گزارش خبری از اولین جلسه هم اندیشی اعضای کارگروه دانش بنیان اقتصاد مقاومتی در سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران – مجله خبری اقتصاد پیشرو
خرداد ۳۰, ۱۳۹۶
تعیین مهلت شش ماهه برای دریافت و تمدید مجوز فعالیت در اسکله ها و کارگاه های ساحلی استان خوزستان – مجله خبری اقتصاد پیشرو
خرداد ۳۰, ۱۳۹۶

آغاز ثبت نام تسهیلات رونق تولید در استان قم – مجله خبری اقتصاد پیشرو


رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم ، گفت: فرآیند ثبت نام تسهیلات رونق تولید در سال جاری برای تامین نقدینگی مورد نیاز واحدهای صنعتی، همزمان با سراسر کشور در این استان آغاز شد.

آغاز ثبت  نام تسهیلات رونق تولید در استان قم

به گزارش “شاتا”  قم احمد ذاکری افزود: فرآیند ثبت نام تسهیلات رونق تولید در قم پیرو دستورالعمل اواخر اردیبهشت ماه امسال وزیر صنعت، معدن وتجارت، همزمان با سراسر کشور از روز گذشته درسامانه بهین یاب راه اندازی شده است.

وی بیان کرد: کلیه واحدهایی که بر اساس قانون و مقررات وضع شده شرایط لازم برای دریافت تسهیلات رونق تولید را دارند، می توانند با ورود به سامانه بهین یاب، بخش تامین مالی و تکمیل اطلاعات مورد نیاز، درخواست خود را ارسال نمایند.

این مقام مسوول ادامه داد: براساس سیاست های اقتصادی کشور و استان، پرداخت تسهیلات رونق تولید در سال ۹۶ با قدرت ادامه خواهد یافت و دستورالعمل های لازم در این خصوص به اطلاع واحدهای صنعتی و دستگاه های اجرایی استان رسیده است.

ذاکری بیان کرد: واحدهای صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در اولویت پرداخت تسهیلات رونق تولید برای تامین سرمایه ثابت مورد نیاز خود هستند که اکنون با بررسی ها و پایش های انجام شده می توان گفت در استان قم ۸۷ واحد صنعتی با این شرایط وجود دارد که فعال سازی آنان نقش مهمی در توسعه صنعتی استان و ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار دارد.

وی افزود: با توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی، هدف از پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی متقاضی علاوه بر تقویت فضای کسب و کار، حفظ و ایجاد فرصت های شغلی جدید در بخش صنعت استان قم برای رسیدن به وضعیت اقتصادی پایدار است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: درجریان پرداخت تسهیلات رونق تولید، ازابتدای تیرماه سال گذشته تاکنون ۱۵۰ واحد صنعتی مبلغ ۲ هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال را برای تامین سرمایه ثابت و در گردش مورد نیاز خود دریافت کرده اند.

به گفته وی  پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی استان قم تاکنون، تنها در جریان بررسی از ۸۶ واحد، ۲۸۲ فرصت شغلی را به طور مستقیم ایجاد کرده و همچنین موجب تثبیت سه هزار و ۶۲۰ جایگاه شغلی و حرفه ای در بخش صنعت شده است که در صورت بررسی وضعیت تمام واحدهای دریافت کننده تسهیلات، این رقم بسیار افزایش خواهد یافت.

 مطلب آغاز ثبت نام تسهیلات رونق تولید در استان قم برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Send this to a friend