بهترین محله های نهاوند برای زندگی کدام‌ اند؟


همان‌طور که می‌دانید نهاوند شهری است که در غرب ایران و در جنوب غربی استان همدان قرار دارد. آب و هوای آن مانند همدان بسیار دل‌چسب است و مخصوصاً در تابستان گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. نهاوند با توسعه شهرنشینی ساختار خانه سازی در آن تغییر کرده و این شهر را جزو شهرهای لوکس ایران می‌توان به ‌حساب آورد. علی رغم اینکه نهاوند از شهرهای کهن و تاریخی ایران است، اما امروزه با تغییراتی که در ساخت و ساز مخصوصاً در قسمت ساخت خانه‌ها انجام شده است می‌توان خانه‌های لوکس زیبایی را در این شهر مشاهده کرده و باوجود آب و هوایی عالی زندگی عالی توأم با آرامشی را در این شهر سپری کرد.

در این مقاله به بررسی وضعیت محله‌های نهاوند می‌پردازیم که شما را به مطالعه ادامه این مقاله جلب می‌کنیم. مطالبی که در این مقاله می‌خوانید عبارت‌اند از:

  • نهاوند چگونه شهری است؟
  • نهاوند و محله‌های آن

نهاوند چگونه شهری است؟

نهاوند جزو شهرهای سرسبز ایران است که به شهر سر آب‌ها معروف است. در اصل سر آب به‌جایی گفته می‌شود که سرچشمه رودخانه و منبع طبیعی آبی است که از زمین می‌جوشد. در نهاوند این آب‌ها به دلیل آب شدن برف‌ها بر روی زمین و رودخانه‌ها جاری هستند.

نهاوند شهری تاریخی بوده که پر از بناهای تاریخی و گردشگری می‌باشد و امروزه توانسته با تلاش مسئولین و البته مردم بافت شهرنشینی لوکسی پیدا کند و افراد با رفتن به این شهر با یک تیر دو نشان می‌زنند، هم از موقعیت‌های تاریخی دید می‌کنند و می‌توانند در خانه‌های لوکس و محله‌های زیبای آن اقامت راحتی داشته باشند.

بهترین محله های نهاوند

نهاوند یک ساعت و نیم از همدان فاصله دارد و با تهیه خانه در همدان در هر زمانی که بخواهید می‌توانید به همدان رفت و آمد داشته باشید. اگر قصد مهاجرت به این شهر خوش آب و هوا را داشته باشید باید بدانید که در شهر همدان قیمت مسکن نسبت به نهاوند بیشتر است و یکی از عاقلانه‌ترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید آن است که در محله‌های خوب شهر نهاوند زیبا اقامت کنید و بمانید.

نهاوند با توسعه شهرنشینی ساختار خانه سازی در آن تغییر کرده و این شهر را جزو شهرهای لوکس ایران می‌توان به‌حساب آورد.

نهاوند و محله‌های آن

 در نهاوند خانه‌های ویلایی کمتر دیده می‌شوند و ساخت آپارتمان افزایش پیدا کرده است. تمام قسمت‌ها و محله‌های نهاوند برای زندگی مناسب‌اند و به‌راحتی می‌توانید در محله‌هایی مانند بلوار مهدیه با کمترین هزینه صاحب خانه شوید. محله‌های قدیمی شهر نهاوند نیز برای خرید خانه با قیمت ارزان مناسب است و حتی می‌توانید خانه‌های لوکس و نوساز زیبا را با بهترین قیمت بخرید.

بافت قدیمی شهر با گذشت زمان جای خود را به خانه‌های لوکس و نوساز زیبا داده است و به‌طور مثال می‌توانید حتی در شهرک طالقانی که در مناطق جنوبی شهر قرار دارد خانه‌ای لوکس با امکانات خاص بخرید. در نهاوند خیابان کشاورز، محله فرمانداری جزو محله‌های لوکس در واقع باکلاس محسوب می‌شوند و با قیمتی مناسب می‌توانید بهترین خانه‌های آپارتمانی و حتی ویلایی را اجاره یا خریداری کنید. محله‌های لوکس و در واقع بالا شهر نهاوند محلی خوب برای سرمایه گذاری است و به‌طور مثال می‌توانید سه‌طبقه آپارتمان تک ‌واحدی و ۳۳۰ متری با کلیه امکانات را در محله دکتر حسابی با قیمتی مناسب خریداری کنید.

خیابان اکباتان در نزدیکی میدان امام خمینی در نهاوند نیز محله‌ای لوکس است که با داشتن بودجه‌ای متوسط می‌توانید خانه‌ای نوساز، زیبا و لوکس را خریداری نمایید. همان طور که می‌دانید محله‌های هر شهری نسبت به آب و هوایی که دارند تقسیم می‌شوند که می‌توانید با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید خانه‌ای مناسب را نیز تهیه کنید. خانه‌های ویلایی هنوز هم در محله‌های خوب نهاوند وجود دارند و اگر علاقه‌مند به این نوع خانه‌ها هستید می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید. توجه به اینکه در هر کدام از محله‌های خوب نهاوند که قصد اقامت دارید باید در نظر داشته باشید که تهیه مسکن اجاره یا خرید بستگی به سن بنایی دارد که انتخاب می‌کنید. بافت قدیمی شهر منطقه پا قلعه است که به دامنه‌های جنوبی و خاوری کشیده می‌شود.

بهترین محله های نهاوند

احداث خیابان سراسری در سال ۱۳۱۵ سبب شده بافت قدیمی شهر کم رنگ شود و شهر نظم و ترتیب بهتری پیدا کند و محله کم‌کم شهری‌تر یا در اصلاح شیک و نوساز و امروزی شود. مجموعه سطح شهر نهاوند امروزی‌تر و شهری‌تر شده است و شهر دارای خانه‌های جدید و باکلاس و مدرن شده است. محله‌های نهاوند باوجود خانه‌های شیک و مدرن قیمت‌های مناسب و امکانات خوبی دارند.

نهاوند شهری تاریخی بوده که پر از بناهای تاریخی و گردشگری می‌باشد و امروزه توانسته با تلاش مسئولین و البته مردم بافت شهرنشینی لوکسی پیدا کند.

محله‌های بالا شهر نهاوند از لحاظ قیمت نیز نسبت به سایر محله‌ها بالاتر می‌باشند و باید با بودجه بیشتری به سراغ این محله‌ها بروید. محله‌های باکلاس نهاوند نه تنها با همدان یا شهرهای اصلی مانند تهران تفاوت چندانی ندارند و بلکه با داشتن آب و هوایی خنک و تمیز نسبت به آن‌ها برتری نیز دارند.

تقریباً با هر بودجه‌ای می‌توان در این شهر نهاوند خانه‌دار شد و زندگی کرد. در محله‌های خوبی که در بالای شهر نهاوند وجود دارند واحدهای آپارتمانی لوکس و زیبا با بهترین امکانات زیادند و می‌توانید اگر بودجه مناسبی دارید آپارتمانی لوکس حتی با تعداد واحدهای کمتر که قیمت مناسبی نیز دارند را تهیه کنید و از محیط دل‌چسب محله‌های نهاوند نیز لذت ببرید.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه