راهکارهایی خلاقه برای چیدمان وسایل در خانه کوچک


خانه‌های امروزی به دلایل زیادی کوچک شده‌اند و ما فضای کمی در اختیار داریم تا اطرافمان را زیبا کنیم. چیدمان خانه کوچک برای اکثر خانواده‌ها مخصوصاً خانم‌ها دشوار است. استفاده از وسایل زیاد در خانه کوچک کار چیدمان را سخت می‌کند و باید به دنبال راهکارهایی برای راحت‌تر شدن این مشکل باشید و به راهنمایی‌ها و راهکارهایی مناسب اساتید این زمینه توجه کنید.

در این مقاله قصد داریم راهکارهایی خلاقانه برای چیدمان وسایل کوچک در خانه به شما ارائه دهیم تا بتوانید با قرار دادن وسایل هر چند کوچک خانه زیبایی داشته باشید و از زیبایی اطرافتان لذت ببرید. مواردی که در این بخش به آن‌ها می‌پردازیم عبارت‌اند از:

 • چگونه خانه کوچک را زیباتر کنیم؟
 • دیزاین خانه با وسایل کوچک و راهکارهایی خلاقانه
 • توصیه‌هایی کاربردی برای چیدمان منزل کوچک

چگونه خانه کوچک را زیباتر کنیم؟

اگر خانه‌ای کوچک دارید برای زیباتر کردن خانه باید به تمام قسمت‌های آن توجه داشته باشید. وسایل کوچک اما زیبا می‌توانند به‌راحتی فضای شما را زیباتر کنند. برای شروع از اتاق خواب کوچکتان شروع کنید و این فضا را تا می‌توانید از شلوغی و به هم ریختگی دور کنید. وسایل را مرتب در اتاق خواب بچینید و سعی کنید این محیط همیشه منظم باشد. لازم نیست برای طراحی درست خانه‌تان از قانون خاصی پیروی کنید و از هر وسایلی که می‌پسندید هر چند کوچک برای زیبایی اتاقتان استفاده نمایید و این نکته را فراموش نکنید که خلاقیت و تصورات شما در زیبایی خانه بسیار مؤثر هستند.

برای خانه کوچک از وسایل کوچک مناسب و زیبا استفاده کنید. برای خانه‌های کوچک بهتر است از مبلمان بزرگ استیل و کلاسیک استفاده نکنید، زیرا آن‌ها فقط فضای شما را کوچک‌تر جلوه می‌دهند و زیبایی خاصی در محیط کوچک نداند. مبلمان راحتی، نیم ست، تاشو و ال شکل بهترین مبلمان برای چیدمان خانه‌های کوچک هستند. به یاد داشته باشید که برای خانه‌های کوچک فرش‌های بزرگ انتخاب نکنید و کف‌پوش‌های مدرن را می‌توانید جایگزین فرش نمایید یا از فرش‌های کوچک‌تر برای فضای داخلی‌تان استفاده کنید که البته تمام سطح کف خانه‌تان را نپوشانید. موکت‌های بدون طرح با بافت برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک نیز مناسب هستند.

چیدمان وسایل در خانه کوچک

برای چیدمان خانه‌های کوچک باید به فکر پرده نیز باشید. اگر خانه‌ای با سقف‌های کوتاه دارید از پرده‌های بلند استفاده کنید و استفاده از رنگ‌های خنثی سقف شما را بلندتر از قبل نشان می‌دهند و فضای شما بزرگ‌تر دیده می‌شود. پرده در خانه‌های کوچک باید از سقف نصب شود و تا روی زمین بیاید تا فضا را بزرگ‌تر به نظر بیاید.

زمانی که خانه کوچکی دارید وسایل را مرتب بچینید و سعی کنید خانه همیشه منظم باشد.

با داشتن خانه کوچک باید هوشمندانه از تمام بخش‌های موجود در خانه استفاده و از فضاهای عمودی استفاده کنید. به‌طور مثال شلف و طبقات عمودی روی دیوار ایده‌ای کوچک اما مفید برای خانه‌های کوچک می‌باشند و با استفاده از آن‌ها می‌توانید به لوازم و وسایل خود نظم دهید.

دیزاین خانه با وسایل کوچک و راهکارهایی خلاقانه

استفاده از آینه در خانه کوچک را فراموش نکنید. آینه ترفندی قدیمی برای بزرگ نشان دادن فضای خانه‌های کوچک است. با نصب آینه‌ها مقابل منابع نور به‌سادگی فضای داخلی‌تان را می‌توانید دو برابر جلوه دهید. توجه به این نکته که آینه‌ای که انتخاب می‌کنید سایز مناسبی داشته باشد، بسیار مهم است و توجه کنید که آینه‌های کوچک فضای شما را بزرگ نشان نخواهند داد و فضای خانه کوچکتان را شلوغ نشان می‌دهند و محیط را بی‌نظم می‌کنند.

فضاهای کوچک نباید بی‌نظم و شلوغ باشند و بهتر است همیشه لوازم اضافی را از خانه‌تان دور کنید. خانه کوچک با کوچک‌ترین بی‌دقتی زود به هم ریخته می‌شود. راهکارهایی خلاقه برای چیدمان وسایل کوچک در خانه پیدا کنید و استفاده از بافت و طرح‌های ساده را در کل چیدمان خانه فراموش نکنید. رنگ‌هایی که حتی برای وسایل کوچک خانه انتخاب می‌کنید را از میان رنگ‌های خنثی باشند و طرح و رنگ‌های شلوغ را فراموش کنید تا خانه‌ای ساده شیک و بزرگ در اختیار داشته باشید.

 آینه ترفندی قدیمی برای بزرگ نشان دادن فضای خانه‌های کوچک است.

توصیه‌هایی کاربردی برای چیدمان منزل کوچک

چیدمان وسایل در خانه کوچک

 • این نکات را به خاطر بسپارید. در وهله نخست خانه را زیاد شلوغ نکنید و رنگ‌های روشن و خنثی برای تمام وسایلتان استفاده نمایید. لازم نیست هزینه زیادی کنید با بودجه کم نیز می‌توانید خانه شیک و زیبا داشته باشید.
 • قاب‌ها را در وسط و مرکز دیوار آویزان کنید. همان طور که گفته شد انتخاب سایز فرش در خانه‌های کوچک بسیار مهم هستند و بهتر است همیشه ۱۲ تا ۱۸ اینچ سطح زمین را خالی بگذارید. خانه کوچک نیاز به فرش بزرگی ندارد و بهتر است از قالیچه‌های کوچک استفاده کنید.
 • خانه‌های کوچک محدودیت فضا دارند باید خیلی از وسایل تزیینی کوچک را از خانه دور کنید و تمامی وسایل را با دقت زیادی انتخاب نمایید تا برایتان کاربردی نیز باشند. خانه‌های کوچک را می‌توانید با تکنیک‌های خلاقانه زیبا و کاربردی کنید.
 • بهترین روش برای استفاده از حداکثر فضایی که دارید استفاده چندگانه از یک فضاست و به‌طور مثال اتاق نشیمن را می‌توانید طوری طراحی کنید که یک اتاق خواب اضافی برای مهمانان ناخوانده نیز باشد. قرار دادن مبلمان تخت خواب شو نیز در خانه‌های کوچک نیز بهترین روش از فضا نیز می‌باشد.
 • در طراحی و دیزاین خانه‌های کوچک انتخاب رنگ‌ها نیز تأثیر بر روی زیبایی و کارایی خانه‌تان می‌گذارد. رنگ‌های ساده فضای شما را شیک نشان می‌دهد. استفاده از پارتیشن از هر جنسی را فراموش نکنید و می‌توانید با استفاده از این وسیله اتاق نشیمن و آشپزخانه و دیگر قسمت‌های خانه را جدا کنید.

باکمی حوصله و می‌توانید از طریق راهکارهایی خلاقه برای چیدمان وسایل کوچک در خانه زیبایی و رفاه را در کنار هم داشته باشید. اگر به دنبال این هستید که فضای خانه بزرگ‌تر به نظر برسد باید وسایل و مبلمان غیرضروری را کنار بگذارید و با وسایل کوچک محیطی دل‌چسب و زیبا برای خود و خانواده‌تان بسازید.

هومینگمنبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
 • بدون دیدگاه.
 • chat
  افزودن دیدگاه