متوسط قیمت خرید خانه در نکا چقدر است؟


یکی از مهم‌ترین تصمیم‌هایی که هر شخص باید در طول زندگی‌اش بگیرد، این است که کجا خانه بخرد، چه خانه‌ای و با چه مشخصاتی خریداری کند و هزینه خرید خانه را چگونه و از چه روشی تامین کند.

از سوی دیگر، مهم‌ترین موضوع برای خرید خانه نقدینگی است. هر چقدر پول بیشتری داشته باشید خانه بهتری می‌خرید. بنابراین، مهم است که اطلاعاتی درباره قیمت مسکن در شهر و منطقه موردنظرتان داشته باشید. حالا با ما همراه باشید تا درباره متوسط قیمت خرید خانه در نکا اطلاعاتی کسب کنید.

اقدامات اولیه برای خرید خانه در نکا

برای خرید خانه در نکا باید به نکاتی که در ادامه می‌آید به اندازه کافی دقت داشته باشید.
۱- برای خرید خانه در این شهر ابتدا باید میزان نقدینگی خودتان را مشخص کنید. با انجام این کار خودتان را از سردرگمی خلاص می‌کنید و به دنبال مواردی می‌گردید که با نقدینگی شما همخوانی دارند. از سوی دیگر، با مشخص کردن میزان نقدینگی خودتان از هدر دادن وقت جلوگیری می‌کنید. زیرا گزینه‌هایی را که با میزان بودجه شما همخوانی ندارند کنار می‌گذارید.
۲- موضوع دوم این است که باید مشخص کنید که چطور خانه‌ای مدنظرتان است. به عنوان مثال، باید بدانید که خانه ویلایی می‌خواهید یا آپارتمانی. تعداد اتاق‌خواب‌ها برایتان مهم است یا پذیرایی بزرگ. می‌خواهید سرویس‌های بهداشتی در کجای خانه قرار داشته باشند. با مشخص کردن این موارد تکلیفتان با خودتان مشخص می‌شود و نتیجه بهتری خواهید گرفت.

برای خرید خانه در مناطق خوب نکا به چقدر پول نیاز داریم؟

موضوع مهمی که باید مدنظر داشته باشید این است که نکا نیز مانند تمام شهرهای دیگر از مناطق مختلفی تشکیل شده است. شما برای خرید خانه در هر کدام از این مناطق به میزان مشخصی از پول نیاز دارید. به طور مثال اگر بخواهید در مناطقی مانند خیابان انقلاب نکا خانه بخرید باید در حساب بانکی‌تان نقدینگی نسبتا زیادی داشته باشید. اما برای خرید خانه در مناطقی مانند صفایان و حاشیه شهر نکا به پول کمتری نیاز دارید. با ما همراه باشید تا در ادامه بیشتر دراین‌باره بدانید.

خرید خانه در مناطق گران نکا

اگر به لحاظ مالی در مضیقه نیستید می‌توانید به خرید خانه در مناطقی مانند خیابان انقلاب، شهرداری، راه‌آهن، کوچه سجادیه، شهید خلیلی، کوچه شالیکوبی، گلشن، سینا، کوی زینبیه، کوچه نوری و شهدا در نکا فکر کنید.
به‌طورکلی مناطق مرکزی شهر نکا نسبت به مناطق حاشیه‌ای گران‌تر هستند و پول بیشتری برای خرید خانه در آن‌ها باید صرف کنید. به طور مثال برای خرید یک خانه ویلایی ۳۶۲ متری در مرکز شهر نکا باید چیزی حدود ۴۰۰ میلیون تومان بپردازید. یک آپارتمان ۱۰۰ متری در داخل شهر نکا نیز با قیمت ۲۲۰ میلیون تومان آگهی شده است. برای پیش‌خرید یک پنت هوس ۲۱۰ متری در این شهر نیز باید مبلغ ۶۲۵ میلیون تومان بپردازید.
خیابان شهرداری نیز یکی از مناطق خوب نکا برای زندگی به شمار می‌رود. در این منطقه برای خرید خانه باید پول نسبتا زیادی بپردازید. به عنوان مثال برای خرید یک آپارتمان ۹۲ متری در این خیابان باید ۲۲۵ میلیون تومان بپردازید.

خرید خانه در نکا

برای در اختیار داشتن یک آپارتمان ۱۳۰ متری و سه خواب در سی متری غربی این شهر نیز به ۲۸۰ میلیون تومان پول نیاز دارید. نتیجه پرس‌وجوهای ما از مشاوران املاک نکا نشان می‌دهد که خیابان سینا نیز یکی از مناطق خوب شهر نکا به شمار می‌رود. بنابراین، قیمت مسکن در این منطقه نیز نسبت به سایر مناطق بیشتر است. به طور مثال شما برای یک آپارتمان ۱۲۰ متری در این خیابان باید ۴۰۰ میلیون تومان بپردازید.
از دیگر پیشنهاد‌ها خرید خانه در مناطق گران نکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱- آپارتمان ۱۰۵ متری، نکا خیابان انقلاب، ۲۹۴ میلیون تومان
۲- آپارتمان ۸۸ متری، نکا خیابان نوری، ۱۸۸ میلیون تومان
۳- آپارتمان ۱۰۰ متری، نکا فاطمیه، ۲۲۰ میلیون تومان

خرید خانه در مناطق معمولی نکا

اگر به دنبال خانه با قیمت مناسب در نکا هستید، بهتر است به مناطقی مانند کوچه صفایان، قسمت‌های ورودی شهر نکا، حاشیه شهر، خیابان علمیه، دو گنبدان، قسمت‌هایی از خیابان آرامگاه مراجعه کنید. گفتنی است، در نکا نیز می‌توانید خانه‌ای با قیمت مناسب پیدا کنید. به طور مثال یک آپارتمان ۱۲۸ متری در کوچه فرزین با قیمت ۲۳۰ میلیون تومان آگهی شده است. همچنین یک آپارتمان ۲۲۵ متری در سی متری شرقی نیز با قیمت ۱۵۰ میلیون تومان به فرش می‌رسد. این قیمت‌ها را وقتی با آپارتمان‌های موجود در خیابان‌های انقلاب، شهرداری، سینا و… مقایسه می‌کنید متوجه قیمت مناسب آن‌ها می‌شوید. حتما به خاطر دارید که گفتیم برای یک آپارتمان ۱۲۵ متری در خیابان سینا باید مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان بپردازید.
اما اگر به دنبال خانه‌ای با قیمت مناسب می‌گردید می‌توانید به مسکن مهر در شهر نکا نیز فکر کنید. خانه‌های مسکن مهر معمولا با قیمتی مقرون‌به‌صرفه خریدوفروش می‌شود. به طور مثال، یک خانه ۸۶ متری مسکن مهر را می‌توانید با نقدینگی حدود ۸۰ میلیون تومان در اختیار داشته باشید. البته با توجه به امکانات این خانه‌ها و موقعیتشان قیمت آن‌ها کم‌ و زیاد می‌شود. به طور مثال آپارتمان مسکن مهر دیگری که ۸۵ متر است با قیمت ۸۵ میلیون تومان آگهی شده است. اما به خاطر داشته باشید که دامنه قیمت مسکن مهر زیاد گسترده نیست. با توجه به این موضوع که خانه‌های مسکن مهر با مصالح مشابه ساخته شده است و به لحاظ موقعیت به یکدیگر شباهت دارند، قیمتشان زیاد با یکدیگر متفاوت نیست.
برخی دیگر از پیشنهادهای خرید خانه در مناطق معمولی نکا عبارتند از:
۱- آپارتمان ۲۳۰ متری، نکا کارکم، ۳۵۰ میلیون تومان
۲- خانه ویلایی ۳۳۵ متری، نکا زاغمرز، ۳۰۰ میلیون تومان
۳- ملک تجاری و مسکونی ۱۰۰ متری، نکا زاغمرز، ۳۰۰ میلیون تومان

متوسط قیمت خرید خانه در نکا چقدر است؟

با توجه به تمامی آنچه در بالا گفته شد می‌توان به این نتیجه رسید که خانه‌ها در شهر نکا با قیمت‌های متنوعی قابل دسترسی هستند. به طور مثال شما می‌توانید خانه‌ای در این شهر پیدا کنید که با متراژ ۸۰ متر با قیمت ۷۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. این بدان معناست که قیمت هر متر مربع این خانه برایتان کمتر از ۱ میلیون تومان آب می‌خورد. اما در همین شهر خانه‌ای با متراژ ۱۲۰ متر با قیمت ۷۰۰ میلیون تومان آگهی شده است. به این ترتیب، شما باید برای خرید هر متر مربع از این خانه مبلغی حدود ۶ میلیون تومان بپردازید! اما به‌طورکلی اگر بخواهید خانه نسبتا خوبی در این شهر بخرید باید بین ۲ الی ۳ میلیون تومان برای هر متر مربع در نظر بگیرید. خانه‌هایی که با قیمت هر متر مربع بین ۱ تا ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسند بیشتر در مناطق پایین‌شهر نکا قرار دارند. اما خانه‌هایی که در مناطق نسبتا خوب واقع شده‌اند قیمتشان برای هر متر مربع بیشتر از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

خرید خانه در نکا

جمع‌بندی

در پایان باید گفت که قیمت خرید خانه در مناطق مختلف نکا با یکدیگر فرق دارد. اما اگر بخواهید خانه‌ی نسبتا خوبی پیدا کنید باید بین ۸۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان نقدینگی داشته باشید. اما اگر می‌خواهید خانه‌ای در مناطق خوب نکا بگیرید به مبلغ بیشتری نیاز دارید و باید نقدینگی‌تان را تا ۲۰۰ الی ۲۵۰ میلیون تومان نیز افزایش دهید.
موضوع مهمی که باید به آن توجه کنید این است که قیمت مسکن امری نسبی است و نمی‌توان به صورت محض و مطلق درباره آن نظر داد. به طور مثال ما گفتیم که خیابان انقلاب نکا یکی از مناطق گران این شهر است اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانید خانه‌ای با قیمت مناسب در آن پیدا کنید. فرض کنید شما ۱۵۰ میلیون تومان نقدینگی دارید. با این مقدار پول شاید نتوانید یک خانه با امکانات عالی و متراژ بالا در خیابان‌های خوب نکا پیدا کنید. اما این امکان وجود دارد که خانه‌ای با امکانات پایین‌تر و متراژ کمتر در این مناطق بیابید. به‌طورکلی، توصیه ما این است که برای خرید خانه به اندازه کافی وقت بگذارید و از شتاب‌زدگی پرهیز کنید. ازآنجایی‌که قرار است پول نسبتا زیادی برای خرید خانه بپردازید و احتمالا قرار نیست هر سال خانه‌تان را عوض کنید، بهتر است صبر و حوصله کافی داشته باشید. به عنوان نکته پایانی خوب است یادآور شویم که به گفته یکی از مشاوران املاک شهر نکا شما برای خرید یک واحد مسکونی نسبتا خوب در نکا باید برای هر متر مربع مبلغی بین ۲ تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را در نظر بگیرید.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت خرید خانه در نکا می‌توانید به طرق مختلف اقدام کنید. یکی از بهترین راهکارها این است که ابتدا به جستجوی اینترنتی بپردازید تا اطلاعات اجمالی دراین‌باره به دست آورید. در مرحله بعد پرس‌وجو از اقوام و دوستان و به ویژه کسانیکه به تازگی خانه خریده‌اند نیز برای دسترسی به اطلاعات کافی در این زمینه راهگشا خواهد بود. اما مهم‌ترین اقدام این است که خودتان سری به محل موردنظر بزنید و با پرس‌وجو از مشاوران املاک در این زمینه اطلاعات کافی به دست آورید.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • chat
    افزودن دیدگاه