بهترین محله های ملایر برای زندگی را بشناسیم


بعد از همدان، ملایر بزرگترین شهرستان استان همدان است. این استان فرصت‎های بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری در ۴ بخش کشاورزی، صنعت، گردشگری و راه و ساختمان را دارد. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال خرید و یا اجاره منزل در این شهر هستند. محل زندگی از قدیم برای انسان ها اهمیت  زیادی داشت. به همین دلیل بعضی از بزرگان ایران، معیارهای ویژه ای برای انتخاب  محل زندگی نام برده اند. ابن سینا به مواردی مانند پوشش گیاهی منطقه، نوع خاک، مجاورت با کوهستان و جنگل، باز بودن فضا، ، کیفیت آب، شدت آفتاب و … اشاره کرده است. البته همانطور که می دانید امروزه معیارها تغییرات عمده ای داشته اند. در این مقاله قصد داریم با توجه به این معیارها مانند آرام و ساکت بودن محله، کیفیت بالای ساختمان، همسایگان خوب، نزدیکی به بازارها و مراکز خرید و غیره بهترین محله های ملایر را برای زندگی بیان کنیم. در ادامه به منظور راهنمایی و کمک به شما برای افزایش سطح شناخت و تصمیم گیری آسان برای خرید یا اجاره خانه در ملایر، نکات مفیدی را ارائه کرده ایم. سرفصل های عنوان شده در این مقاله عبارتند از:

  • آشنایی با ملایر
  • مناطق لوکس ملایر برای زندگی
  • قیمت خانه در محله های لوکس ملایر

آشنایی با ملایر:

بهترین محله های ملایر

ملایر یکی از شهرستان‌های استان همدان است که مرکز این شهرستان، شهر ملایر است. این شهرستان بعد از همدان بزرگ‌ترین شهرستان استان همدان محسوب می شود که از شمال به شهرستان‌های همدان و تویسرکان، از مغرب به شهرستان نهاوند ، از جنوب به شهرستان بروجرد و از شرق به شهرستان محدود می‌شود. زبان غالب آن هازبان فارسی است و همچنین حدود ۸۰ درصد جمعیت فارس هستند. بیش از ۱۸۵٬۰۰۰ نفر در شهر ملایر سکونت دارند. از آثار دیدنی این شهر می توان به یخچال طبیعی، آتشکده نوشیجان، آرامگاه بابا حسین، تالاب فصلی آقا گل، شهر زیر زمینی سامن و غیره اشاره کرد.

جالب است بدانید که معیت ملایر به‌ صورت فصلی است به‌طوری‌که در پایان تابستان و شروع بهار جمعیت ملایر رشد چشم‌گیری پیدا می‌کند و همچنین شهری مهاجرپذیر است و مهاجرهای فراوانی دارد.

شهر ملایر پایتخت مبل و منبت ایران لقب دارد و کارگاه‌های بسیاری به منظور تهیه مبل و منبت در این شهر مشغول به کار هستند. در نتیجه نرخ بی‌کاری در شهر ملایر شاخص پائینی دارد و شهری رو به رشد است.

مناطق لوکس ملایر برای زندگی:

از اهمیت این نکته غافل نشوید که یکی از موضوع‌های مهم در قیمت مسکن در ملایر موقعیت آن است. اینکه خانه موردنظر شما در چه جایی از شهر واقع شده باشد، موضوع مهمی به حساب می آید. به همین دلیل بهتر است قبل از اینکه برای خرید یا رهن و اجاره خانه در ملایر اقدام کنید، درباره محله های مختلف آن اطلاعات کسب کنید. در ادامه به بررسی مناطق مختلف و بهترین محله های شهر ملایر می پردازیم:

اگر شما به دنبال خانه‌های لوکس با قیمت‌های بالا و حدودا متری ۳ میلیون تومان به بالا هستید می‌توانید در مناطق بالاشهر مانند خیابان خلبان، پارک صیفی، خیابان سعدی و خیابان قائم مقام، خیابان اراک و غیره… دنبال منزل مناسب خود بگردید.

خیابان خلبان:

این محله یکی از محلات گران ملایر به حساب می آید. اگر شما از لحاظ مالی مشکلی ندارید می‌توانید به خرید مسکن در این منطقه فکر کنید.

خیابان سعدی:

خیابان سعدی ملایر نیز جزو محلات گران و منطقه خوب بای زندگی در این شهر محسوب می‌شود.

خیابان قائم مقام:

قائم مقام از دیگر محلات بالا شهر ملایر است که برای خرید هر متر مربع خانه، با توجه به شرایط خانه متوسط حدود ۴ میلیون در نظر بگیرید.

اگر شما دنبال مورد مناسب در محله های وسط شهر هستید واحدهای شهرک مهر، بلوار فردوسی و … می توانند گزینه های مناسبی برای شما باشند که به طور معمول پایین متری ۳ میلیون تومان هستند.

همچنین منطقه دولت آباد از مناطق قدیمی ملایر محسوب می شود که قیمت‌های مناسب تری دارد. خیابان فرهنگ نیز قیمت متراژهایش کمتر است. برای مثال یک واحد آپارتمان ۷۸ متری در خیابان فرهنگ در طبقه ۵ به قیمت ۸۵٬۸۰۰٬۰۰۰تومان برای فروش موجود است. قیمت هر متراژ حدود ۱٬۱۰۰٬۰۰۰ تومان است.

بهترین محله های ملایر

قیمت خانه در محله های لوکس ملایر:

اگر قصد خرید خانه در ملایر را دارید بهتر است در نظر بگیرید که گزینه‌های متنوعی پیش رویتان است. برای این کار می توانید از طریق مشاورین املاک، سایت ها و دیگر راه ها موردهای گوناگون را مشاهده کنید. چنانچه قصد دارید در محلات لوکس مانند خیابان خلبان، سعدی و… ساکن شوید، باید پول بیشتری بپردازید. به‌هرحال در ادامه برخی از پیشنهادها آورده شده است. با ما همراه باشید.

آپارتمان ۱۵۰ متری، خیابان قائم مقام، به قیمت ۵۵۵٬۰۰۰٬۰۰۰تومان

آپارتمان ۹۰ متری، خیابان قائم مقام، به قیمت ۳۲۰٬۰۰۰٬۰۰۰تومان

آپارتمان ۱۱۷ متری، خیابان سعدی، به قیمت ۵۰۳٬۱۰۰٬۰۰۰تومان

خانه ویلایی ۲۵۰ متر، خیابان اراک، به قیمت ۱٬۴۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰تومان

ملایر به عنوان یکی از شهرهای رو به رشد و مهاجرپذیرشناخته می شود که افراد زیادی به دنبال خرید و یا اجاره منزل در این شهر هستند. همان‌طور که می‌دانید خرید خانه مهم‌ترین تصمیم‌ برخی افراد درزندگی‌شان است؛ در نتیجه باید دقت کافی داشته باشید تا خانه خوبی بخرید که هم در آن آرامش داشته باشید وهم از لحاظ سرمایه‌گذاری برایتان مقرون به صرفه باشد وسود داشته باشد. پس برای اینکه خانه مناسبی برای خودتان تدارک ببینید بهتر است ابتدا به طرق گوناگون درباره ی بهترین مناطق و قیمت خانه‌ها و شرایط دیگر اطلاعات کافی را کسب کنید. در این مقاله به منظورارتقاء آگاهی شما به بررسی شهر ملایر و مناطق لوکس آن و قیمت خانه های ملایر در چند محله متفاوت پرداختیم.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه