شمار شماره های شبای ثبت شده مشمولان در سامانه سهام عدالت از عدد ۲۷ میلیون گذر کرد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
خرداد ۳۰, ۱۳۹۶
خارج سازی شناور مغروقه در دهانه بندر بهمن برای افزایش ایمنی دریانوردی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
خرداد ۳۰, ۱۳۹۶

افزایش ۸،۵ درصدی سرمایه گذاری صنعتی در خراسان رضوی – مجله خبری اقتصاد پیشرو


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی گفت: با اقدامات انجام شده در چارچوب فعالیت دولت یازدهم در حوزه سرمایه گذاری، صدور مجوزهای صنعتی، معدنی و تلاش برای احیای واحدهای تعطیل، بخش تولید و تجارت به ثبات همراه با رشد منطقی دست یافته است

افزایش 8،5 درصدی سرمایه گذاری صنعتی در خراسان رضوی

به گزارش شاتا ؛«راضیه علیرضایی» بااعلام این خبر؛ افزود: این رشد باعث خروج از رکود واحدهای صنعتی و معدنی، تقویت توانمندیهای داخلی و مبارزه با قاچاق کالا شد.

وی ادامه داد: میزان سرمایه گذاری در بخش صنعت خراسان رضوی در دولت یازدهم ۳۳ هزار و ۸۱۳ میلیارد ریال است که در مقایسه با چهار سال دولت دهم که ۳۱ هزار و ۱۶۵ میلیارد ریال بود ۸٫۵ درصد بیشتر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی گفت: کل سرمایه گذاری صنعتی در این استان سال ۹۲ حدود سه هزار میلیارد ریال بود که با خروج تدریجی از رکود در سال ۱۳۹۵ به ۱۳ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال افزایش یافت. پیش بینی می شود این رقم امسال به ۳۰ هزار میلیارد ریال برسد.

وی افزود: طی فعالیت دولت یازدهم در بخش صنعت خراسان رضوی برای ۳۰ هزار و ۴۲۶ نفر فرصت شغلی ایجاد شد که در مقایسه با دولت دهم که ۲۸ هزار و ۱۰۵ نفر اشتغالزایی شده بود هفت درصد افزایش داشت.

علیرضایی ادامه داد: ارزش ماشین آلات صنعتی نوین که در دولت یازدهم به استان وارد شد ۹۴۴ میلیون یورو می باشد که این مبلغ در مقایسه با چهار سال دولت دهم که ۲۴۷ میلیون یورو بود ۲۸۲ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: در دولت یازدهم از محل تسهیلات رونق تولید چهار هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال به واحدهای صنعتی خراسان رضوی که دارای مشکل نقدینگی بودند پرداخت شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: میزان مصرف انرژی در واحدهای صنعتی نیز بخاطر ز رونق تولید در دولت یازدهم رشد یافت بطوری که مصرف گاز در واحدهای صنعتی استان هفت هزار و ۱۰۳ میلیون مترمکعب رسید که در مقایسه با دولت دهم به میزان پنج هزار و ۴۱۴ میلیون مترمکعب ۳۱٫۲ درصد افزایش داشت.

وی ادامه داد: مصرف برق صنعتی خراسان رضوی در دولت یازدهم ۱۵ هزار و ۲۳ گیگا وات ساعت است که نسبت به دولت دهم به میزان ۹ هزار و ۷۲۶ گیگا وات ساعت ۷۱٫۳ درصد رشد نشان می دهد.

وی گفت: در دولت یازدهم تعطیلی ۳۹۴ واحد صنعتی در خراسان رضوی بررسی و پایش و مشخص شد که هفت درصد از کل واحدهای صنعتی خراسان رضوی را تشکیل می دهند. در مرحله نخست راه اندازی واحدهای تعطیل پارسال ۹۷۰ میلیارد ریال تسهیلات با نرخ بهره مناسب جهت راه اندازی ۲۴ واحد تامین شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی همچنین گفت: این استان دارای ۴۶ نوع ماده معدنی در ۷۰۷ معدن با ذخیره قطعی بیش از سه میلیارد تن است.

علیرضایی افزود: در طول چهار سال گذشته ۹۹ محدوده اکتشافی به مساحت هزار و ۶۶۸ کیلومترمربع از پهنه سنگان حذف و ثبت آن برای عموم مردم به منظور اکتشاف میسر شد.

وی ادامه داد: در این راستا انجام مطالعات پهنه اکتشافی ژئوفیزیک هوایی سنگان توسط شرکت ایمیدرو منجر به شناسایی ۳۹ منطقه معدنی امیدبخش در سنگان شده است.

علیرضایی گفت: صدور و تمدید پروانه های صنفی در خراسان رضوی در چارچوب فعالیت دولت یازدهم نیز ۷۶ هزار و ۸۱۹ فقره است که در مقایسه با دولت دهم که ۶۲ هزار و ۷۲۱ فقره بود ۲۲٫۷ درصد رشد یافته است.

وی افزود: ساماندهی تشکلهای صنفی از طریق برگزاری انتخابات اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی شامل ۱۰۲ مورد در سطح استان که ۴۰ درصد از آن مربوط به مشهد می باشد نیز در مدت فعالیت دولت یازدهم صورت گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ادامه داد: در بخش مبارزه با قاچاق کالا نیز با فعالیت دولت یازدهم ۶۴۴ پرونده بازرسی از واحدهای صنفی استان به ارزش ۹۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تشکیل شد که در مقایسه با دولت دهم از نظر تعداد پرونده ها یک درصد و از نظر ارزش ریالی ۲۳۱ درصد افزایش داشت.

وی گفت: کشف کالاهای قاچاق از نوع پوشاک، پتو، لوازم خانگی و کفش نیز در چارچوب فعالیت دولت یازدهم نسبت به دولت دهم ۱۷۰ درصد رشد داشت.

علیرضایی افزود: در دولت یازدهم هفت هزار و ۹۴ میلیون دلار کالا از گمرکات و بازارچه های مرزی خراسان رضوی صادر شد که تفاوت چندانی با دولت دهم نداشت. در این میان صادرات طلا و مصنوعات آن از مشهد طی سالهای ۹۴ و ۹۵ بسیار قابل توجه و بی سابقه و به میزان یکهزار و ۵۵۰ کیلوگرم به ارزش ۵۶ میلیون دلار بوده است.مطلب افزایش ۸،۵ درصدی سرمایه گذاری صنعتی در خراسان رضوی برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Send this to a friend