بهترین محله‌ های تبریز برای زندگی را بشناسید


با نگاهی به قیمت خانه‌ در تبریز متوجه می‌شوید که با کلان‌شهری سروکار دارید که قیمت مسکن در آن بسیار بالاست. شاید بتوان این‌طور ادعا کرد که قیمت مسکن در تبریز با قیمت‌ها در پایتخت برابری می‌کند. به‌هرحال، در ادامه به معرفی محله‌های خوب تبریز برای زندگی می‌پردازیم و قیمت خانه‌های آن را اعلام می‌کنیم. با ما همراه باشید.

گران‌ترین مناطق تبریز

اگر پول زیادی دارید و می‌خواهید در گران‌ترین و لوکس‌ترین مناطق تبریز ساکن شوید، پیشنهاد می‌کنیم به محلات ولیعصر، ال گلی، زعفرانیه، میرداماد، خیابان و نوبر بروید. در این مناطق می‌توانید خانه‌های میلیاردی و شیکی پیدا کنید.
خوب است بدانید که این محلات اصیل هستند و از قدمت بالایی برخوردارند. خانه‌های این محلات نیز با متراژ بالا هستند. به‌طوری‌که نمی‌توانید خانه‌های با متراژ پایین‌تر از ۱۵۰ متر در این مناطق پیدا کنید.
موضوع دیگری که خوب است به خاطر بسپارید این است که ولیعصر یک منطقه بزرگ در تبریز است و خودش به سه بخش شمالی، مرکزی و جنوبی تقسیم می‌شود. به گفته کسانی که در این شهر زندگی می‌کنند، گران‌ترین خانه‌ها را به ترتیب می‌توانید در بخش شمالی، مرکزی و جنوبی پیدا کنید. به عبارت دیگر، بخش شمالی از دو بخش دیگر گران‌تر است و بخش جنوبی از دو بخش دیگر ارزان‌تر.

بهترین محله‌ های تبریز

مناطق متوسط و خوب تبریز

از مناطق گران و لوکس تبریز که بگذریم به محلات خوب و متوسط این شهر می‌رسیم. اگر می‌خواهید به امکانات شهری به راحتی دسترسی داشته باشید و در مناطق خوب تبریز ساکن شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم که به مناطقی مانند خیابان منظریه، یاخچیان، بام فرشته، استانداری، آبرسان، عباسی، خیابان‌های همافر، راضی، تختی و فروغی سر بزنید. به گفته تبریزی‌ها مرزداران نیز منطقه تازه تاسیس و خوبی در تبریز است.

محلات ارزان تبریز

اما گر به لحاظ مالی در مضیقه هستید و می‌خواهید با قیمتی مناسب‌تری در تبریز خانه بخرید بهتر است به مناطقی مانند استاد جعفری، بهار، آزادی، باغ میثم، حافظ، سهند و اندیشه بروید. به یاد داشته باشید که ارزان‌ترین خانه را می‌توانید در منطقه سهند و اندیشه در تبریز پیدا کنید.

خانه‌های گران و لوکس در تبریز

۱- آپارتمان ۱۴۳ متری، ولیعصر، یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان
۲- آپارتمان شخصی‌ساز ۱۴۰ متری، زعفرانیه، ۸۷۷ میلیون تومان
۳- آپارتمان ۱۸۰ متری، زعفرانیه، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان

خانه‌های نسبتا گران و خوب در تبریز

۱- آپارتمان ۱۲۲ متری، رشدیه، ۸۵۰ میلیون تومان
۲- آپارتمان ۱۱۰ متری، منظریه، ۵۵۰ میلیون تومان
۳- آپارتمان ۹۵ متری، رشدیه، ۵۲۰ میلیون تومان

بهترین محله‌ های تبریز

خانه‌های نسبتا ارزان در تبریز

۱- آپارتمان ۱۰۰ متری، اندیشه، ۱۵۰ میلیون تومان
۲- آپارتمان ۸۰ متری، اندیشه، ۱۰۵ میلیون تومان
۳- آپارتمان ۸۰ متری، امام خمینی، ۱۷۰ میلیارد تومان

رهن و اجاره خانه در تبریز

۱- آپارتمان ۱۴۵ متری، زعفرانیه، ۲۵ میلیون تومان رهن، یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اجاره
۲- آپارتمان ۱۰۰ متری، حافظ، ۴۰ میلیون تومان رهن، ۲۰۰ هزار تومان اجاره
۳- آپارتمان ۱۲۰ متری، ولیعصر، ۶۰ میلیون تومان رهن، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اجاره

قیمت خرید خانه در تبریز

۱- آپارتمان ۲۳۰ متری، اهراب، قیمت: یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان
۲- آپارتمان ۱۱۷ متری، رشدیه، قیمت: ۶۵۰ میلیون تومان
۳- آپارتمان ۷۵ متری، گلکار، قیمت: ۲۰۰ میلیون تومان

با توجه به آنچه گفته شد، متوجه می‌شویم که قیمت خانه در تبریز در حد کلان‌شهر تهران است و شاید تنها تفاوت زندگی در تهران و تبریز، کیفیت آب و هوا باشد.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • chat
    افزودن دیدگاه