چگونه خانه‌ ای به ارزشمندی یک تابلوی هنری داشته باشیم؟


طبیعی است که چیدمان داخلی خانه برای هر فردی اهمیت دارد. چراکه خانه محلی برای آرامش افراد است و در صورتی که دکوراسیون آن مورد پسند و دلخواه افراد خانه نباشد، می‌تواند به محیطی دلگیر و ناراحت برای اهالی خانه تبدیل شود. به همین دلیل بهتر است یک بار دیگر نگاهی به دکوراسیون داخلی خانه‌ی خود بیندازید و همه‌‎ چیز را از اول بررسی کنید. آیا این چیدمان همان چیزی است که احساس خوبی در شما ایجاد می‌کند؟ آیا فکر می‌کنید بهتر است بعضی وسایل را تعویض کنید؟ یا تصور می‌کنید تنها با جابه‌جا کردن محل قرارگیری آن‌ها می‌توانید حس بهتری داشته باشید؟ اگر احساس می‌کنید وقت آن رسیده که دستی به سروروی وسایل خانه بکشید و تغییری در چیدمان منزلتان ایجاد کنید، پیشنهاد ما دکوراسیونی به زیبایی یک تابلوی هنری است. شما می‌توانید با استفاده از ایده‌هایی که در مطلب زیر آورده شده است، منزل خود را تا حد امکان مانند خانه‌های موجود در تصاویر تبلیغاتی و دکوراسیون‌های هنری بچینید. این موضوع به شما کمک خواهد کرد تا احساس مثبت‌تری به دکوراسیون خانه‌ی خود داشته باشید. هرچه بتوانید تعداد بیشتری از ایده‌های موجود در این مطلب را اجرایی کنید، خانه‌ی شما زیبا و چشم‌نوازی بیشتری پیدا خواهد کرد. اما در صورتی که بودجه‌‍ یا معماری خانه‌ی شما امکان کافی برای این کار را فراهم نمی‌کند، باز هم می‌توانید با پیاده‌سازی یک یا چند ایده شاهد تغییر چشمگیر فضای خانه باشید.

ایده‌هایی برای تغییر دکوراسیون خانه

کارهای زیادی است که با انجام آن‌ها می‌توانید چیدمان خانه را بسیار زیبا و چشم‌نواز کنید. در ادامه فارغ از رنگ غالب در دکوراسیون خانه، به ارائه‌ی این ایده‌ها پرداخته‌ایم. بنابراین شما می‌توانید به تناسب رنگ اتاق‌های خانه‌ی خود هریک از این ایده‌ها را در بخش‌های مختلف خانه اجرایی کنید.

• اتاق خواب

این اتاق اولین جایی است که هر صبح و شب آن را خواهید داد. در نتیجه می‌تواند در یک خواب آرام و شروع صبحی زیبا تاثیرگذار باشد. بنابراین بهتر است برای چیدمان اتاق خوابتان به قواعد و اصول خاصی توجه کنید. این نکات می‌توانند به سادگی اتاق خواب شما را به یک تصویر کم‌نظیر تبدیل کنند.
دیوار پشت تخت‌خواب: این دیوار یکی از حساس‌ترین دیوارهای اتاق است و باید برای آن برنامه‌ی خاصی داشته باشید. شما می‌توانید این ضلع را با کاغذ دیواری بپوشانید و به آن طرحی متمایز از سایر دیوارهای خانه بدهید. همچنین می‌توانید به جای استفاده از کاغذ دیواری بالای تخت روی دیوار تابلویی زیبا نصب کنید. این تابلو نباید از عرض تخت شما بزرگ‌تر باشد. همچنین بهتر است تصویر آن شخص خاصی نباشد. به عنوان مثال تصویری از طبیعت می‌تواند برای آن ایده‌آل باشد.

دکوراسیون خانه

میزهای کنار تختی: بسیاری از افراد برای دسترسی راحت به تخت، میزهای کنار تختشان را گوشه‌ی اتاق قرار می‌دهد. اما در صورتی که قصد دارید اتاق خوابی ژورنالی داشته باشید بهتر است میزهای کنار تختتان را درست در دو طرف تخت قرار دهید. همچنین باید یک جفت آباژور یک‌ شکل برای روی این میزها تهیه کنید. ابعاد کلی آباژورها نباید از میزهای کنار تختی بزرگ‌تر باشد. پس به تناسب ابعاد آباژور و میز کنار تختی توجه ویژه‌ای داشته باشید

پاف پایین تخت: یکی از جالب‌توجه‌ترین وسایلی که باید در اتاق خوابتان قرار دهید، پاف پایین تخت است. یک کاناپه‌ی بدون پشتی که ارتفاع و طول آن باید از ارتفاع و عرض تخت کمتر باشد. در صورتی که اتاق خوابتان کوچک است می‌توانید از پاف‌هایی شبیه به گنجه استفاده کنید و وسایل اضافی خود را داخل پاف قرار دهید. به این ترتیب کاناپه‌ی پایین تختتان علاوه بر زیبایی و تکمیل دکوراسیون اتاق خواب، کاربری مناسبی هم برای شما خواهد داشت.

کمد و میز آرایش: یکی از اساسی‌ترین وسایل در اتاق خواب میز آرایش و کمدها هستند. اگر در اتاق شما فضای کافی وجود دارد، بهتر است میز آرایش را در ضلع روبه‌رویی تخت قرار ندهید، بلکه در یکی از اضلاع مجاور تخت بگذارید. همچنین در صورتی که اتاق شما کمد دیواری داشته باشد، نیازی به استفاده از کمد در اتاق نخواهید داشت. در غیر این صورت بهتر است کمد هم کنار میز آرایش و در یک راستا قرار بگیرد. یک فرش کوچک، چند تابلو یا گلدان و برخی مجسمه‌های دکوری هم می‌تواند چیدمان اتاق خوابتان را تکمیل کند.

• اتاق نشیمن

این بخش خانه که مکانی برای دور هم جمع شدن افراد خانواده است، باید فضایی گرم و صیمیم داشته باشد. البته برای بسیاری از خانه‌های امروزی اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی مهمانان یک فضای مشترک در نظر گرفته شده است. اگر این موضوع درباره خانه‌ی شما هم صادق است، کارتان بسیار ساده‌تر بوده و از هزینه هم مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. اگر می‌خواهید اتاق نشیمن خانه‌ی شما زیبایی چشمگیری داشته باشد، نکات زیر را در آن اجرا کنید.

دیوار پشت تلویزیون: هنگامی که تلویزیون تماشا می‌کنید، خواه ناخواه دیوار پشت تلویزیون به چشمتان خواهد آمد. پس زیبایی این دیوار را در دکوراسیون خانه دست کم نگیرید. شما می‌توانید این ضلع از دیوار را کاغذ دیواری کنید، یا با چوب و سازه‌های مختلف روی دیوار کار کنید و نورپردازی خاصی برای آن در نظر بگیرید. به این ترتیب حین تماشای تلویزیون احساس بسیار خوبی خواهید داشت. همچنین می‌توانید تلویزیون را در ارتفاع مناسب به دیوار نصب کرده و میز زیر آن را با دکوری‌ها و مجسمه‌های مختلف به زیبایی بچینید.

دکوراسیون خانه

دیوار پشت مبل سه نفره: به طور معمول مبل سه نفره درست روبه‌روی تلویزیون قرار می‌گیرد. بنابراین دیوار مقابل تلویزیون را برای بزرگ‌ترین مبل در نظر بگیرید. این دیوار هم نباید خالی و بی‌روح باقی بماند. پس می‌توانید یک تابلوی عریض اما کوچک‌تر از طول مبلتان برای این دیوار تهیه کنید. علاوه براینمدل‌های تابلوی چند تکه هم می‌تواند انتخاب جالبی برای دیوار پشت مبلمان باشد. با یک نورپردازی صحیح بالای تابلوها می‌توانید فضای دنج و زیبا برای تماشای تلویزیون فراهم کنید.

نورپردازی: اتاق نشیمن باید علاوه بر نورهای اصلی که در طول دورهمی‌ها و مهمانی‌ها روشن هستند، تعدادی هم نور ملایم در گوشه و کنار داشته باشد. بنابراین استفاده از آباژورهای گوشه سالنی، چراغ‌های زینتی و نورهای مخفی را فراموش نکنید. شما می‌توانید روی میزهای کوچک کنار مبلمان از آباژورهایی استفاده کنید که نور ملایمی به محیط می‌بخشند و برای تماشای تلویزیون به جای استفاده از لوستر اصلی، این چراغ‌ها را روشن کنید.

میزهای عسلی: یکی از عناصر اصلی اتاق نشیمن میزها هستند. شما باید علاوه بر میز بزرگ وسط سالن، چند میز کوچک هم کنار مبلمان قرار دهید و روی آن را با آباژور یا گلدان‌های کوچک فانتزی تزیین کنید. در آخر یک فرش کوچک وسط اتاق نشیمن می‌تواند فضایی گرم و صمیمی و دکوراسیونی چشم‌نوازتر برای شما ایجاد کند. همچنین به تناسب رنگ مبل، فرش و پرده‌ها با هم توجه کنید.

• آشپزخانه

این مکان را می‌توان قلب تپنده‌ی خانه دانست. چراکه برای بسیاری از خانواده‌ها وعده‌های غذایی مختلف خود را در آشپرخانه صرف می‌کنند. بنابراین طبیعی است که هنگام حضور در خانه بیشتر وقت افراد خانواده در این محل سپری شود. با اجرای ایده‌های زیر می‌توانید آشپزخانه را به محیطی جذاب‌تر برای خانواده تبدیل کنید.

کابینت‌ها: از عناصر اصلی موجود در آشپزخانه می‌توان به کابینت‌ها اشاره کرد. بنابراین با تعویض یا تغییر آن‌ها می‌توانید تفاوت چشمگیری در وضعیت آشپزخانه ایجاد کنید. قرار داشتن سینک ظرفشویی درست مقابل پنجره یکی از اصول اولیه آشپزخانه‌های جدید است. همچنین هماهنگی بین رنگ کفپوش، دیوار و کابینت‌ها می‌تواند تا حد زیادی آشپزخانه‌ی شما را به تصاویر جذاب آشپزخانه‌های پوستری شبیه کند. علاوه براین شما باید کمی نور به کابینت‌ها اضافه کنید. به عنوان مثال در سطح زیری کابینت‌های بالایی نور مخفی نصب کنید یا بالای درب کابینت‌ها نورهای بسیار کوچک قرار دهید. این نورها ضمن اینکه به طور یکنواخت محیط را روشن می‌کنند، کار در آشپزخانه را برای شما راحت‌تر خواهند کرد.

دکوراسیون خانه

میز غذاخوری: استفاده از میز غذاخوری چوبی در آشپزخانه نسبت به انواع دیگر آن جذابیت بیشتری دارد. بنابراین در صورتی که قصد دارید آشپزخانه‌ای باشکوه داشته باشید، ابتدا سراغ میز و صندلی‌های چوبی بروید تا گرما و صمیمیت بیشتری هم به فضای آشپزخانه ببخشید. همچنین بهتر است روی میز را با یک گلدان کوچک یا ظرف دکوری پهن و کم ارتفاع دکور کنید. همچنین در صورتی که در آشپزخانه‌ی شما فضای کافی وجود دارد بهتر است میز را وسط آشپزخانه قرار دهید. البته برای آشپزخانه‌ای که کابینت مدل جزیره‌ای دارد، میز غذاخوری انتخاب مناسبی نخواهد بود و بهتر است صندلی‌های تک برای آن تهیه کنید.

لوسترهای آشپزخانه: یکی از نقاط قوت هر آشپرخانه نورهای اصلی آن هستند که روشنایی دلپذیری به محیط آشپزخانه می‌بخشند. بهترین لوسترهایی که می‌توانند فضای هنری موردنظر شما را در این بخش فراهم کنند، لوسترهای سه قلو هستند که با بند بلند آویز و در فواصل کوتاهی از هم به سقف نصب می‌شوند. این نوع لوسترها در حال حاضر محبوبیت بسیار زیادی دارند. علاوه بر این به دلیل قرار گیری در فاصله‌های مناسب روی سقف، همه‌ی محیط آشپزخانه را به صورت یکنواخت روشن خواهند کرد. در صورتی که آشپزخانه‌ی جزیره‌ای داشته باشند، این لوسترها بالای آن قرار خواهند گرفت.
قفسه‌ها و ظروف دکوری: آخرین بخشی که در آشپزخانه باید به آن بپردازید، ظرف‌ها و قفسه‌های موجود در آشپزخانه هستند. شما می‌توانید با استفاده از قفسه‌های فانتزی زیبا ظروف ظروف مختلف دکوری یا پر مصرف و زیبایی را در معرض دید قرار دهید. همچنین در انتخاب ظروف نگهداری شکر، چای و قهوه که روی کابینت قرار می‌گیرند حساسیت داشته باشید و ظروفی جذاب را برای این موضوع در نظر بگیرید.
در آخر فراموش نکنید برای داشتن خانه‌ای جذاب و دکوری هنرمندانه نیازی به تهیه‌ی وسایل و لوازم خاصی نیست و گاهی تنها با جابه‌جایی وسایل خانه می‌توانید ظاهری جدید و چشم‌نواز در خانه ایجاد کنید.

هومینگمنبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه