چگونه خانه‌ ی خود را با چیدمان کهکشانی دکور کنیم؟


گرچه اغلب افراد ترجیح می‌دهند خانه‌ی خود را به صورت روتین و مانند عرف جامعه بچینند، اما هنوز هم افرادی پیدا می‌شوند که مایل هستند تغییراتی جسورانه در دکوراسیون خانه ایجاد کنند. مانند فراهم کردن دکوراسیون سیاه سفید، ایجاد یا چیدمان سیاه مطلق و… این تغییرها از تعوبض رنگ گل‌های روی میز شروع شده و می‌تواند تا تغیر در اجسام بزرگ خانه مانند مبلمان، فرش و کاغذ دیواری ادامه پیدا کند. اجرای هریک از این تفییرات دکوراسیون با داشتن بودجه‌ی کافی بسیار ساده خوهد بود. البته در صورت عدم داشتن توان مالی، باز هم با محدودیت خاصی مواجه نخواهید بود و می‌توانید تنها ایده‌های ارزان قیمت را اجرا کنید. به این ترتیب صرف نظر از هزینه‌ی لازم برای تغییر دکوراسیون، این کار با هر بودجه‌ای شدنی است. ما در این مطلب به ارائه‌ی ایده‌های کوچک و بزرگ مخنلف با هزینه‌های متنوع برای داشتن یک دکوراسیون کهکشانی در خانه پرداخته‌ایم. پس در صورتی که شما هم از علاقمندان به علم نجوم و چیدمان کهکشانی هستید یا قصد دارید در خانه‌ی خود دکوراسیون بسیار منحصر به فردی را پیاده‌سازی کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

ایده‌هایی برای داشتن چیدمان کهکشانی

در این بخش بعضی از کارآمدترین ایده‌ها برای داشتن دکوراسیون کهکشانی در خانه را بررسی کرده‌ایم. شما می‌توانید متناسب با توان مالی خود بهترین ایده‌ها را برای داشتن این دکوراسیون انتخاب کنید.

طراحی روی سقف

یکی از بهترین و طبیعی‌ترین ایده‌ها برای چیدمان کهکشانی خانه، نصب طرح‌های کهکشانی یا نقاشی این طرح‌ها روی سقف است. با این کار شما کهکشان را درست بالای سر خود خواهید داشت و هربار که طاق باز روی تخت خود دراز می‌کشید در راه‌های دورودراز کهکشان غرق خواهید شد. داشتن سقفی مشابه کهکشان بیش از هر طرح دیگر احساس واقعی حضور در کهکشان را برای شما زنده خواهد کرد. البته بهتر است چنین ایده‌ای را فقط در اتاق خواب پیاده‌سازی کنید و برای اتاق نشیمن از سایر ایده‌ها بهره ببرید. چراکه این ایده برای فضاهای عمومی خانه زیادی خاص و سلیقه‌ای است.

نصب کاغذ دیواری

علاوه بر سقف استفاده از طرح‌های کهکشانی، ماه و ستاره، ابر و طرح‌های مربوط به آسمان برای یک یا چند ضلع از دیوارها انتخاب هوشمندانه‌ای خواهد بود. به عنوان مثال شما می‌توانید دیوار پشت یا روبه‌روی تخت خواب را با کاغذ دیواری کهکشانی بپوشانید. البته فراموش نکنید با استفاده از چنین طرحی برای روی دیوار، دیگر نمی‌توانید هیچ تابلویی روی دیوار موردنظر نصب کنید. پس بهتر است برای قاب عکس‌ها و تابلوهای خود دیوار دیگری پیدا کنید. همچنین برای طبیعی‌تر جلوه دادن این طرح می‌توانید به طور ویژه برای دیوار نورپردازی خاصی را در نظر بگیرید.

تهیه‌ی پرده‌های ویژه

چیدمان کهکشانی

از دیگر ایده‌هایی که می‌تواند اتاق شما را به یک اتاق کهکشانی تبدیل کند، استفاده از پرده‌هایی با طیف رنگ بنفش، آبی، مشکی و… است. چراکه این رنگ‌ها رنگ غالب در طراحی کهکشانی هستند. همچنین می‌توانید به جای استفاده از پارچه‌ای با چنین رنگ‌هایی سراغ پارچه‌هایی بروید که به طور دقیق طرح کهکشانی دارند. یعنی روی آن‌ها ماه و ستاره یا طرح کهکشان است. این پرده‌ها در طول شب با ورود نور کم از خارج پنجره، جلوه و درخشش بیشتری پیدا خواهند کرد و بیش از پیش به فضای کهکشان مشابه می‌شوند. به همین دلیل یکی از بهترین ایده‌ها برای دکوراسیون کهکشانی هستند.

تعویض روتختی یا پتو و بالش

در صورتی که قصد دارید چیدمان کهکشانی را در اتاق خوابتان اجرا کنید، می‌توانید سرویس خوابتان را هم به دکوراسیون کهکشانی تبدیل کنید. برای این منظور کافی است رو تختی، پتو و بالش را از طرح‌های ماه و ستاره یا کهکشان انتخاب کنید. این پتو بالش‌ها به راحتی در بازار پیدا خواهند شد و محدودیتی برای خرید آن‌ها ندارد. در نظر داشته باشید اگر اتاق موردنظر برای کودکان شما است، می‌توانید از پتو بالشی با طرح فضانورد استفاده کنید تا کودک شما احساس کند می‌تواند به عنوان یک فضانور در کهکشان به ماجراجویی بپردازد.

اجرای نورپردازی مناسب

همانطور که می‌دانید کنار همه‌ی وسایلی که برای چیدمان خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، طراحی یک نورپردازی ویژه می‌تواند فضای مورد نظر شما بیش از پیش به چیدمان کهکشانی نزدیک کند. استفاده از چراغ خواب‌هایی با طرح کهکشانی یا نور آبی ملایم از مناسب‌ترین راه‌ها برای این منظور است. همچنین می‌توانید از چراغ‌هایی با طرح ستاره و ماه استفاده کنید تا نورهایی با شکل ماه و ستاره روی سقف و دیوار نمایان شود. همچنین می‌توانید از نورهایی استفاده کنید که مانند اسپری ذرات بی‌شماری از نور را روی سقف تابانده و آن را مانند یک آسمان پر ستاره کند.

چیدمان کهکشانی

خرید قالیچه و فرش

وسایل مختلفی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به چیدمان کهکشانی خانه‌ی خود کمک کنید. از مهم‌ترین این وسایل که تاثیر بسیار زیادی بر انرژی موجود در فضای خانه‌ی شما دارند فرش‌ها و قالیچه‌ها هستند. گرچه اغلب فرش‌های موجود در بازار طراحی سنتی و پیچیده‌ای دارند، اما با کمی جستجو می‌توانید قالیچه‌هایی با طرح‌های خاص هم پیدا کنید. یک قالیچه‌ی طرح کهکشان هرچند کوچک و جمع‌وجور برای داشتن چیدمانی کهکشانی موثر خواهد بود. شما می‌توانید این قالیچه را جلوی تخت، سرویس مبلمان یا میز تلویزیون خود پهن کرده و از زیبایی آن لذت ببرید.

نصب تابلوهای مختلف

تابلوها از کم هزینه‌ترین و در عین حال موثرترین وسایلی هستند که برای داشتن دکوراسیون کهکشانی می‌توانید سراغ آن‌ها بروید. شما می‌توانید تابلوهای مختلف با اندازه‌های متفاوت تهیه کرده و از آن‌ها در اتاق‌های خانه‌ی خود استفاده کنید. تابلوهایی با طرح‌های آسمانی، کهکشان و… که برای چیدمان مورد نظرتان مناسب هستند. برای این منظور تابلوهایی یک یا چند تکه وجود دارند که شکل کهکشان، سیاره‌ها، ماه و… را دارند. همچنین بعضی از انواع تابلوها طرحی مانند قاب پنجره دارند. استفاده از تابلوهای کهکشان با چنین قابی باعث می‌شود احساس کنید فضای کهکشان از پنجره‌ی خانه‌ی شما پیدا است.

چیدن کوسن و بالشتک

وقتی بخواهید چیدمان کهکشانی مورد نظرتان را در همه‌ی خانه اجرا کنید، می‌توانید از کوسن و بالشتک‌های طرح کهکشانی برای روی مبلمان استفاده کنید. خرید چند کوسن که روی آن‌ها طرح کهکشان و ستاره وجود دارد و قرار دادن آن‌ها روی مبل‌های نشیمن شما را به فضای دلخواهتان خواهد رساند. همچنین در صورتی که نخواهید در حضور مهمان‌ها چیدمان کهکشانی خانه‌یتان به چشم بیاید کافی است کوسن‌ها را از روی مبل بردارید. همچنین در صورتی که شومینه دارید، می‌توانید بالشتک‌های بزرگ و پهن با طرح کهکشانی اطراف شومینه قرار دهید و در روزهای سرد زمستان از گرمای شومینه کنار بالشتک‌های محبوب خود لذت ببرید.

چیدمان کهکشانی

استفاده از مجسمه و ظروف دکوری

مجسمه‌ها برای هر چیدمان و دکوراسیونی می‌توانند یک مکمل کم‌نظیر محسوب شوند. بنابراین در دکوراسیون مدل کهکشانی هم می‌توانید از مجسمه‌ها و ظروف دکوری با طرح‌های کهکشانی یا ماه و ستاره استفاده کنید. به عنوان مثال استفاده از مجسمه‌ی ماه و ستاره برنجی در ابعاد بزرگ با رنگ طلایی درخشان در اتاق پذیرایی یا نشیمن جلوه و درخشش خاصی خواهد داشت. همچنین مجسمه‌ی سیاره‌های مختلف یا ماه و ستاره در اندازه‌های گوناگون به راحتی در دکوری فروشی‌ها یافت می‌شوند. بنابراین برای تهیه‌ی آن‌ها دشواری نخواهید داشت. اگر بخواهید به طور جزیی‌تر در خانه از وسایلی با طرح‌های کهکشانی استفاده کنید، ماگ‌ها و ظروف مختلفی وجود دارند که می‌توانید در محیط آشپزخانه از آن‌ها استفاده کنید.

خرید ساعت دیواری

چیدمان کهکشانی

بعضی انواع ساعت دیواری‌ها هستند که روی صفحه‌ی آن‌ها به جای اعداد سیاره‎ها و کره‌های مختلف قرار گرفته‌اند. این نوع ساعت‌ها برای دکوراسیون کهکشانی انتخاب مناسبی خواهند بود و می‌توانید از آن‌ها برای اتاق خواب کهکشانی خود بهره ببرید. این ساعت‌ها هم مانند سایر وسایلی که گفته شد اندازه‌های مختلفی دارند. در نتیجه می‌توانید به تناسب ابعاد دیوار اتاق‌های خود از ساعتی با اندازه‌ی مناسب استفاده کنید.

گلدان‌های متنوع

اگر اهل گل و گیاه هستید می‌توانید گیاهان خود را هم با این چیدمان همراه کنید. البته به احتمال زیاد پیدا کردن گلدانی با طراحی کهکشانی کار ساده‌ای نخواهد بود و شاید هرگز چنین گلدانی پیدا نکنید. اما می‌توانید بدنه‌ی گلدان‌های ساده‌ی خود را با طرحی از کهکشان بپوشانید و به جای گلدان‌های ساده از چنین گلدان‌هایی استفاده کنید. همچنین در صورتی که گلدان‌هایی با رنگ بنفش، طوسی یا نقره‌ای پیدا کردید می‌توانید از ترکیب همین گلدان‌ها کنار هم استفاده کنید تا یادآور طرح و رنگی از فضای کهکشان باشد. در این صورت دیگر نیازی به تهیه‌ی گلدانی با طرح خاص هم ندارید.
با استفاده از ایده‌هایی که در این مطلب گفته شد تغییر حال و هوای کل خانه‌ و تبدیل آن به چیدمان کهکشانی کار ساده‌ای خواهد بود. همانطور که گفته شد رنگ‌های طوسی، سفید، بنفش و نقره‌ای در طراحی کهکشانی رنگ‌های غالب هستند. بنابراین شما می‌توانید مبلمان، کابینت، لوستر، میز و صندلی‌ها و… را هم از ترکیب همین رنگ‌ها انتخاب کنید تا طیف رنگی این گروه از وسایل هم با سایر بخش‌های خانه‌یتان هماهنگی کافی داشته باشد. در آخر فراموش نکنید این نوع دکوراسیون بسیار خاص و منحصر به فرد است. بنابراین پیش از تصمیم‌گیری برای اجرای آن به خوبی درباره‌ی این کار فکر کنید و تصمیم درستی بگیرید. چراکه به منظور اجرای این چیدمان باید هزینه‌های قابل توجهی پرداخت کنید و در صورت پشیمانی از اجرای آن شرایط برای شما کمی پیچیده خواهد شد و ممکن است از نظر مالی هم ضرر کنید. پس باحوصله و سر فرصت این چیدمان را بسنجید و بهترین کار را انجام دهید.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه