افزایش ۸،۵ درصدی سرمایه گذاری صنعتی در خراسان رضوی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
خرداد ۳۰, ۱۳۹۶
از دُم‌دُم سحری تا گلی‌گشو > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرو
خرداد ۳۰, ۱۳۹۶

خارج سازی شناور مغروقه در دهانه بندر بهمن برای افزایش ایمنی دریانوردی – مجله خبری اقتصاد پیشرو


به گزارش روابط عمومی ، “سید باقر موسوی” در این رابطه اظهار داشت: شناور تنگسیر حدود ۵۰ متر طول و ۱۰ متر عرض دارد که حدود ۳۰ سال قبل در آب های خلیج فارس و در محدوده شرقی جزیره قشم غرق شده بود.  

وی ضمن اشاره به موقعیت خطرآفرین این مغروقه در زمینه عملیات ناوبری شناورهای تجاری و مسافری، افزود: این شناور در فاصله یک کیلومتری از دهانه حوضچه بندر بهمن و در عمق ۱۸ متری دریا قرار دارد؛ به گونه ای که در این نقطه جریان آب و امواج بسیار شدید است.

 موسوی با بیان اینکه طبق پیش بینی های صورت گرفته عملیات برشکاری زیر آبی، خارج سازی و انتقال این مغروقه حدود سه ماه به طول خواهد انجامید، افزود: طی چهل روز گذشته، سینه، انبار و پل فرماندهی کشتی برشکاری و از دریا خارج شده که عملیات حدود ۶۰ درصد پیشرفت داشته است.

به گفته مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم، جریان شدید آب، ارتفاع موج، تاریکی دید در زیر آب و همچنین فعالیت در گرم ترین فصل سال شرایطی را ایجاد کرده که غواصان فقط سه ساعت از روز امکان انجام عملیات دارند.

  وی اضافه کرد: با خارج سازی این شناور مغروقه و پاکسازی محدوده پیرامون آن، تردد در کانال ورودی بندر تجاری بهمن با ایمنی بیشتری صورت می گیرد.

موسوی خاطرنشان کرد: این اقدام در راستای انجام تعهدات سازمان بنادر و دریانوردی پیرامون ایمن سازی آبراهه های حاکمیتی کشور در حال انجام است.

لازم به ذکر است، بندر بهمن از جمله مهم ترین بنادر تجاری جزیره قشم محسوب می شود که با ۲۶ هکتار وسعت، ۷ پست اسکله به طول ۳۳۹ متر و دارا بودن عمق ۷ متر، امکان تخلیه و بارگیــرى کالاهاى وارداتى و صادراتى توسط شناورهای با ظرفیت ۳هزار تن در آن وجود دارد.مطلب خارج سازی شناور مغروقه در دهانه بندر بهمن برای افزایش ایمنی دریانوردی برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Send this to a friend