توجه به صنایع‌دستی و رونق‌بخشی به گردشگری راهکار اصلی رفع کمبود اشتغال است – مجله خبری اقتصاد پیشرو
خرداد ۳۱, ۱۳۹۶
هزینه- فایده ۱۰ درصد صرفه جویی برق – مجله خبری اقتصاد پیشرو
خرداد ۳۱, ۱۳۹۶

شرق مازندران باید به‌عنوان قطب صنعتی مورد توجه جدی قرار گیرد : – مجله خبری اقتصاد پیشرواستاندار مازندران در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان نکا گفت: شرق مازندران باید به‌عنوان قطب صنعتی مورد توجه جدی قرار گیرد و این موضوع از جمله طرح‌های آمایشی است که در دستور کار قرار دارد.


به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی مازندران، ربیع فلاح جلودار افزود: تلاش برای رونق تولید، مجاهدت است و تولیدکنندگان از اقشار فعال و جهادگر هستند که در خط مقدم تولید و اشتغال قرار دارند و باید مورد توجه باشند تا کم‌ترین دغدغه برای اشتغال ایجاد شود.


فلاح با بیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار اولویت اصلی دولتمردان است، افزود: با وجود تلاش بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به صنایع، برخی از واحدهای صنعتی که دارای مشکلات بانکی هستند، در اولویت بررسی مشکلات هستند تا نسبت به رفع مشکلات این واحدهای تولیدی تمهیدات لازم اندیشیده شود.


مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران نیز در این جلسه گفت: کمبود نقدینگی و نبود سرمایه در گردش، اصلی‌ترین مشکل واحدهای صنعتی است.


موسوی افزود: بانک‌ها با تسریع ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی می‌توانند در راستای رونق تولیدات گام‌های مهمی بردارند.


وی تصریح کرد: در سالجاری برای تکمیل زیرساخت شهرک صنعتی نکا ۲ پروژه اجرای شبکه داخلی گاز و شبکه فیبر نوری با هزینه ۳۴۰۰ میلیون ریال در حال اجرا است.


فرماندار شهرستان نکا نیز در این جلسه با بیان اینکه مصوبات ستاد تسهیل باید رسمی و با هدف گره‌گشایی دنبال شود، افزود: رفع مشکل بیکاری در گرو حمایت از تولیدکنندگان است و در این راستا ما با تمام توان تلاش می‌کنیم و ستاد تسهیل نیز گره‌گشایی موانع تولید را در دستور کار دارد.


جعفر احمدی افزود: رفع موانع تولید واحدهای تولیدی و صنعتی صنایع شهرستان از جمله دغدغه‌های مهم ما در کارگروه تسهیل است که امیدواریم با برنامه‌ریزی مناسب در این زمینه شاهد رشد و شکوفایی همه‌جانبه در صنایع شهرستان و رفع موانع و مشکلات پیش روی تولیدکنندگان باشیم.


خاطرنشان می‌شود، در این جلسه مشکلات صنایع مختلف شهرستان نکا با حضور صاحبان و مدیران این مراکز تجاری، تولیدی و اقتصادی مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و استاندار مازندران بر همکاری همه بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی برای رفع مشکلات مطرح‌شده تأکید و از برگزاری منظم جلسات تسهیل و رفع موانع تولید ابراز خرسندی کرد و خواستار عملیاتی شدن مصوبات کارگروه برای رونق اقتصادی و افزایش اشتغال در استان شد.


 


 مطلب شرق مازندران باید به‌عنوان قطب صنعتی مورد توجه جدی قرار گیرد : برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Send this to a friend