دکوراسیون و چیدمان خانه متناسب با تغییر فصل‌ ها


هر از گاهی خانه به  تغییر دکوراسیون احتیاج دارد تا برای افراد خسته کننده، تکراری و یکنواخت نشود. جالب است بدانید بهترین زمان برای تغییر دکوراسیون و چیدمان خانه در هنگام تغییر فصل ها است. به این معنا که با شروع هر فصل جدید شما نیز دکوراسیون خانه تان را تغییر دهید و آن را به روز کنید تا برایتان کسل کننده نشود و همچنین محیط خانه متناسب با فصل ها و ویژگی هایشان  فضای آرامبخش و جذابی را برای شما ایجاد کند.

در این مقاله به بررسی قوانین دکوراسیون خانه در فصل های مختلف پرداختیم تا با دانستن آن ها دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید و با نحوه ی چییدمان خانه در فصل های مختلف آشنا شوید.

در ادامه با ما همراه باشید.

سرفصل های عنوان شده در این مقاله عبارتند از:

  • تغییر دکوراسیون خانه در بهار
  • تغییر دکوراسیون منزل در تابستان
  • تغییر چیدمان منزل در پاییز
  • تغییر دکوراسیون زمستانی

تغییر دکوراسیون خانه در بهار

اصولا فصل بهار را با طراوت، تازگی، گل و شکوفه می شناسند. جالب است بدانید شما باید همین نشانه های بهار را به منزل خود بیاورید. بعد از اتمام روزهای ماه اسفند که به خانه تکانی اختصاص می دهیم و در آستانه سال جدید هستیم، می توانیم ایده های ساده و کم هزینه ودر عین حال نو برای ایجاد فضایی رویایی در ساختمان، مطابق با آب و هوای فصل ایجاد کنیم.

دکوراسیون و فصل ها

راه های متفاوتی وجود دارد مثلا شما می توانید از تابلوهای گل، کاغذ دیواری های گلدار، خریدن یک شیئ دکوراتیو بهاری، کوسن های گل گلی و… در دکوراسیون تان استفاده کنید. سبز، صورتی، زرد و آبی رنگهای فصل بهار هستند که می توانید آن ها را وارد دکوراسیون خانه خود کنید و برای رنگ کردن دیوار و اکسسوری ها از این رنگ ها استفاده کنید. در ادامه نکات مهم به منظور تزئین منزل  را نام برده و توضیح داده ایم.

استفاده از گلدان و گیاه های طبیعی اصلی مهم در دکوراسیون بهاری منزل:

از بهترین روش ها برای به وجود آوردن حس تازگی، طراوت و شادابی در محیط خانه استفاده از درختچه های خانگی، گلدان و گیاه های طبیعی است. چند عدد گل های فصل بهار با بوی مطبوع در گلدان های رنگی با طرح های شاد تهیه کنید و در نقاط مختلف خانه قرار دهید زیرا گزینه های بسیار خوبی در ایجاد حس لطافت و زیبایی در دکوراسیون بهاری منزل هستند. در این صورت چیزهایی که یادآور فصل زیبای بهار هستند را وارد منزل خود کرده اید.

دکوراسیون و فصل ها

احتیاج به خرید مبل نیست؛ کوسن ها را تغییر بدهید:

یکی از کم هزینه ترین ایده ها برای تغییر دکوراسیون بهاری خانه تغییردر روکش کوسن ها و استفاده کردن از پارچه های رنگی و گل دار است که در طراحی دکوراسیون داخلی نقش ویژه ای دارد.

فضای خانه را روشن تر کنید:

در فصل بهار برای افزایش نور در فضای داخلی ساختمان، کمی نورپردازیها را تغییر دهید. همچنین می توانید پرده های نازک و رنگارنگ روشن را جایگزین پرده های تیره و ضخیم زمستان کنید تا نور و طراوت را بیشتر حس کنید.

تغییرات کوچک در آشپزخانه ایجاد کنید:

بهتر است بدانید فقط با خرید چند حوله رنگی یا دستمال آشپزخانه، می شود حس شادابی به فضای آشپزخانه ببخشید. استفاده کردن از پرده های نازک و گل داررنگی، لوسترهای رنگی و حبابی، تابلوهایی با طرح طبیعت، خرید مجسمه های تزئینی در رنگ های شاد، استفاده از گلدان های طبیعی در کنار پنجره ها و تغییر پادری آشپزخانه و… ایده هایی شیک، کم هزینه و ساده  هستند که حال و هوای بهاری را به منزل می آورند.

کاغذ دیواری با طرح گل دار:

اگر تصمیم دارید در فصل بهار کاغذ دیواری بخرید، کاغذ دیواری  را با طرح های گل دار و همچنین در رنگ های روشن انتخاب کنید. از اهمیت این نکته غافل نشوید که لازم نیست کاغذ دیواری گل دار را برای تمام دیوارهای خانه استفاده کنید. نصب کاغذ دیواری گل دار تنها در یک دیوار خالی تغییرات فراوانی را به ارمغان می آورد.

روتختی های بهاری تهیه کنید:

تهیه کردن رو تختی های نازک با رنگ روشن و ملایم بهاری و جایگزین آن ها با روتختی های زمستانی از دیگر روش های تغییر دکوراسیون اتاق در فصل بهار است.

تابلوهای بهاری:

قرار دادن چند تابلوی کوچک با تصاویر از طبیعت زیبای بهار از دیگر روش های چیدمان در فصل بهار محسوب می شود.

تغییر دکوراسیون منزل در تابستان

اکثر افراد با شنیدن نام تابستان به یاد نور خورشید و گرما می افتند. بهتر است در این فصل از رنگ های سرد برای روشن و درخشان کردن خانه و دکوراسیون منزل خود مثل سفید، آبی و یاسی استفاده کنید. برای این کار لازم نیست تمام فضاهای خانه را تغییر دهید یا کل وسایل را عوض کنید. بلکه با چند تغییر کوچک ولی اساسی، می توانید به خانه خود حس و حال یک کلبه تابستانی را بدهید. راه های آسان و سریعی به منظور این کار وجود دارد که در ادامه به بررسی  راه های دلچسب تغییر چیدمان منزل در فصل گرم تابستان می پردازیم.

دکوراسیون و فصل ها

مرتب سازی کف:

قالی ها و فرش های اضافه را جمع کنید زیرا سنگ و سرامیک، منظره خلوت و خنکی را ایجاد می کنند که کاملا متناسب با این فصل به حساب می آید.

سبدهای میوه:

از سبدهای سفید و بزرگ  برای میوه های مصنوعی و یا طبیعی در کنار خانه و یا روی میز ها استفاده کنید.

رنگ کردن دیوار:

با عوض کردن رنگ بعضی از دیوارها مانند دیوار راهرو یا دیوار ورودی خانه امکان ایجاد ظاهری جدید و هیجان انگیز به خانه تان فراهم می شود. رنگ های زرد، سبز و آبی آسمانی بسیار تاثیر دارند. توجه داشته باشید رنگ کردن یک بخش کوچک از خانه نه هزینه زیادی دارد و نه وقت زیادی از شما می گیرد.

دکوراسیون و فصل ها

کوسن های رنگی:

کوسن های رنگی شاد و گرم برای مبلمان و صندلی های آشپزخانه یا بالکن بدوزید. این یک راه ساده و راحت برای تازه کردن دکوراسیون خانه است.

ایجاد کتابخانه تابستانی:

ترکیب رنگ شاد مانند سبز مغز پسته ای یا زرد به همراه مشکی یا قهوه ای باعث تبدیل کتابخانه تان به المانی بسیار دکوراتیو می شود و درخششی را در قفسه هایتان ایجاد می کند. این نکته را در نظر داشته باشید که این رنگ ها باید با رنگ های اتاق تان هماهنگ باشد.


بی استفاده نشان دادن شومینه:

توجه داشته باشید در این فصل که احتیاجی به گرمای شومینه در خانه نیست، از این المان برای تابستانی کردن فضای خانه استفاده کنید. می توانید از یک در چوبی کهنه برای بستن و جلوگیری از ورود گرد و خاک آن به داخل آن و همچنین ایجاد فضای جالب استفاده کنید. بسته به سلیقه خود تعدادی سنگ طبیعی و صدف یا چند شمعدان و گلدان های شاد روی طاقچه شومینه بچینید.

ظروف گل گلی:

اگر عاشق بشقاب ها و ظروف گلدارهستید، فصل تابستان، فصل شماست! اگر ویترین و بوفه ای برای ظروف خود دارید، داخل آن را با بشقاب ها و فنجان های چینی گلدار پر کنید.

تغییر چیدمان منزل در پاییز:

 

در فصل پاییزدکوراسیون خانه بسیار زیبا می شود. اگر از رنگ های پاییزی مثل قرمز، خردلی، نارنجی و صورتی در دکوراسیون منزل استفاده شود. زمانی که در این فصل هوا سرد می شود دکوراسیون داخلی منزل نیاز به گرمای بیشتری دارد. برای  پاییزی تر شدن خانه می توانید از کدو تنبل و میوه های کاج رنگی شده و برگ های درخت بلوط در بعضی از نقاط منزل کنار شمعدان هایتان استفاده کنید.

کوسن های پاییزی:

از کوسن و پارچه های مبل متناسب و همخوان با این فصل و ضخیم استفاده کنید.

برگ های پاییزی:

دکوراسیون و فصل ها

استفاده از برگ های پاییزی در تزئین قسمت های متفاوت، حال و هوایی پاییزی به خانه تان می آورد.

کدو تنبل:

کدوها رنگ و شکل ظاهری جالبی دارند که آن ها را جذاب و دوست داشتنی می کند. از کدوها در اندازه ها و مدل های متفاوت برای زیباتر کردن دکوراسیون اتاق هایتان استفاده کنید. در نظر داشته باشید که می توانید آن ها را با گیاه و گل های مخصوص پاییز نیز ترکیب کنید. به این صورت، شما یک دکوراسیون ساده و زیبا برای میز و آشپزخانه تان خلق کرده اید.

کدو تنبل به همراه شمع های معطر پاییزی و یا سبد پر شده از گردو، کدو تنبل، میوه های درخت بلوط و کاج های مخروطی شکل، زیبایی فوق العاده ای را به فضای میز و شومینه می بخشد.

سبدهای چوبی:

سبدهای چوبی که با برگ های قرمز و طلایی پر شده باشند  برای روی طاقچه انتخاب بسیار مناسبی هستند. فراموش نکنید از شاخه های گندم نیز برای پر کردن این سبد استفاده کنید.

تغییر دکوراسیون زمستانی

هنگام فصل زمستان بسیاری از افراد به دنبال ایجاد فضای مناسب زمستانی در خانه خود هستند. دو ایده برای چیدمان منزل در فصل زمستان وجود دارد. یکی این که رنگ سفید را در دکوراسیون خانه به کار ببرید که نماد برف است و دیگری این که دکوراسیون خانه تان را با رنگ های گرم بچینید. رنگ های گرمی مثل قهوه ای و نارنجی به منزل گرما می بخشند و برای فصل زمستان بسیار مناسب اند. در ادامه چند ایده جالب را مطرح می کنیم.

دکوراسیون و فصل ها

قالیچه ها و گلیم ها:

اگر مکان های سرد خانه خود را می شناسید، با انداختن قالیچه‌ها و گلیم‌هایی با رنگ گرم، هم محیط را گرم ‌تر کنید، هم باعث حفظ گرمای کف زمین شوید.

استفاده کردن پوشش‌هایی با طرح گلیم و جاجیم با رنگ های گرمی مانند قرمز، زرشکی و قهوه‌ای روی بعضی از قسمت‌های مبلمان فضای زیبایی را ایجاد می کند.

رنگ آبی تیره:

اگر طرحی غنی و زیبایی برای زمستان ترجیح می‌‌دهید، به دنبال رنگ آبی تیره برای ایجاد فضای زمستانی منزل خود باشید. از سرامیک‌‌های آبی رنگ تا بالش و کوسن های مخملی آبی می توانند جذاب باشند.

تمرکز روی قسمت شومینه و بخاری:

هنگامی که دمای هوا در زمستان پایین می‌‌آید، بخاری و شومینه بسیار دلچسب و مطلوب‌ است. در نتیجه بهتر است در این فصل مکان مبلمان خود را تغییر داده و نزدیک و دور تا دورمحیط بخاری یا شومینه قرار دهید و یک جای دنج و بی نظیر در فصل زمستان برای خود وخانواده ایجاد کنید.

استفاده از آینه:

از ترفندهای جالب در روزهای سرد زمستان که فضای خانه را به خوبی روشن نگه می دارد، استفاده از آینه در مکان‌‌هایی است که نور بیرون به روی آن منعکس می شود، در نتیجه بهره مند شدن از حداکثر نور طبیعی در روز به حداکثر می رسد. توجه داشته باشید از آینه‌‌هایی استفاده کنید که زیبایی هم  داشته باشند و به فضا جلوه دهند.

گرم شدن خانه با پشم حیوانات:

از زمان های قدیم  در فصل های سرد سال پوست و پشم حیوانات را به وسایل خانه اضافه می کردند. امروزه به سبکی مدرن از این  خلاقیت برای گرم کردن خانه با تزیین کردن کوسن ها و رومبلی ها باب شده است.

تغییر دکوراسیون و چیدمان منزل در شروع فصل ها از از ایده های خلاقانه ای به منظور عوض شدن حال و هوای افراد خانه به حساب می آید. به همین منظور بهتر است از ایده های متناسب با فصل که هم ساده اند و هم آسان و کاربردی هستند استفاده کرد تا محیط خانه چندین بربر دلچسب شود. در این مقاله به بررسی ایده های تغییر چیدمان در هر فصل سال پرداختیم.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه