اگر قصد خرید یا اجاره ی خانه در رشت را دارید، این مطلب را بخوانید


در دنیایی زندگی می‌کنیم که شلوغی، ترافیک و آلودگی هوا از ویژگی‌های جدایی‌ناپذیر آن هستند. به همین دلیل کمتر کسی را پیدا می‌کنید که در شهرهای بزرگ ایران زندگی کند و سودای زندگی در یک شهر شمالی و خوش آب‌وهوا مانند رشت را در سر نداشته باشد. اگر شما هم می‌خواهید برای خرید خانه در رشت اقدام کنید یا به رهن و اجاره‌ی خانه در رشت فکر می‌کنید با ما همراه شوید و مطلب پیش رو را بخوانید. در ادامه اطلاعات مفیدی درباره‌ی بهترین محله‌های رشتبرای زندگی در اختیارتان می‌گذاریم.

مختصری درباره محلات رشت

همان‌طور که می‌دانید، معمول این است که محله‌های خوب در قسمت‌های شمالی شهرها قرار می‌گیرند و بخش‌های جنوبی نیز به اقشار کم‌درآمد اختصاص دارد و خانه‌های ارزانی می‌توانید در آن‌ها پیدا کنید. اما این قاعده کلی برای رشت صدق نمی‌کند. به طوری که بهترین محلات رشت در قسمت‌های شمالی و غربی آن واقع شده‌اند. از جمله محلات رشت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
صالح‌آباد، آب و برق، زیرکوچه، شالکو، احمدیان، پارک شهر، زرجوب، سوخته تکیه، حاجی‌آباد، بادی الله، ارمنی بولاغ، کردمحله، سرچشمه، باقرآباد، ساغری سازان، دانشسرا، جیرباغ، شهرک قدس، ۱۶متری سمیه سنگ‌سازی، قلمستان، چهارراه میکائیل، گلباغ نماز، نقره دشت، کرف آباد، حافظ آباد، رودبارتان، چمارسرا، کیژده، معین رودخان (شهرک مروارید)، استادسرا، پاسکیاب، سرخه بنده، آتشگاه، صیقلان، کیاب، سبزه میدان، شهرداری، گلسار، بوسار، فخب، پل عراق، معلم.

بهترین محلات رشت

گلسار

گلسار رشت را می‌توان به عنوان محبوب‌ترین محله رشت معرفی کرد. این محل در غرب این شهر شمالی واقع شده است. گفتنی است، امروزه انبوه‌سازان متعددی در این محله اقدام به ساخت خانه کرده‌اند. از سوی دیگر، افرادی که می‌خواهند در مناطق خوب رشت ساکن شوند نیز به این محله حتما سری می‌زنند. با توجه به این موضوعات، امروزه جمعیت زیادی در محله گلسار رشت ساکن شده‌اند و این منطقه جزو مناطق مرفه نشین رشت به شمار می‌رود. اگر می‌خواهید در این محله خانه بخرید، باید بدانید که پول نسبتا زیادی را برای این کار باید اختصاص دهید و نسبت به محلات دیگر رشت برای خرید خانه در این محله باید پول بیشتری بپردازید.

خرید یا اجاره ی خانه در رشت

منظریه

چنانچه قصد دارید در یکی از محلات خوب رشت ساکن شوید، می‌توانید به تهیه مسکن در محله منظریه رشت نیز فکر کنید. به یاد داشته باشید که قیمت خانه‌ها در این محله نیز نسبت به سایر مناطق رشت گران است. در عوض در منطقه‌ای خوب ساکن خواهید شد. منظریه یکی از محلات جنوبی رشت است و جزو محلات قدیمی این شهر به شمار می‌رود. قدمت این محله باعث شده است که مناظر جذاب و دیدنی‌ای را در این منطقه شاهد باشید. جالب اینکه، رودخانه گوهر رود از داخل این محله می‌گذرد و یکی از دلایل محبوبیت این محله نیز همین موضوع است.

معلم

یکی دیگر از محلات خوب رشت برای زندگی، محله معلم است. بلوار معلم که از مهم‌ترین بلوارهای رشت به حساب می‌آید در این محله قرار دارد. این محله در بخش غربی رشت قرار دارد و پارک‌هایی مانند کسمایی و نیک مرام را در خود جای داده است. خانه موزه میرزا کوچک خان جنگلی نیز از جمله جذابیت‌های این محله است. گفتنی است، محله مورد بحث از جمله محلاتی است که افراد متوسط و رو به بالای رشت در آن ساکن هستند. به همین دلیل محله خوبی برای زندگی به شمار می‌رود. قیمت مسکن در این محله نیز نسبتا بالاست.

رشتیان

این محله نزد رشتی‌ها به عنوان یک محله خوب شناخته شده است. این محله خوب رشت در حاشیه گوهر رود و در بخش غربی این شهر واقع شده است. این محله بسیاری خوش‌مسیر است و شما به راحتی می‌توانید به بخش‌های مختلف شهر دسترسی داشته باشید. شاید یکی از دلایل محبوبیت این محله نیز همین موضوع است. خوب است بدانید که محله مورد بحث جزو مناطق بالا شهر رشت است و قیمت خانه‌ها در آن نسبت به بخش‌های شمالی و مرکزی بیشتر است.

وضعیت مسکن در رشت

نگاهی اجمالی به قیمت خانه‌های آگهی شده برای شهر رشت و پرس‌وجو از مشاوران املاک در این شهر نشان می‌دهد که قیمت مسکن در محلات مختلف این شهر با یکدیگر متفاوت است. به طور مثال شما برای خرید یک خانه در محلاتی مانند گلسار، معلم و زرتشتیان باید مبلغ بیشتری نسبت به خانه‌های محلات شمالی و مرکزی بپردازید. خوب است بدانید که برای خرید یک خانه لوکس در رشت باید برای هر متر مربع چیزی بین ۸ تا ۱۵ میلیون تومان بپردازید. اما خانه‌هایی با قیمت ارزان‌تر نیز می‌توانید در این شهر پیدا کنید. به طور مثال، یک آپارتمان ۷۲ متری مسکن مهر در این شهر با قیمت ۱۶۵ میلیون تومان آگهی شده است. یعنی برای هر متر مربع باید چیزی حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بپردازید.

خرید یا اجاره ی خانه در رشت

خانه‌های لوکس را در کدام مناطق رشت پیدا کنیم؟

اگر می‌خواهید صاحب یک خانه‌ی لوکس در رشت باشید باید به خیابان‌ها و محلات خاصی سر بزنید. اول از همه باید به محله گلسار بروید. احتمالا در این محله می‌توانید یک مورد آپارتمان شیک و لوکس پیدا کنید. خیابان و محله گلسار رشت برای اهالی این شهر به خوبی آشناست. شما هم اگر یک بار به این شهر زیبا سفر کنید حتما نام این خیابان را به خاطر خواهید سپرد. این خیابان بهترین منطقه و خیابان رشت به شمار می‌رود و قیمت خانه‌ها در آن نسبت به محلات دیگر گران‌تر است. در خیابان‌های توحید، میلاد، ولیعصر و نواب نیز می‌توانید خانه‌های لوکسی پیدا کنید.
اگر به دنبال خانه‌های لوکس می‌گردید محله منظریه را از دست ندهید. در این محله نیز می‌توانید خانه‌های لوکسی پیدا کنید. در محله منظریه نیز می‌توانید به خیابان‌های آرش، یاسمن، مروارید، ربانی، مسعود، ولیعصر و میهن سر بزنید.
محلات دیگری که می‌توانید به آن‌ها سر بزنید و خانه‌های لوکسی در آن‌ها پیدا کنید عبارتند از: بلوار گیلان، اقاقیا، وصال و پارک ملت. را نام ببریم که تعداد کثیری از لوکس‌ترین ساختمان‌های رشت را در خود جای‌داده‌اند.

قیمت مسکن در رشت

خرید

۱- آپارتمان ۱۰۸ متری، فلسطین، قیمت: ۳۵۰ میلیون تومان
۲- آپارتمان ۱۰۴ متری، دو خواب، داخل شهر، قیمت: ۴۸۸ میلیون تومان
۳- خانه ویلایی ۴۸۰ متری، باقرآباد، قیمت: یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان

رهن و اجاره

۱- خانه ویلایی دوبلکس ۱۶۸ متری، داخل شهر، ۷۰ میلیون تومان رهن، ۳ میلیون تومان اجاره
۲- خانه ویلایی ۲۴۰ متری، مسکونی تجاری، ۱۰۰ میلیون تومان رهن، ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اجاره
۳- آپارتمان ۴۹ متری، لاهیجان، ۵۵ میلیون تومان رهن

اگر قصد خرید خانه در رشت را دارید با کمک این اطلاعات می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • chat
    افزودن دیدگاه