استفاده از طرح و پارچه‌ های راه‌ راه چگونه فضای خانه‌ تان را جذاب‌ تر می‌ کند؟


طرح راه‌راه در دکوراسیون منزل یکی از کاربردی‌ترین طرح‌ها است که با آن می‌توان فضاهای مختلف را تعریف کرد. به‌منظور استفاده از طرح راه‌راه در دکوراسیون منزل می‌توانید از آن‌ها در جای‌جای منزل استفاده کنید. با توجه به سلیقه و طرح دکوراسیونی که خانه دارد از خطوط راه‌راه می‌توان در دیوارها، پرده‌ها، فرش یا گلیم و… بهره برد. پارچه‌های راه‌راه نیز می‌توانند تأثیرات شگرفی را در دکوراسیون خانه ایجاد کنند. در زمان استفاده از طرح راه‌راه در دکوراسیون خانه باید به میزان ضخامت خطوط دقت ویژه داشته باشید. از خطوط راه‌راه می‌توان به‌عنوان المان اصلی دکوراسیون نیز استفاده کرد. طرح‌های کلاسیک و حتی مدرنی را می‌توان از طریق خطوط راه‌راه در دکوراسیون ایجاد کرد. از همین رو این طرح را می‌توان در سبک‌های مختلف دکوراسیون خانه استفاده کرد.

سرفصل‌های زیر به معرفی ایده‌هایی که می‌توان با استفاده از طرح راه‌راه در دکوراسیون منزل اجرا کرد، اختصاص دارد.

  • دیوارهای راه‌راه و زیبا
  • پرده‌هایی با طرح راه‌راه
  • فرشینه‌های راه‌راه در دکوراسیون
  • مبلمان با پارچه‌های راه‌راه
  • استفاده از پارچه‌های راه‌راه در دکوراسیون

دیوارهای راه‌راه و زیبا

یکی از روش‌های کلاسیک استفاده از طرح راه‌راه در دکوراسیون منزل به کاربردن آن بر روی دیوارها است. گرچه طرح نقاشی این خطوط بر روی دیوار زیباست اما نیاز به‌وقت و هزینه بالایی دارد. بنابراین می‌توانید از کاغذدیواری‌های طرح راه‌راه در دکوراسیون منزل و دیوارها آن بهره ببرید. کاغذدیواری‌هایی با این طرح در رنگ‌ها و خطوط مختلف در بازار موجود است. خطوط عمودی راه‌راه همچنین در بزرگ‌تر نشان دادن ارتفاع سقف نیز مؤثر است. برای گرم کردن فضای خانه‌هایی که از رنگ‌های خنثی به شکل اغراق‌آمیزی برخوردارند می‌توان از خطوط راه‌راه  بارنگ‌های گرم برای دیوارهای خانه استفاده کرد. یکی از ایده‌های زیبا برای استفاده از طرح راه‌راه در دکوراسیون منزل می‌توان به ترکیب رنگ سفید به‌عنوان زمینه و خطوطی بارنگ‌های آبی، سبز و زرد اشاره کرد. همچنین کاغذدیواری‌هایی با طرح‌های مختلف ریز که به شکل خطوط راه‌راه کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، نیز از دیگر راه‌های استفاده از این خطوط است.

پرده‌هایی با طرح راه‌راه

به‌منظور استفاده از طرح راه‌راه در دکوراسیون منزل می‌توان از پرده‌هایی با این طرح استفاده کرد. خطوط رنگی افقی برای خانه‌هایی با سبک‌های مدرن و بوهمی کاربرد بیشتری دارند. از پارچه‌های ابریشم با خطوط راه‌راه نیز می‌توان در دکوراسیون‌های شیک و سلطنتی استفاده کرد. پارچه‌های کتانی با خطوط راه‌راه نیز برای خانه‌های مدرن از جلوه ویژه‌ای برخوردار است. پرده‌های حریر با خطوط راه‌راه رنگین‌کمانی را می‌توان برای اتاق‌خواب کودکان و نوجوانان نیز به کاربرد. پرده‌های نشیمن با خطوط عمودی که از سقف تا کف زمین امتداد دارند در بلندتر نشان دادن ارتفاع سقف بسیار تأثیرگذار خواهند بود. چنانچه از پرده‌های راه‌راه با خطوط پهن در دکوراسیون استفاده کرده‌اید و رنگ خطوط نیز پررنگ و خیره‌کننده است، توصیه می‌شود که سایر اثاث منزل را از طرح‌های ساده انتخاب کنید.

طرح راه‌راه در دکوراسیون

پرده‌هایی با طرح راه‌راه در دکوراسیون منزل که از سقف تا کف امتداد دارند باعث بلندتر دیده شدن ارتفاع سقف می‌شوند.

فرشینه‌های راه‌راه در دکوراسیون

فرش‌هایی با طرح راه‌راه در دکوراسیون منزل طرح‌هایی خیره‌کننده روی زمین هستند. یکی از طرح‌های کلاسیک فرش‌های راه‌راه که هیچ‌گاه از مد نمی‌افتند ترکیب سیاه‌وسفید آن است. همچنین برای کسانی که علاقه به استفاده از گلیم در دکوراسیون خانه دارند می‌توانند از طرح‌های راه‌راه رنگی برای زیبایی بیشتر استفاده کنند. همچنین قالیچه‌های زیبای راه‌راه را می‌توانید در آشپزخانه‌ها نیز استفاده کنید. در خانه‌هایی با دکوراسیون مینیمال و رنگ‌های بسیار روشن از طرح راه‌راه بارنگ زمینه خنثی و خطوط رنگ گرم می‌توانید برای ایجاد فضای دل‌نشین آن استفاده کنید. از دیگر ایده‌های جذاب برای استفاده از طرح راه‌راه در دکوراسیون منزل می‌توان به استفاده از فرش‌هایی با این طرح در اتاق‌خواب اشاره کرد. برای اتاق نشیمن نیز می‌توانید از این طرح استفاده کنید . در استفاده از این طرح بهتر است که از قالیچه‌های کوچک یا اندازه متوسط استفاده شود.

طرح راه‌راه در دکوراسیون

مبلمان با پارچه‌های راه‌راه

از این طرح راه‌راه در دکوراسیون منزل برای تمام سبک‌های دیزاین خانه می‌توان استفاده کرد. نکته مهم در این زمینه استفاده هوشمندانه از آن است. در دکوراسیون‌هایی با سبک سلطنتی یا کلاسیک می‌توانید از پارچه‌های اطلس یا ابریشم که ز راه‌راه‌های زربافت در آن کارشده است، طرح زیبایی را به وجود می‌آورد. از مبلمان با طرح راه‌راه در دکوراسیون منزل‌هایی با سبک بوهمی و مدرن نیز می‌توان استفاده کرد. برای خانه‌هایی با طرح‌های مینیمال بهتر است از طرح‌های کمرنگ‌تر راه‌راه استفاده کرد. یکی از طرح‌های کلاسیک و زیبای مبلمان با طرح راه‌راه برای مبلمان فضای باز است. طرح‌های بسیاری از مبلمان سلطنتی (استیل) در بازار موجود است.

مبلمان با طرح راه‌راه در دکوراسیون منزل خصوصاً مبلمان کلاسیک یا سلطنتی که جنس پارچه ظریفی دارند نمایی شاهانه و لوکس را به بیننده القا می‌کنند.

استفاده از پارچه‌های راه‌راه در دکوراسیون

از پارچه‌هایی با طرح راه‌راه در دکوراسیون منزل می‌توان طرح‌های بدیعی را به وجود آورد. یکی از طرح‌های زیبایی که می‌توان در دکوراسیون منزل از آن بهره برد، رویه کوسن است. کوسن‌های راه‌راه یکی از روش‌های جان‌بخشی به فضای خانه است. خصوصاً در خانه‌هایی بارنگ‌های خنثی این ایده می‌تواند گرمای لازم را به دکوراسیون بدهد. همچنین از این طرح می‌توانید برای روتختی و بالش‌ها نیز استفاده کرد. پارچه‌های پشمی راه‌راه را در دکوراسیون مدرن را می‌توانید به‌عنوان آیتمی تزئینی و کاربردی روی دسته مبلمان  راحتی قرار دهید. جاجیم‌های راه‌راه یکی از طرح‌های زیبا برای استفاده به‌عنوان رومیزی در اکثر سبک‌های دکوراسیون خانه است. همچنین از پارچه‌های اطلس و ابریشمی راه‌راه نیز می‌توانید به‌عنوان رومیزی استفاده کرد.

طرح راه‌راه در دکوراسیون

طرح راه‌راه در دکوراسیون منزل کاربردهای فراوانی دارد و طرح‌های زیبای آن را نمی‌توان نادیده گرفت. از طرح راه‌راه در دکوراسیون منزل می‌توان در قسمت‌هایی چون دیوار، پرده‌ها، مبلمان و … استفاده کرد. دیوارهای راه‌راه عمودی در بلندتر نشان دادن ارتفاع سقف‌ها بسیار مؤثرند. پرده‌های راه‌راه بلند نیز همین تأثیر را در خانه‌هایی با سقف کوتاه دارند. فرش‌های راه‌راه یکی از طرح‌های مدرن است که می‌توان از آن برای دکوراسیون اتاق نشیمن، راهرو، اتاق‌خواب و آشپزخانه استفاده کرد. بسیاری از طرح‌های کلاسیک و سلطنتی مبلمان را با استفاده از پارچه‌های ابریشمی و اطلس طرح راه‌راه طراحی می‌کنند. این مدل از مبلمان در لوکس نشان دادن فضای خانه تأثیر بسزایی دارد. از طرح راه‌راه در دکوراسیون منزل می‌توان برای کوسن‌ها، رومیزی‌ها و… بهره برد.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه