بهترین مناطق همدان برای زندگی کدامند؟


همدان، از کهن‌ترین شهرهای ایران است که به عنوان پایتخت فرهنگ و تاریخ  ایران، پیشینه چند هزار ساله‌ای دارد. اگر قصد دارید همدان را برای ادامه زندگی و مهاجرت انتخاب کنید، به شناخت بیشتری نسبت به این شهر و بهترین مناطق آن برای زندگی احتیاج دارید.

در این مقاله اطلاعاتی درباره ی مناطق و محله های لوکس همدان به شما ارائه می کنیم. سرفصل های عنوان شده در این مقاله عبارتند از:

  • آشنایی با شهر همدان
  • معرفی بهترین مناطق شهر همدان

آشنایی با شهر همدان

بهترین مناطق همدان

نام همدان از هگمتانه پارسی باستان گرفته شده که در کتیبه بیستون توسط داریوش هخامنشی ثبت ‌شده است. شهرستان همدان با وسعت ۲۸۳۱ کیلومتر مربع و ارتفاع ۱۸۲۰ متر از سطح دریا، اولین قطب جمعیتی استان همدان به حساب می آید. این شهرستان یکی از ۹ شهرستان استان همدان است که مرکزیت آن شهر همدان محسوب می شود. با توجه به سرشماری سال ۹۰ جمعیت این شهرستان، ۵۹۴ هزار و ۴۰۶ نفر است. زبان بیشتر مردم همدان فارسی است که قدیمی‌ترین مردم این منطقه هستند و از دوران مادها در این سرزمین اسکان یافتند. جالب است بدانید در این شهرزبان‌ها و گویش‌های متفاوتی نیز رایج است که فارسی، ترکی آذربایجانی، لری, لکی و کردی از مهم‌ترین آن‌ها به‌شمار می‌ آیند.

همدان به علت رشد مناسب خود در زمان قدیم به ‌عنوان اولین پایتخت ایران انتخاب شد و به مدت طولانی نیز به‌عنوان پایتخت باقی ماند. با توجه به گذشتن سال های زیاد، هنوز آثار باستانی بسیاری در همدان به‌ جا مانده که باعث تبدیل این شهر به یکی از شهرهای توریستی ایران شده است.

بهترین مناطق همدان

بهتر است بدانید  شهر همدان از آب‌ و هوای معتدل کوهستانی، کوهپایه‌ها، بهداشت و درمان برخوردار است که از عوامل تراکم جمعیت بالا در این شهر محسوب می شود. همچنین از دیگر عوامل تراکم جمعیت می توان مرکزیت اداری و سیاسی استان، برخورداری از مراکز علمی و دانشگاهی، مهاجرپذیر بودن این شهرستان، مرکز خدمات‌رسانی، شرایط اشتغال بهتر، درآمد بیشتر و غیره را نام برد.

از اهمیت این نکته غافل نشوید که همدان به علت داشتن مراکز دیدنی و تاریخی به‌عنوان پنجمین شهر فرهنگی و توریستی ایران شناخته شده است و از نظر علمی نیز به دلیل وجود مراکز دانشگاه بوعلی سینا، دانشگاه صنعتی همدان، دانشگاه آزاد اسلامی همدان و مراکز دیگراز قطب‌های دانشگاهی کشوربه حساب می آید و به همین دلیل هر ساله تعداد زیادی از مردم کشور برای ادامه تحصیل خود یا فرزندانشان اقدام به مهاجرت به شهر همدان و خرید خانه در در این شهر می کنند.

همدان و مراکز دیگراز قطب‌های دانشگاهی کشوربه حساب می آید و به همین دلیل هر ساله تعداد زیادی از مردم کشور برای ادامه تحصیل خود یا فرزندانشان اقدام به مهاجرت به شهر همدان و خرید خانه در در این شهر می کنند.

معرفی بهترین مناطق شهر همدان

 بهترین مناطق همدان

با در نظر گرفتن نکات و ویژگی هایی که از این شهربرای مهاجرت بیان شد، تحقیق و شناخت بیشتر مناطق و محله های همدان برای خرید و یا اجاره منزل الزامی می شود. اصول مهمی برای خرید و یا اجاره منزل وجود دارد که انتخاب مناطق لوکس از اولویت های بسیاری از افراد است. محله هایی که در آن آرامش و امنیت خانواده ها فراهم شود و نیز پاکیزگی، آب و هوای مناسب،وجود همسایگان مطمئن، فرهنگ بالا و غیره از ویژگی های اصلی آن ها باشد.

همان طور که می دانید بیشتر دانشجویان به این شهر می روند که خرید و یا اجاره منزل در محله ای خوب از دغدغه های مهم آن ها به شمار می آید. استان همدان رتبه نهم قیمت مسکن در کشور را دارد. شهر همدان به چهار منطقه شهری تقسیم شده است که مناطق یک و دو در دامنه کوهستان الوند قرار دارند و خوش آب و هواترین  و بهترین بخش شهر را شامل شده و معروف  به بالای شهر است و مناطق سه و چهار در بخش های شمالی شهر از قبیل شهرک‌ها و حواشی قرار دارندو  به پایین شهر معروف هستند. جالب است بدانید جنوب همدان به بالا شهر و شمال آن به پایین شهر شهرت دارند.

از محله های لوکس به واحدهای مسکونی در استادان، پردیس، سعیدیه اشاره کرد که قیمت منزلی با متراژ ۱۲۴ متر ۱٫۲۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان در سعدیه است.

نقاط مرکزی شهر همدان از جمله خیابان باباطاهر، بلوار کاشانی، شهرک مدنی وشهرک فرهنگیان هستند و مناطق حصار امام خمینی (ره) و خضر واقع در مناطق شمالی شهر همدان هستند.

در این مقاله سعی بر این شد تا اطلاعات مفید و مختصری از شهر همدان و بهترین و لوکس ترین مناطق و محله های این شهر بیان شود تا افراد بتوانند بهترین گزینه ها خود را انتخاب کنند.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • chat
    افزودن دیدگاه