چطور می‌ توانیم فضای یک خانه تاریک را روشن کنیم؟


اگر شما جزو افرادی هستید که در یک خانه بزرگ با روشنایی کم و یا یک خانه کوچک با پنجره کم زندگی می‌کنید. این مقاله می‌تواند کمک زیادی به شما برای داشتن یک خانه پر نور کند. در زیر ایده‌هایی برای بهبود نور خانه نوشته شده است.

رنگ خانه را روشن و درخشان کنید

رنگ ظاهری یک جسم با توجه به اینکه چه نوری به آن تابیده می‌شود متفاوت است. در واقع حقیقت این است که نور میتواند آرایش رنگ اجسام را تغییر دهد و چشم ما با توجه به نوری که به آن‌ها تابیده می‌شود رنگ را متفاوت درک می‌کند.

نکته بسیار جذابی که در رابطه با رنگ سفید دیده می‌شود این است که نور سفید بیشترین میزان نوری را که به سطح می‌خورد را به چشم ما می‌رساند. رنگ‌های دیگر می‌توانند با یکدیگر ترکیب شده و رنگ‌های متفاوتی را بوجود آورند. نوری که مقدار مشخصی از هر رنگ اصلی را داشته باشد، ظاهر رنگی مناسبی می‌تواند به اجسام بدهد.

روشنایی خانه

کنتراست ایجاد کنید

آشپزخانه‌ای را در نظر بگیرید با کابینت، کانتر و دیوار سفید که دارای نور بسیار زیادی است، با این حال عدم تنوع می‌تواند محیط را بسیار کسل کننده کند.

برای آن که محیط را بتوانید جالب و هیجان‌انگیز کنید، از کنتراست کمک بگیرید. استقاده از اکسسوری، ابزار آشپزی و ابزار دکوری با رنگ‌های متنوع می تواند باعث زیبا شدن محیط شود. همچنین می‌توانید از کاشی های طرح دار و رنگی برای دیوار قسمتی از آشپزخانه استفاده کنید. استفاده از مبلمان و تابلو رنگی نیز گزینه ای مناسب برای ایجاد کنتراست است.

روشنایی خانه

از آیینه‌ها استفاده کنید

آیینه ها به خودی خود نمی توانند محیط خانه را روشن کنند، ولی مهم ترین وسیله برای بازتاب نور طبیعی هستند که می توانند نور محیط را چندین برابر کنند. آیینه ها با ایجاد حس عمق می توانند باعث بزرگی خانه شوند و حس کوچکی و گرفته محیط را بهبود بخشند.

روشنایی خانه

پنجره‌های جدید نصب کنید

پنجره ها با توجه به این که باعث ورود نور طبیعی در روز و شب به داخل خانه هستند، حس و حال زنده و طبیعی را به وجود می‌آورند. با استفاده از یک سری کارها می‌توان این حس و حال را بیشتر کرد. مخصوصا زمانی که خانه شما کوچک باشد به طور حتم شما نیاز به این خواهید داشت که در طول روز نور زیادی در خانه داشته باشید. شما می توانید پنجره های خانه را بیشتر کنید. البته این کار نیاز به برآورد قیمت ها و هزینه های پیش رو دارد.

روشنایی خانه

انعکاس نور را از بین ببرید

گاهی اوقات مشکل میزان نوری که در محیط قرار می‌گیرد نیست، بلکه کیفیت آن مهم است. استفاده از نور غیر مستقیم می تواند برای بهبود کیفیت نور محیط مناسب باشد. می توانید این نورها را در مکان هایی که در در دید مستقیم نیستند قرار دهید تا نور نرم و ملایم تری در محیط به وجود آید. همچنین مکان دیگری که برای این نورها مناسب است مکان هایی است که نیاز به نور بیشتری دارند مانند مکان هایی که برای مطالعه در نظر گرفته شده اند.

درها را عوض کنید

درها فرصت مناسبی برای ورود نور به داخل خانه هستند. همچنین درها فضای بیشتری برای دید از داخل را می سازند.

روشنایی خانه

در هنگام ورود به هر خانه ای اولین چیزی که دیده می شود در ورودی خانه است. برای زیباشدن بیشتر خانه می توانید یک در زیبا برای خانه خود انتخاب کنید. برای این کار قسمت های کوچکی از درها را از شیشه ها و یا شیشه های رنگی استفاده کنید تا هم برای حریم خصوصی مشکلی به وجود نیاید و هم وجود محلی برای ورود نور به خانه هرچند کوچک می تواند تاثیر زیادی در نور خانه ایجاد کند.

پنجره ها را تمیز کنید.

آخرین باری که شما پنجره های خانه را هم از بیرون و هم از داخل تمیز کرده اید، چه زمانی بوده است؟

برای پاک کردن پنجره ها می توانید از پاک کننده های پنجره و حوله های کاغذی استفاده کنید. پنجره ها را با یک ظرف آب گرم و ملایم و اسفنج بشورید.

با استفاده از تابلوها در محیط عمق ایجاد کنید

از جمله چیزهایی که در محیط می تواند عمق ایجاد کند و به محیط حس و حال سرزنده ای بدهد تابلوها هستند. برای آن دسته از افرادی که رنگ سرتاسر سفید را برای محیط نمی پسندند این ایده می تواند مناسب باشد.

روشنایی خانهمنبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه