بهترین محله‌های سنندج برای زندگی


بهترین محله‌های سنندج برای زندگی فاصله بسیاری از سایر مناطق مسکونی شهر ازلحاظ امکانات شهری دارند. از همین رو محله‌های مسکونی برجسته در سنندج را می‌توان با نگاهی گذرا به بافت شهری آن نیز تشخیص داد. اغلب بهترین محله‌های سنندج برای زندگی در شمال و شمال غربی آن واقع‌شده است که ازجمله محله‌های باکلاس شهر نیز محسوب می‌شوند. امکانات شهری مختلف از قبیل مراکز آموزشی معتبر، مراکز درمانی، فضای سبز و مراکز تجاری عموماً در این محله‌ها از استاندارد بالایی برخوردار است. بهترین محله‌های سنندج برای زندگی همچنین دارای فضای شهری و بافتی مدرن هستند که از ترکیب مسکونی ویلایی و آپارتمانی نیز برخوردارند. لازم به ذکر است که محله‌هایی با این مشخصات عموماً از قیمت بالاتری برای تهیه مسکن برخوردارند و همین امر در رشد و پیشرفت این مناطق تأثیر بسزایی دارد.

در ادامه شرح مختصری از بهترین محله‌های سنندج برای زندگی در قالب سرفصل‌های زیر آمده است.

خرید و فروش خانه در سنندج

  • محله‌های بورژوایی و شیک سنندج
  • محله‌های اصیل و مناسب

بهترین محله‌های سنندج

محله‌های بورژوایی و شیک سنندج

بهترین محله‌های سنندج برای زندگی را می‌توان در قالب محله‌های باکلاس و مرفه نشین شهر سنندج بررسی کرد. این محله‌ها که ازنظر ظاهری نیز تفاوت بسیار زیادی با سایر محله‌های مسکونی در سنندج دارند عموماً اختصاص به سکونت قشر مرفه جامعه دارند. اغلب این محله‌ها در سنندج در ناحیه شمال و شمال غربی آن واقع‌شده‌اند . ازجمله این محله‌ها می‌توان به مناطق صفری، شالمان، مبارک‌آباد و بلوار شبلی اشاره کرد. این مناطق که هرکدام یکی از دیگری در بالا بودن قیمت اجاره یا خرید ملک مسکونی گوی سرقت را ربوده‌اند، ازجمله بهترین محله‌های سنندج برای زندگی هستند. بافت شهری مدرن با سازه‌های رؤیایی و لوکس این محله‌ها در رقابت تنگاتنگی با یکدیگر هستند. اغلب بافت مسکونی این مناطق شامل خانه‌های ویلایی لوکس با متراژ بالا و سازه‌های آپارتمانی مدرن بیش از ۱۰۰ مترمربع است. ازجمله ویژگی‌های خاص این مناطق که برتری آن را به اثبات می‌رساند خیابان‌ها و کوچه‌هایی عریض با آسفالت مرغوب و فضای سبز آن است. در جای‌جای این ناحیه از شهر می‌توانید بوستان‌ها و پارک‌ها مختلفی که برای تفریح و سرگرمی ساکنان آن احداث‌شده است را مشاهده کنید. همچنین این محله‌ها ازلحاظ دسترسی به سایر نقاط شهر و برخورداری از امکانات مختلف فرهنگی و آموزشی در رتبه بالایی قرار دارد.

سکونت قشر مرفه جامعه در بهترین محله‌های سنندج برای زندگی باعث شده که مراکز دولتی و خصوصی تمایل بیشتری به این مناطق برای سرمایه‌گذاری داشته باشند. ازاین‌رو در مقایسه با سایر نقاط شهر این محله‌ها به شکلی باورنکردنی از مزایا و امکانات مختلفی بهره‌مند هستند. وجود مراکز تجاری و تفریحی بسیار در این محله‌ها سندی بر این امر است. از همین رو ساکنان این محله‌ها برای تأمین نیازهای روزانه خود می‌توانند از حدود محله خود پا را فراتر نگذارند.

بهترین محله‌های سنندج برای زندگی عموماً در ناحیه شمال غربی آن قرارگرفته‌اند که مختص سکونت قشر مرفه جامعه است.

بهترین محله‌های اصفهان

 سنندج

محله‌های اصیل و مناسب

در مرکز شهر نیز شاهد بروز بهترین محله‌های سنندج برای زندگی هستیم که از اصالت و قدمت بیشتری برخوردارند. یکی از مهم‌ترین مزایای که این محله‌ها دارند دسترسی مناسب به تمام قسمت‌های شهر است. بلوار پاسداران که محل گشت زنی‌های شبانه جوانان نیز هست در فهرست این محله‌ها قرار می‌گیرد. همچنین مناطق مسکونی مانند خیابان امام و خیابان شهدا نیز ازجمله بهترین محله‌های سنندج برای زندگی هستند. در این مناطق قیمت‌های خرید یا اجاره خانه همچنان بالاتر از میزان متوسط آن در شهر سنندج است اما هنوز تا خانه‌های بورژوایی شمالی شهر فاصله چشمگیری دارد. در این مناطق عموماً خانواده‌های با اصل و نسب و قشر متوسط رو به بالای جامعه سکونت دارند. دسترسی داشتن به سایر نقاط شهری برای تأمین نیازهای مختلف ساکنان این محله‌ها را در رتبه بعد از محله‌های مرفه نشین شهر قرار داده است. با رشد روزافزون ساخت‌وسازها در این مناطق می‌توان امیدوار بود که طی سال‌های آینده این مناطق نیز از امکانات شهری بیشتر برخوردار شوند. بافت این محله‌ها در نگاه کلی عموماً از خانه‌های ویلایی چندطبقه و آپارتمان‌های نوساز یا چندساله است، که نیاز مسکونی ساکنان خود را تأمین می‌کند. لازم به ذکر است که به دلیل مشکلات ساخت‌وساز و قیمت مصالح ساختمانی بیشترین قیمت خرید خانه متعلق به سازه‌های نوساز آپارتمانی آن در این محله‌ها است.

بهترین محله‌های سنندج برای زندگی

بهترین محله‌های سنندج برای زندگی از امکانات عمومی و خاص شهری برخوردارند که با نگاهی گذرا با سایر نقاط شهر وجه تمایز بالایی دارد. بافت مدرن شهری و اختصاص امکاناتی از قبیل مراکز آموزشی، درمانی، تفریحی و تجاری به این محله‌ها آن‌ها را تبدیل به بهترین‌های شهر کرده است. از میزان آسفالت خیابان‌ها گرفته تا عرض کوچه و … در بهترین محله‌های سنندج برای زندگی با سایر نقاط شهر متفاوت است. این محله‌ها که عموماً در مناطق شمال و شمال غربی سنندج قرارگرفته‌اند از گران‌ترین قیمت‌های خرید یا اجاره ملک مسکونی نیز برخوردارند. بهترین محله‌های سنندج برای زندگی را همچنین می‌توانید از میان محله‌های مرکزی و اصیل شهر نیز انتخاب کنید. این مناطق به دلیل دسترسی مناسبی که به سایر نقاط شهر و امکاناتی که دارند، در این فهرست جای می‌گیرند.

مهم‌ترین محله‌های اصفهانمنبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه