قفسه‌ ها و نورپردازی آن‌ها راهی برای برجسته کردن وسایل تزیینی


هر خانه سبکی خاص دارد و باید برای زیباسازی آن وسایل تزئینی خاصی را انتخاب کرده و از آن‌ها استفاده کنید. سبک و چیدمان خانه را باید به نحوی انتخاب کنید که علاوه بر انتقال زیبایی سبب آرامش افراد خانواده شود. خانه در کمال سادگی می‌تواند بسیار زیبا باشد و حس آرامشی که خانه می‌تواند به افراد آن منتقل بسیار ارزشمند است. برای اینکه بتوانید زیبایی خانه را چند برابر کنید بهتر است از نورپردازی استفاده کنید و در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که چگونه بهتر است قفسه‌های خانه را نورپردازی کنیم و وسایل تزیینی آن‌ها را زیباتر جلوه دهیم.

مطالبی که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم عبارت‌اند از:

  • چرا باید به نورپردازی خانه توجه کنید؟
  • چگونه قفسه‌ها را زیباتر جلوه دهیم؟
  • چگونه می‌توان به قفسه‌ها جلوه بیشتری داد؟

چرا باید به نورپردازی خانه توجه کنید؟

نورپردازی یکی از ویژگی‌های کلیدی هر خانه و بسیار مهم است.

جهت تزیین دکوراسیون خانه روش‌های متعددی وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از قفسه می‌باشد که این قفسه‌ها کاربردهای متفاوتی دارند. هستند افرادی که از قفسه‌ها در خانه برای قرار دادن وسایل تزیینی و انواع ظروف استفاده می‌کنند یا درون آن‌ها کتاب، گلدان گل و … قرار می‌دهند. برای داشتن دکوراسیون زیبا و شیک که هم اعضای خانواده آن را دوست داشته باشد و هم برای مهمانان جذاب باشد نیاز به نورپردازی دقیق نیز دارید. برای نورپردازی خانه و قفسه‌ها نیاز به هزینه کردن پول زیادی نیست. حتی می‌توانید برای ساختن قفسه و کتابخانه از جعبه‌های چوبی استفاده کنید و با نورپردازی درست آن‌ها فضای دل‌چسبی را برای خود خلق کنید. این سخن که نورپردازی یکی از ویژگی‌های کلیدی هر خانه است بسیار مهم می‌باشد و اغلب افراد در خانه‌ها این نکته را فراموش می‌کنند. سیستم روشنایی گران قیمتی برای خانه لازم نیست و می‌توانید نورپردازی مقرون‌به‌صرفه‌ای را برای خانه خود انجام دهید. نورپردازی یکی از بهترین ایده‌ها برای زیباسازی خانه است. اگر می‌خواهید یک بخش از خانه زیباتر باشد و بیشتر در چشم مهمان‌ها باشد می‌توانید آن را با نورپردازی مناسب زیباتر کنید. سعی کنید برای هر بخش از خانه نورپردازی مناسبی انتخاب کنید.

چگونه قفسه‌ها را زیباتر جلوه دهیم؟

کاری اساسی برای نورپردازی سالن پذیرایی و البته تمام خانه انجام دهید. لوستر با نور مناسبی را انتخاب کنید و آن را در نقطه کانونی همراه با چراغ‌های کوچک که در نزدیکی قفسه‌هایتان قرار دهید. این نوع نورها کاملاً می‌توانند ویژگی‌های اتاق و البته قفسه موردنظرتان را برجسته کند. یکی از چراغ‌هایی که به‌تازگی وارد بازار شده‌اند و با کاربرد فراوانی که دارند چراغ led است و می‌توانند زیبایی خانه تان را چند برابر کنند. چراغ های LED برای برجسته کردن مناطق خاص خانه یک از بهترین گزینه‌ها هستند و به‌خوبی عمل می‌کنند. قفسه‌ها و نورپردازی آن‌ها راهی برای برجسته کردن وسایل تزیینی نیز هستند و می‌توانید با درست و به جا استفاده کردن چراغ‌های ال ای دی در قفسه‌های خانه می‌توانید زیبایی آن‌ها را چند برابر کنید. چراغ‌های آباژور کوچک و بزرگ برای جلوه دادن بیشتر به قفسه‌ها نیز مؤثرند.

قفسه‌ و نورپردازی

نورپردازی در همه‌ی بخش‌های خانه زیبایی خانه را افرایش می‌دهد اما باید مناسب و اندازه باشد نباید بیش از حد از نورپردازی استفاده کنید که باعث شلوغ شدن دکوراسیون داخلی خانه‌ی شما شود. اگر قصد دارید از نورپردازی در خانه برای زیباسازی استفاده کنید حتماً نورپردازی قفسه‌ها، شلف ها و حتی کتابخانه‌ها را که نقشی زیادی در که در دکوراسیون بازی می‌کنند را فراموش نکنید. برای جلوه بیشتر قفسه‌ها از وسایل تزئینی زیبا و دلخواهتان استفاده کنید و با طرحی زیبا و منظم آن‌ها را بچینید. مرتب بودن این دکور تأثیر مثبتی در خانه شما دارد.

با استفاده از نور در قفسه‌ها می‌توانید چشم هر بیننده‌ای را جلب کنید. استفاده از ریسه‌های ال ای دی بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید و ریسه‌ها در تمام قفسه‌ها حتی پایین‌ترین آن‌ها می‌توانند قرار بگیرند و آن‌ها را روشن کنند. این ریسه‌ها می‌توانند سایه‌ها را محو کنند. نور می‌تواند چینی‌ها یا وسایل تزیینی شما را به نمایش بگذارند و ترکیب خاصی برای طراحی دکوراسیون منزل ایجاد می‌کنند.

چگونه می‌توان به قفسه‌ها جلوه بیشتری داد؟

بعد از اینکه قفسه‌هایتان را با وسایل تزیین یا حتی کتاب چیدید بهتر است به فکر نورپردازی آن‌ها باشید. استفاده از ریسه‌های ال ای دی می‌باشند. روشن شدن قفسه‌ها بهترین کار برای زیبایی خانه است و می‌توانید برای زیباسازی بیشتر از یک نورپردازی تأکیدی چشم‌گیر استفاده کنید. این گونه چراغ‌ها برای روشنایی آشپزخانه شما نیز مناسب است.

از ریسه‌های LED برعکس لامپ‌های هالوژنی که در قفسه‌ها یا دکورهای تزیینی استفاده می‌شدند کاملاً خنک می‌مانند و گرمایی تولید نمی‌کنند و خطری برای خانه و لوازمتان ندارند. زمانی که می‌خواهید چراغ‌ها مدت زمان طولانی روشن بمانند و شما مشغول استفاده از قفسه‌ها هستید دستتان نمی‌سوزد. بهتر است این را مدنظر قرار دهید که ریسه‌های LED درون قفسه‌ها موجب روشنایی تأکیدی وسایل تزیین آن‌ها شده و قفسه شما چشم‌گیرتر خواهد شد.

قفسه‌ و نورپردازی

نورپردازی قفسه‌ها راهی مناسب برای برجسته کردن وسایل تزیینی و حتی کتاب‌هاست.

استفاده از نورپردازی مناسب به‌سادگی می‌تواند کمک کند تا خانه زیبا و مدرن داشته باشید و حتی در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید. قفسه‌ها در طراحی داخلی هر فضایی چه خانه چه مغازه و … نقش زیادی دارند و در حقیقت دکوراسیون را پخته‌تر و بهتر نشان می‌دهند. برای نورپردازی داخل کمد لامپ‌ فلورسنت نیز می‌تواند به‌شکل توکار و روکار مورداستفاده قرار گیرد. این نوع لامپ‌ به فضای نصب بسیار اندکی نیاز دارند. لامپ‌ فلورسنت طرح‌ها و ابعاد متنوعی دارند و می‌توانید به‌سادگی لامپ مورد نیاز مورد خود را متناسب با مکان مورد نظر است پیدا کنید. لامپ ال ای دی گزینه خوبی برای قفسه ها یا کمدهاست… لامپ‌های ال ای دی از لامپ‌های رشته‌ای و فلورانست کم‌مصرف‌تر نیز هستند.

نورپردازی قفسه‌ها راهی مناسب برای برجسته کردن وسایل تزیینی و حتی کتاب‌ها است و باکمی حوصله و سلیقه می‌توانید محیطی زیبا با دکوراسیونی خاص برای محیطتان فراهم کنید و برای این کار هم لازم نیست هزینه زیادی بپردازید و با کمترین هزینه‌ها هم می‌توانید این کار را انجام دهید.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • chat
    افزودن دیدگاه