بهترین محلات قزوین برای زندگی کدامند؟


یکی از شهرهای بزرگ و صنعتی ایران که به دلایل مختلف، قیمت مسکن در آن بالاست، قزوین است. اگر قصد خرید مسکن در قزوین را دارید و می‌خواهید برای رهن و اجاره‌ی خانه در قزوین اقدام کنید، مطلب پیش رو را از دست ندهید.

مناطق خوب قزوین کجاها هستند؟

قزوین نیز مانند شهرهای دیگر ایران از سه بخش اصلی تشکیل شده است. می‌توان از مناطق بالا شهر، مرکز شهر و پایین شهر نام برد. در ادامه به تفکیک این مناطق را برایتان معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

بالا شهر

در منطقه بالا شهر مناطقی مانند ملاصدرا، خیام، بلوار شمالی، بلوار شهید لشکری، دانشگاه و بلوار شهید بابایی قرار دارند. قیمت مسکن در این مناطق بالاست و برای خرید خانه در آن‌ها باید مبلغ زیادی بپردازید. اما به یاد داشته باشید که لوکس‌ترین و گران‌ترین خانه‌ها در ملاصدرا و دانشگاه قرار دارند و قیمت مسکن در این مناطق از جاهای دیگر گران‌تر است.

مرکز شهر

خیابان نادری، بوعلی، پادگان، نوروزیان و… در بخش مرکزی قزوین واقع شده‌اند. در این مناطق تراکم جمعیت زیاد است. اما مزیتش این است که به امکانات شهری به راحتی دسترسی دارید. به نظر می‌رسد، محلاتی که در این مناطق قرار دارند جزو مکان‌های خوب برای زندگی هستند. باید بدانید که قیمت مسکن در این مناطق نیز تا حدی بالاست.

پایین شهر

محلاتی مانند سپه، مولوی، شهرک مینو، پیغمبریه، راه‌آهن، باغ دبیر، دروازه رشت و… نیز جزو مناطقی هستند که می‌توانید در آن‌ها خانه‌های ارزانی پیدا کنید. گفتنی است، در این مناطق افراد کم‌درآمد ساکن هستند.

بهترین محلات قزوین

وضعیت مسکن در قزوین

خوب است بدانید که قزوین شاهراه ارتباطی استان‌های شمالی و غربی کشور به شمار می‌رود، این شهر به پایتخت نزدیک است و چندین شهر صنعتی و چندین دانشگاه دارد. گفتنی است، دانشگاه‌های مهمی مانند دانشگاه‌های بین‌المللی امام خمینی، علوم پزشکی و آزاد اسلامی و تعدادی دانشگاه غیردولتی در این شهر قرار دارند. با توجه به تمام این موضوع، قیمت مسکن در قزوین بالاست. به طوری که شما باید برای خرید یک خانه ۱۸۵ متری در منطقه دانشگاه قزوین مبلغی قریب به ۲ میلیارد تومان بپردازید. به همین نسبت قیمت رهن و اجاره خانه‌ها نیز در این شهر بالاست.
موضوع مهم اینکه، اهالی این شهر در برخی از برهه‌های زمانی رشد صعودی شدیدی را در قیمت مسکن تجربه کردند. در همین ارتباط می‌توان گفت که قیمت مسکن در این شهر از ابتدای سال ۹۷ با یک جهش بزرگ همراه بود. شواهد موجود نشان می‌دهد که افزایش قیمت مسکن در این شهر به صورت غیرمنطقی افزایش یافته است. تا جاییکه به گفته مشاوران این شهر گاهی اوقات در کمتر از ۴۸ ساعت افزایش ۲۰ میلیون تومانی برای قیمت برخی از واحدهای مسکونی را شاهد بودیم.
اگر سری به مشاوران املاک در قزوین بزنید متوجه می‌شوید که قیمت رهن و اجاره نیز در این شهر بالاست. به طور مثال شما برای در اختیار داشتن یک واحد ۱۰۵ متری در منطقه نوروزیه این شهر باید مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به عنوان رهن بپردازید. همچنین یک خانه ۱۵۸ متری در ملاصدرا نیز با ۲۰ میلیون رهن و ماهیانه ۳ میلیون تومان اجاره آگهی شده است.
به گفته مشاوران املاک قزوین اکنون برای خرید خانه‌ای که ۶ ماه پیش می‌شد آن را با قیمت ۲۰۰ میلیون تومان خرید باید ۲۵۰ میلیون تومان بپردازید.
موضوع مهم دیگر اینکه هم‌اکنون صاحبان خانه‌ها حاضر نیستند خانه‌هایشان را به صورت رهن کامل در اختیار مستاجران قرار دهند. بلکه آنان به دنبال گرفتن اجاره ماهیانه هستند تا بتوانند به صورت یک درآمد روی آن حساب کنند. این شرایط باعث شده است که فشار مضاعفی بر اجاره‌نشینان که معمولا از اقشار کم‌درآمد جامعه هستند، وارد شود.
جالب است بدانید که با توجه به افزایش نجومی قیمت مسکن در قزوین هم‌اکنون خریدوفروش زیادی در این شهر در زمینه مسکن صورت نمی‌گیرد.

قیمت خرید خانه در قزوین

با توجه به تمامی آنچه در بالا گفتیم، پیدا کردن یک خانه خوب و مناسب در قزوین کار آسانی به نظر نمی‌آید. با این حال بهتر است شرایط خودتان را در نظر داشته باشید و بر اساس آن‌ها به دنبال گزینه مناسب باشید. در ادامه برخی از پیشنهادات خرید و رهن و اجاره خانه در این شهر را برایتان می‌آوریم.

خرید خانه در مناطق ارزان و متوسط

۱- آپارتمان ۷۸ متری، قزوین ناصرآباد، قیمت: ۷۷ میلیون تومان
۲- خان ویلایی ۱۵۰ متری، خاکعلی، قیمت: ۷۰ میلیون تومان
۳- آپارتمان ۸۱ متری، شهرک مشعلدار، قیمت: ۵۰ میلیون تومان

خرید خانه در مناطق گران

۱- آپارتمان ۱۳۳ متری، قزوین نوروزیان، قیمت: ۶۷۸ میلیون تومان
۲- آپارتمان ۱۸۵ متری، قزوین دانشگاه، قیمت: یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان
۳- آپارتمان ۶۲ متری، قزوین دانشگاه، قیمت: ۳۳۰ میلیون تومان

بهترین محلات قزوین

رهن و اجاره خانه در قزوین

رهن و اجاره خانه در مناطق متوسط و ارزان

۱- آپارتمان ۷۲ متری، قزوین شهرک مهدیه، ۵۰ میلیون تومان رهن، ۲۸۰ هزار تومان اجاره
۲- آپارتمان ۶۴ متری، قزوین مینودر، ۴۰ میلیون تومان رهن
۳- آپارتمان ۶۵ متری، قزوین مینودر، ۲۵ میلیون تومان رهن، ۲۵۰ هزار تومان اجاره

رهن و اجاره خانه در مناطق گران

۱- آپارتمان ۱۰۰ متری، قزوین بلوار، ۱۱۵ میلیون تومان رهن
۲- آپارتمان ۱۵۸ متری، قزوین ملاصدرا، ۲۰ میلیون تومان رهن، ۳ میلیون تومان اجاره
۳- آپارتمان ۱۶۰ متری، قزوین دانشگاه، ۱۲۰ میلیون تومان رهن، یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان

با توجه به آنچه گفته شد و همچنین با اطلاعاتی که درباره قیمت خانه در قزوین ارائه شد، برای خرید، رهن یا اجاره‌ی مسکن در قزوین اقدام کنید.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • chat
    افزودن دیدگاه