راهکارهایی آسان در استفاده از آیینه در طراحی داخلی خانه

[ad_1]

استفاده از آیینه در دکوراسیون داخلی خانه یکی از روش‌های بسیار پرطرفدار در میان طراحان معروف دکوراسیون خانه دنیا است. روش‌های مختلفی برای استفاده از آیینه در دکوراسیون داخلی وجود دارد که با توجه به بودجه و طراحی خانه می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. آیینه‌ها علاوه بر زیبایی تأثیرات شگرفی را در فضای خانه ایجاد می‌کنند. با استفاده از آیینه می‌توان فضای خانه را بزرگ‌تر نشان داده و برای انعکاس نور بیشتر استفاده کرد. آیینه‌های مختلفی با طرح‌ها و حتی رنگ‌های متفاوت در بازار وجود دارد که با توجه به نوع وسایل و طرحی که برای خانه تدارک دیده‌اید می‌توان آن‌ها را انتخاب کرد. آیینه‌های بزرگ عموماً در خانه‌های کوچک استفاده می‌شوند و از دیوارهای آیینه‌ای نیز می‌توان برای تفکیک فضا استفاده کرد. تعداد آیینه‌های زیادی را می‌توان برای دکوراسیون استفاده کرد که محدودیتی برای آن وجود ندارد.

سرفصل‌های زیر راهکارهای ساده و جالبی را برای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه در اختیارتان قرار می‌دهد.

 • آینه‌های هندسی در دکوراسیون داخلی منزل
 • نقش آینه‌های قدی بزرگ در طراحی داخلی
 • آینه‌هایی مناسب برای دیوار عکس‌ها
 • ایده خلاقانه در راهرویی از آینه‌ها
 • آینه‌های دیواری در حمام
 • آویزهای آینه‌ای در دکوراسیون داخلی
 • کمدهایی باروکش آینه
 • کاربرد آینه درجاهای غیرمعمول
 • ایده‌هایی برای کاربرد آینه‌ها در آشپزخانه
 • ایده بکار بردن آینه در اتاق‌خواب

آینه‌های هندسی در دکوراسیون داخلی منزل

وسایل زیادی وجود دارد که با آن‌ها خانه‌هایمان را پر می‌کنیم تا بتوانیم تصویر زیبایی از آن خلق کنیم. برخی از این وسایل کاربردی هستند و برخی تنها جنبه تزئینی دارند. برخی دیگر تنها مد روز هستند در انتها تنها وسایلی هستند که با نبود آن‌ها خانه کامل نیست، آینه یکی از این موارد است. از آینه‌ها برای تماشای ظاهر خود استفاده می‌کنیم و می‌دانیم هر آنچه هست را به‌سادگی در اختیارمان قرار می‌دهند.

هنگام انتخاب آینه برای فضای خانه تنها به انتخاب قاب‌ها گرد ، مستطیل شکل یا چند حلقه فرفری در اطراف لبه محدود نمی‌شود. گرچه این طرح‌ها همه انتخاب‌هایی عالی هستند اما می‌توان طرح‌های مختلفی را برای قاب آینه انتخاب کرد. از قاب‌های مختلف با طرح‌های هندسی می‌توان برای تزئین دکوراسیون استفاده کرد. شکل‌های مختلف هندسی به‌صورت برجسته یا طرح‌های توخالی می‌توان آنچه مناسب دکوراسیون خانه است را انتخاب کرد. قاب آینه در دکوراسیون داخلی خانه را می‌توان از مواد مختلفی مانند چوب، پلی‌استر، فلز و … انتخاب کرد.

نقش آینه‌های قدی بزرگ در طراحی داخلی

آینه‌های قدی بزرگ علاوه بر نشان دادن تمام تصویر شما به بزرگ‌تر نشان دادن فضای داخلی خانه نیز کمک می‌کند. آینه‌های قدی به دو شکل ایستاده و دیواری تقسیم می‌شوند. درصورتی‌که منزل مسکونی شما اجاره‌ای یا موقتی است می‌توانید از آینه‌های قدی ایستاده برای تزئین دکوراسیون خود استفاده کنید. آینه‌های ایستاده بزرگ فضای زیادی را نیز اشغال می‌کنند. بنابراین در فضاهای کوچک می‌توانید برای صرفه‌جویی در فضا از آینه‌های دیواری بزرگ نیز استفاده کنید. طرح‌های مختلفی برای استفاده آینه در دکوراسیون داخلی خانه به‌صورت ایستاده و بزرگ در بازار وجود دارد. بهتر است برای بزرگ‌تر نشان دادن فضای داخلی می‌توانید از قاب‌های رنگ روشن و خنثی استفاده کنید. قاب‌هایی با طرح شلوغ نیز برای خانه‌هایی با سبک مینیمال و ایجاد نقطه کانونی مناسب هستند.

یکی از راه‌های استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه استفاده از آینه‌های ایستاده با طرح‌های مختلف است که به‌سادگی قابل‌حمل و جابه‌جایی است.

آیینه در طراحی داخلی

آینه‌هایی مناسب برای دیوار عکس‌ها

در خانه‌های بسیاری دیوارهایی برای آویزان کردن عنوان مختلف قاب عکس و نقاشی وجود دارد. انتخاب آینه‌ای  متناسب با قاب این عکس‌ها در میانه مرکزی می‌تواند نقطه مرکزی زیبایی را برای دیوار ایجاد کند. همچنین می‌توانید برای زیباتر شدن یکی از دیوارهای نشیمن از آینه‌هایی ساده در مرکز به همراه سایزهای مختلفی از قاب عکس استفاده کنید. یکی از ایده‌های دیگر می‌تواند انتخاب تعدادی قاب یک‌شکل در سایزهای متفاوت برای آینه‌های متحدالشکل باشد. بدین ترتیب به‌جای قاب عکس و تصویر شما چند تصویر از خودتان را در اندازه‌های مختلف روی دیوار می‌توانید ببینید.

ایده خلاقانه در راهرویی از آینه‌ها

یکی از طرح‌های کلاسیک و زیبا که همچنان موردعلاقه بسیاری از طراحان دکوراسیون است ایجاد راهرویی مملو از آینه است. در این طرح می‌توانید از قاب‌هایی قدیمی در اندازه‌های مختلف استفاده کنید. این راهرو می‌تواند ورودی منزل یا راهرو منتهی به اتاق‌خواب‌ها باشد. در استفاده از آینه‌ها دست و دل‌باز بوده و تا جایی که دیوار به شما اجازه می‌دهد از آن‌ها کمک بگیرید. نکته مهم در این ایده استفاده از آینه‌های نه‌چندان بزرگ و با اندازه‌های مختلف است. مستطیل، مربع ، دایره و بیضی تفاوتی نمی‌کند از همه آن‌ها برای تزئین دیوار استفاده کنید. درصورتی‌که دیوار راهرو از رنگ‌های خنثی انتخاب‌شده‌اند می‌توانید با قاب‌هایی از رنگ‌های گرم جلوه زیبایی برای دیوار راهرو ایجاد کنید. همچنین از قاب‌های رنگی می‌توانید برای ایجاد طرح‌های مدرن نیز در خانه استفاده کنید. یکی از طرح‌های زیبا در این زمینه می‌تواند استفاده از قاب‌های مشکی و طلایی بر روی دیوارهایی با رنگ سفید باشد.

با جستجو در مجله‌های دکوراسیون می‌توانید از آخرین‌مدل‌ها و ایده‌های کاربرد آینه در دکوراسیون داخلی خانه برای تغییر دکوراسیون خانه خود الهام بگیرید.

آیینه در طراحی داخلی

آینه‌های دیواری در حمام

استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه تنها به نشیمن و اتاق‌خواب‌ها خلاصه نمی‌شود. از آینه‌های دیواری می‌توانید در حمام و روی دیوار کنار وان نیز استفاده کنید. بهتر است قاب‌ها و آینه‌هایی که برای حمام استفاده می‌شود ضد آب بوده و در اثر بخارآب به‌سادگی دچار زنگار نشود. طرح‌های جالبی برای آینه‌های دیواری در حمام وجود دارد که می‌توان با استفاده از آن‌ها حمام کوچک خود را بزرگ‌تر نشان داد. همچنین انواع طرح‌های آینه هندسی را می‌توان برای پوشش دیوار حمام استفاده کرد. قاب آینه را می‌توانید متناسب با سرویس بهداشتی حمام انتخاب کرده و یا از رنگ‌های خنثی بر روی کاشی‌های رنگی استفاده کرد.

آویزهای آینه‌ای در دکوراسیون داخلی

آویزهای آینه‌ای ازجمله طرح‌های مدرن و شیک برای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه هستند. آویزهای آینه‌ای را با توجه به‌اندازه آن‌ها که عموماً کوچک و متوسط هستند می‌توانید به‌تنهایی بر روی دیوارهای کوچک نشیمن یا پذیرایی استفاده کنید. این طرح‌ها که بیشتر به‌عنوان وسایل دکوری و تزئینی بفروش می‌رسند را می‌توان با توجه به رنگ اصلی یا مکمل دکوراسیون داخلی خانه انتخاب کرد. طرح‌های سنتی زیبایی از سوزن‌دوزی‌های بلوچ یا عشایر در سایزهای دیواری برای این منظور وجود دارند که علاوه بر اصالت از رنگ‌ها و اشکال گوناگونی نیز برخوردارند. ترکیبات جدید و جذابی از آینه و نور به‌عنوان لامپ‌های تزئینی در این دسته‌بندی نیز وجود دارد.

آیینه در طراحی داخلی

کمدهایی باروکش آینه

در یک سال گذشته شکل‌ها و طرح‌هایی مختلفی از آینه به‌عنوان پوشش برای درب کمدهای دیواری مد شده‌اند . ازجمله طرح‌های بسیار پرطرفدار آن می‌توان به آینه‌هایی با طرح لوزی و رنگ شامپاینی اشاره کرد. از این طرح آینه در دکوراسیون داخلی خانه اعم از نشیمن، پذیرایی و حتی اتاق‌خواب نیز می‌توان استفاده کرد. چنانچه خانه شما قدیمی است و تمایل به بازسازی داخلی دکوراسیون دارید توصیه می‌شود پس از ریلی کردن درب کمدهای دیواری قدیمی از آینه برای تزئین آن استفاده کنید. عموماً این آینه‌ها به‌صورت سرتاسری کل سطح درب را گرفته و نمایی زیبا را منعکس می‌کنند. از این روش همچنین می‌توان برای کمدهای جلوی درب ورودی خانه که به‌عنوان جالباسی و جاکفشی استفاده می‌شوند نیز به کاربرد. نقره‌ای ، طلایی، بژ و شامپاینی از انواع رنگ‌هایی است که برای سطح آینه در این روش می‌توان انتخاب کرد. برخی طرح‌های خاص نیز در بازار موجود است که بیشتر شبیه آینه‌های زنگارگرفته و آنتیک است. طرح آینه را نیز می‌توانید ساده یا به‌صورت اشکال هندسی انتخاب کنید.

کمدهایی که درب آن‌ها با روکش آینه تزئین شده‌اند ازجمله طرح‌های زیبا و شیک کاربرد آینه در دکوراسیون داخلی خانه است که طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است.

آیینه در طراحی داخلی

کاربرد آینه درجاهای غیرمعمول

آینه در دکوراسیون داخلی خانه معمولاً از جاهای مشخصی برخوردار است. خلاق باشید و از آینه درجاهای غیرمعمول استفاده کنید. ازجمله جاهایی که می‌توان در آن آینه به کاربرد می‌توان به سقف، قسمتی از کف و گوشه دیوارهای ورودی اشاره کرد. این قبیل آینه‌ها را باید برای امنیت بیشتر به سطح موردنظر چسباند. یکی از مناطقی که خیلی هم غیرمعمول نیست به کار بردن آینه بالای شومینه است. طرح‌های بسیاری از آینه‌های زیبا را می‌توان بالای شومینه کارکرد. می‌توانید با اندکی جستجو در سایت‌های طراحی دکوراسیون از آخرین ایده‌های طراحی آینه در دکوراسیون داخلی خانه الهام بگیرید. یکی از ایده‌های خوب دیگر استفاده از آینه پشت میز غذاخوری است. طرح‌های زیبایی برای استفاده از آینه بر روی دیوار کنار میز غذاخوری وجود دارد که می‌تواند تغییراتی اساسی در طراحی خانه ایجاد کند، از انواع آینه‌های تراش‌خورده گرفته تا قاب‌هایی بزرگ و منحصر به‌ فرد.

آیینه در طراحی داخلی

ایده‌هایی برای کاربرد آینه‌ها در  آشپزخانه

آینه‌ها در آشپزخانه علاوه بر تأمین نور بیشتر به بزرگ‌تر نشان دادن فضای آشپزخانه نیز کمک می‌کنند. ایده‌های بسیاری در استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه و آشپزخانه وجود دارد. یکی از این ایده‌ها قرار دادن آینه روی دیوار پشت اجاق‌گاز است. برای منظور هم می‌توانید از دیوارهای آینه‌ای و هم قاب‌های آینه نیز استفاده کنید. البته به‌تازگی انواع کاشی‌های برچسب دار با طرح آینه در بازار موجود است که نصب راحتی نیز دارند.

از دیگر ایده‌های خلاقانه برای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه قرار دادن آینه پشت سینک ظرف‌شوئی است. با این روش علاوه بر زیبایی می‌توانید در هنگام ظرف شستن نمایی از اتفاقات پشت سر خود را داشته باشید.

درب کابینت‌ها نیز برای قرار دادن آینه انتخاب خوبی هستند. آینه‌هایی که لکه پذیری کمتری دارند را می‌توان به‌سادگی جایگزین شیشه در کابینت‌های آشپزخانه کرد. همچنین آینه‌های رنگی را می‌توانید متناسب با رنگ کابینت‌ها انتخاب کنید.

از دیگر مناطقی که می‌توان با قاب‌های ساده یا طرح دار آینه آن را زیباتر کرد کانتر یا اوپن آشپزخانه است. یکی از ایده‌های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون داخلی می‌توانید قرار دادن قاب‌های پرنقش‌ونگار بارنگ‌های تیره در قسمتی پائینی اوپن آشپزخانه باشد. نکته مهم در این ایده استفاده از آینه‌های ضربه‌پذیر یا نشکن است.

همچنین از دیگر راهکارهای ساده برای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه بالأخص آشپزخانه بکار بردن آینه به شکل کلاسیک آن است. هنگامی‌که دیواری خالی در آشپزخانه دارید می‌توانید آن را با قاب‌های مختلفی تزئین کنید.

در آشپزخانه نیز می‌توان از آینه برای القای فضای بزرگتر به بیننده استفاده کرد که یکی از روش‌های شیک و مدرن کاربرد آینه در دکوراسیون داخلی خانه است.

ایده به کار بردن آینه در اتاق‌خواب

تقریباً اکثر افراد در اتاق‌خواب خود خصوصاً در مقابل میز آرایش از آینه استفاده می‌کنند . اما می‌توان از این هم فراتر رفته و از آینه در دکوراسیون داخلی خانه و اتاق‌خواب بیشتر استفاده کرد. یکی از نقاطی که می‌توانید در آن از آینه استفاده کنید بالای تخت خواب است. طرح‌های مختلفی برای بکار بردن آینه بالای تخت وجود دارد از قاب‌های بزرگ و ساده گرفته تا تعداد زیادی آینه‌های کوچک با شکل‌های مختلف هندسی. همچنین می‌توانید از آینه‌های برچسب دار آماده نیز برای این منظور استفاده کنید. این ایده علاوه بر نورپردازی بیشتر به اتاق‌خواب نمایی مدرن را نیز به آن القا می‌کند. همچنین می‌توانید از آینه‌های دکوراتیو با طرح‌هایی مانند درخت، گل یا طرح‌های فانتزی نقشی زیبا روی دیوار اتاق‌خواب خلق کنید.

آیینه در طراحی داخلی

برای اتاق‌خواب‌های کوچک می‌توان آینه‌های بزرگ و قدی را پشت درب ورودی قرار داد. همچنین می‌توانید با استفاده از قاب‌های قدیمی و کهنه و بازسازی آن‌ها تابلوهای مختلفی در اندازه و شکل‌های متفاوت را بالای تختخواب خود داشته باشید. قرار دادن آینه‌های سقفی در اتاق‌خواب نیز از دیگر ایده‌های کلاسیک و پرطرفدار در دنیای دکوراسیون داخلی است. همان‌طور که قبلاً به آن اشاره شد می‌توانید روی درب کمدهای دیواری اتاق‌خواب نیز از آینه استفاده کنید.

در تمام خانه‌ها انواع و اقسام آینه‌ها با قاب‌های رنگارنگی را می‌توان یافت که برای تزئین فضا و استفاده افراد تعبیه‌شده‌اند. اما آینه یکی از مواردی است که طراحان داخلی دکوراسیون خانه بسیار به آن توجه می‌کنند. آینه در دکوراسیون داخلی خانه علاوه بر زیبایی منبع خوبی برای تشدید نور هستند. همچنین با استفاده از آینه‌ها در فضاهای کوچک می‌توان حس بزرگ‌تر بودن فضا را به بیننده القا کرد. در تمام نقاط خانه می‌توان از آینه‌ها برای تزئین استفاده کرد و محدودیتی در بکار بردن آن‌ها وجود ندارد.

آینه‌ها از اندازه‌ها و طرح‌های مختلفی برخوردار هستند که آن‌ها را باید متناسب با دیگر وسایل و فضای داخلی خانه انتخاب کرد. در دنیای مد دکوراسیون داخلی امروزه استفاده از آینه‌هایی با تراش‌های هندسی و رنگ‌های غیرمعمول جای آینه‌های کلاسیک را گرفته است. البته هنوز هم هستند طراحانی که آینه‌های کلاسیک و ساده را در قاب‌هایی زیبا و شیک به دیگر طرح‌ها ترجیح می‌دهند. از آینه‌ها در دکوراسیون خانه می‌توان در آشپزخانه ، اتاق‌خواب، راهروها، نشیمن و پذیرایی استفاده کرد. نوع آینه و قابی که برای آن انتخاب می‌کنید به سلیقه شما و ایده‌ای که برای آن دارید مربوط می‌شود. بنابراین می‌توانید با جستجو در مجله‌های مد دکوراسیون داخلی از ایده طراحان برتر الهام بگیرید.

[ad_2]

منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
 • بدون دیدگاه.
 • افزودن دیدگاه