صنایع‌دستی و گردشگری آینده روشنی در پیش دارند > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرو
خرداد ۲۹, ۱۳۹۶
۱۶.۷۵ درصد سهام دولت در ذوب‌آهن عرضه می‌شود – مجله خبری اقتصاد پیشرو
خرداد ۲۹, ۱۳۹۶

برگزاری اولین نشست کارگروه مشترک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور : – مجله خبری اقتصاد پیشرواولین نشست کارگروه مشترک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به میزبانی شرکت شهرک‌های صنعتی تهران در شهرک صنعتی شمس آباد برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی تهران، عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در این نشست که در مرکز خدمات فنآوری و کسب و کار شهرک صنعتی شمس آباد برگزار شد با بیان این‌که صنایع کوچک امسال در نقطه اوج حمایت‌های دولت قرار دارد، گفت: ۸۴ هزار واحد صنعتی کوچک در کشور وجود دارد که خود نشان‌دهنده اهمیت این بخش از صنعت است.


غلامرضا سلیمانی با اشاره به ارائه تسهیلات برای راه‌اندازی ۷ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط در کشور افزود: مشاوران و گروه‌های نظارتی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بر روند اعطای تسهیلات و هزینه‌کرد آن از سوی صنعتگران نظارت دارند و هزینه این مشاوران از سوی این سازمان پرداخت خواهد شد.


عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به آغاز فعالیت‌های آموزشی مشترک ایران و آلمان اضافه کرد: شناسایی مدیران صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی کشور برای شرکت در دوره‌های آموزشی بین‌المللی به سختی انجام می‌شود و این امر نشان‌دهنده آن است که صاحبان صنایع کوچک، توانمندی توسعه فعالیت‌های بین‌المللی را نداشته و باید در این زمینه  بیشتر تلاش شود.


سلیمانی تصریح کرد: در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، دولت تصمیم گرفته است تا دوره‌های آموزشی را برای ۱۰۰ هزار نفر از شاغلان واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی برگزار نماید. بنابراین باید اطلاع‌رسانی مناسب برای حضور صنعتگران در این دوره‌های آموزشی انجام شود.


وی به بی‌اطلاعی صاحبان صنایع کوچک در شهرک‌های صنعتی از اقدامات و برنامه‌های سازمان صنایع کوچک به منظور تأمین مالی این بخش از صنعت نیز اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد تا با تقویت اطلاع‌رسانی برای انتقال تجربه‌ها، اقدامات و فعالیت‌ها در پیشبرد برنامه‌های حمایتی صنایع کوچک در شهرک‌های صنعتی اقدامات اساسی انجام شود.


عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین خاطرنشان کرد: اجرای زیرساخت‌ها، نگهداری و توسعه آن‌ها در شهرک‌های صنعتی از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ اما شرکت‌های خدماتی باید در انجام امور شهرک‌ها و اطلاع‌رسانی اقدامات و برنامه‌های حمایتی صنایع کوچک به صنعتگران مشارکت بیشتری داشته باشند.


اهمیت آموزش در صنایع کوچک


رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران نیز در این نشست اظهار کرد: در کشورهای درحال توسعه به آن‌چه مورد نیاز است، کمتر توجه می‌شود. بنابراین توسعه‌یافتگی دور از دسترس می‌شود.


محمدرضا قاهری‌بدر افزود: آموزش در کشورهای پیشرفته تحت‌الشعاع فنآوری‌های روز دنیاست؛ اما در کشور ما از این فنآوری‌های آموزشی استفاده‌ای نمی‌شود. درحالی که باید جایگاه آموزشی صنایع کوچک و متوسط همراه با پیشرفت فنآوری، توسعه یافته و کاربردی شود.


وی اضافه کرد: فنآوری آموزشی در صنایع کوچک و متوسط باید برای به‌کار بردن روش‌های آموزشی جدید ارتقاء یابد تا بتوانیم مدل آموزش و پرورش صنایع کوچک و متوسط کشور را در تعامل با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای استخراج کنیم.


 مطلب برگزاری اولین نشست کارگروه مشترک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور : برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Send this to a friend