بهترین محله‌ های قم برای زندگی کدم‌ اند؟


بهترین محله‌های قم برای زندگی از دسترسی مناسب به دیگر نقاط شهر و امکانات شهری برخوردارند. شهر قم دومین شهر مذهبی و زیارتی ایران است که روزانه زائران بسیاری به آن سفر می‌کنند. محله‌های مختلفی در شهر قم با امکانات مختلف برای سکونت وجود دارد. بنابراین برای تعیین بهترین محله یکی از عواملی که انتخاب شما را محدود می‌کند میزان قیمت خرید یا اجاره خانه در این شهر است. شهر قم نیز مانند بسیاری از شهرها از محله‌های بورژوایی و گران‌قیمت برای سکونت برخوردار است. محله‌های بورژوایی شهر قم در ناحیه جنوبی آن قرارگرفته و ناحیه شمال شهر نیز به خانه‌هایی باقیمت مناسب و ارزان اختصاص دارد. عموماً در این محله‌ها به دلیل سکونت قشر مرفه آن بسیاری از امکانات شهری را در خود دارد. دسترسی به امکاناتی مانند مراکز آموزشی، فرهنگی، تفریحی، تجاری و درمانی در کنار آرامش محلی یک منطقه را به بهترین محله تبدیل می‌کند. همچنین وجود سازه‌های زیبا و شیک در یک محله نیز بر میزان محبوبیت آن تأثیر بسزایی دارد.

در سرفصل‌های زیر اطلاعات لازم درباره شناخت بهترین محله‌های قم برای زندگی در اختیارتان قرار داده‌شده است.

  • محله سالاریه یکی از گران‌ترین محله‌های قم
  • دیگر محله‌های بورژوایی و شیک قم
  • خیابان کلهری از محله‌های خوب قم

بهترین محله‌های قم

محله سالاریه یکی از گران‌ترین محله‌های قم

محله سالاریه از گران‌ترین محله‌های این شهر به شمار می‌رود، در این محله بسیاری از سازه‌ها بسیار شیک و لوکس هستند. از همین رو قیمت‌های اجاره و خرید خانه در سالاریه از میزان متوسط قیمت‌های قم فاصله زیادی دارد. محله سالاریه یکی از بهترین محله‌های قم برای زندگی است که از امکانات بی‌نظیری نیز برخوردار است. اغلب بافت این محله را خانه‌های ویلایی شیک و لوکس تشکیل می‌دهند. پارک سالاریه از المان‌های اصلی این محله است که قسمت اعظم بافت سرسبز محله را تأمین می‌کند.

بهترین محله‌های قم

محله سالاریه در غرب شهر قم قرارگرفته و در منطقه ۴ شهرداری قم واقع‌شده است. همچنین رودخانه قم نیز در مجاورت این محله قرارگرفته است. محله سالاریه از خیابان‌ها و کوچه‌های عریض و آرامی برای سکونت برخوردار است. آپارتمان‌های نوساز بسیاری نیز در این محله با آخرین امکانات معماری و سازه‌هایی لوکس وجود دارد. از همین رو اکثر آپارتمان‌های نوساز  این محله بیش از ۱۰۰ مترمربع مساحت دارند. که این امر نیز به میزان افزایش قیمت‌ها تأثیر بسزایی دارد.

دیگر محله‌های بورژوایی و شیک قم

بهترین محله‌های قم برای زندگی را می‌توان محله‌هایی شیک و با امکانات و رفاه شهری دانست. آرامش محلی و ساکنانی که عموماً از یک سطح مالی و اجتماعی برخوردارند نیز بر محبوبیت این محله‌ها افزوده است. ازجمله این محله‌ها می‌توان به شهرک قدس، زنبیل آباد، البرز و ارم اشاره کرد. هرکدام از این محله‌ها توان تبدیل‌شدن به بهترین محله‌های قم برای زندگی را دارند. علاوه بر سازه‌های لوکس در این مناطق دسترسی به امکانات شهری از قبیل مراکز آموزشی، درمانی و تفریحی نیز وجود دارد. کوچه‌های عریض و خانه‌هایی با مساحت زیاد به حفظ آرامش مسکونی مناطق فوق بسیار کمک کرده است. هزینه‌های خرید با اجاره خانه در این مناطق از میزان متوسط قیمت‌ها در شهر قم بالاتر است. بنابراین برای سکونت در این مناطق باید بودجه‌ای درخور توجهی در اختیار داشته باشید.

مهم‌ترین محله‌های اصفهان

زندگی در قم

بهترین محله‌های قم برای سکونت بیشتر در میان مناطق بورژوایی و مرفه نشین شهر است که از امکانات و مزایای شهری بسیاری برخوردارند.

خیابان کلهری از محله‌های خوب قم

خیابان کلهری نیز از بهترین محله‌های قم برای زندگی است که در قسمت شرقی شهر واقع‌شده است. این محله نیز از قیمت متوسط رو به بالایی برای اجاره یا خرید خانه برخوردار است. سازه‌های لوکس چندطبقه و آپارتمانی باقیمت‌های بالا این منطقه را به یکی از محله‌های معروف شهر تبدیل کرده است. مراکز تجاری مهمی در این منطقه مانند بازار مبل کلهری وجود دارد که بر معروفیت این منطقه افزوده است.

بافت این محله به‌صورت ترکیبی از خانه‌های ویلایی و آپارتمان‌های بورژوایی نوساز است. این محله از امکانات مهمی مانند دسترسی به مراکز آموزشی ، تجاری و … برخوردار است که به‌منظور رفاه حال ساکنان آن احداث‌شده‌اند. بالاترین قیمت اجاره یا خرید خانه را در این محله آپارتمان‌های بسیار شیک آن به خود اختصاص داده‌اند. کوچه‌های عریض و آرامش مسکونی این محله نیز از دیگر ویژگی‌های مثبت این محله است. بوستان ولیعصر در این منطقه و مرکز فرهنگی کلهری از دیگر مراکز تفریحی و فرهنگی این محله است.

زندگی در قم

بهترین محله‌های قم برای زندگی اغلب در میان مناطق مرفه نشین و جنوبی شهر قرار دارند. اغلب این مناطق دارای امکانات شهری مناسبی مانند مراکز آموزشی، درمانی، تجاری و تفریحی بسیاری هستند. دسترسی به سایر مناطق شهری نیز از دیگر عوامل تبدیل‌شدن به یکی از بهترین محله‌های قم برای زندگی است. علاوه بر آن بهترین محله‌های قم برای زندگی باید دارای سازه‌های خوب و استانداری برای سکونت باشد. بهترین محله‌های قم برای زندگی اکثراً در مناطق جنوبی و جنوب غربی شهر واقع‌شده‌اند. سازه‌های لوکس این مناطق نیاز به بودجه‌ای چشمگیر برای سکونت دارند و اغلب ساکنان آن را قشر مرفه جامعه تشکیل می‌دهند.

مهم‌ترین محله‌های شیرازمنبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • chat
    افزودن دیدگاه