بهترین محله‌های قائم‌شهر برای زندگی کدام‌اند؟


بهترین محله‌های قائم‌شهر برای زندگی کم نیستند و ازآنجاکه این شهر شمالی از طبیعت زیبایی برخوردار است، مناطق مناسب مسکونی زیادی دارد. اما به‌منظور تمایز این محله‌ها و مناطق از سایر نقاط شهری باید استانداردهایی را در نظر گرفت. بهترین محله‌های قائم‌شهر برای سکونت را می‌توان از میان محله‌هایی که از دسترسی خوبی به سایر نقاط و امکانات شهری دارند، انتخاب کرد. علاوه بر آن عموماً بهترین مناطق شهری به دلیل دارا بودن امتیازات و استانداردهای بالای خود ازجمله مناطق مرفه نشین شهر هستند. در مورد بهترین محله‌های قائم‌شهر برای زندگی به دلیل بافت زیبا و پراکندگی مناطق مسکونی در این شهر بسیاری از محله‌ها و حتی شهرک‌های مسکونی را می‌توان در این فهرست جای داد. از طرفی محله‌های مرکزی شهر که دسترسی خوبی به اکثر امکانات فرهنگی، درمانی، تجاری و آموزشی دارند نیز گزینه مناسبی برای سکونت هستند.

سرفصل‌های زیر در خصوص معرفی بهترین محله‌های قائم‌شهر برای زندگی و امکانات آن‌ها اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

  • خیابان کارگر بهترین محله ازلحاظ دسترسی به امکانات
  • شهرک احمدی یا شهرک شهید کشوری
  • محله‌های مرکزی قائم‌شهر

 قائم‌شهر

خیابان کارگر بهترین محله قائم‌شهر از نظر دسترسی

خیابان کارگر یکی از بهترین محله‌های قائم‌شهر برای زندگی ازلحاظ دسترسی به امکانات مختلف شهری است. این خیابان که از میدان طالقانی در میانه شمالی شهر شروع می‌شود و تا شمال شرقی آن امتداد دارد، علاوه بر دسترسی آسان به سایر نقاط شهر دارای مراکز مهم شهری نیز هست. وجود مراکز مهم دولتی و اداری در کنار مراکز رفاهی این محله را به یکی از محله‌های خوب شهر تبدیل کرده است. اداره‌ی آموزش‌وپرورش، ژاندارمری، کمیته‌ی سابق، بیمارستان ولیعصر و سینما فجر ازجمله مراکز مهم و برجسته در این خیابان هستند. خیابان یا بلوار کارگر در قائم‌شهر برای سکونت و خرید آپارتمان و ملک مسکونی همچنین از قیمت مناسبی برخوردار است. قیمت‌های اجاره یا خرید خانه در بلوار کارگر قائم‌شهر را می‌توان در دسته متوسط قیمت املاک طبقه‌بندی کرد. اکثر سازه‌های این محله بیش از ۱۰۰ مترمربع مساحت دارند که همین امر در آرامش و زیبایی آن نیز تأثیر بسزایی دارد.

هزینه خرید خانه در قائم‌شهر

شهرک احمدی یا شهرک شهید کشوری

شهرک شهید کشوری که در میان مردم بانام سابق آن شهرک احمدی شناخته می‌شود یکی از اصیل‌ترین و قدیمی‌ترین شهرک‌های مسکونی قائم‌شهر است. دلیل انتخاب این شهرک به‌عنوان یکی از بهترین محله‌های قائم‌شهر برای زندگی علاوه بر زیبایی این شهرک دنج و آرامش آن است. این شهرک که در ابتدای بلوار تهران قرارگرفته است به دلیل موقعیت و آرامشی که دارد موردتوجه بسیاری از خانواده‌های قائم‌شهری برای سکونت است. بافت این شهر بیشتر به‌صورت ترکیبی از خانه‌های ویلایی چندساله و آپارتمان‌های نوساز است. خرید یا اجاره خانه در این شهرک در دسته خانه‌هایی باقیمت متوسط رو به بالا طبقه می‌شود. فضای سبز زیبا در کنار دسترسی به سایر نقاط شهری ازجمله ویژگی‌های برجسته این شهرک مسکونی است. به دلیل دنج بودن و امنیتی که شهرک‌های مسکونی قائم‌شهر همیشه یکی از گزینه‌های خوب و حتی عالی برای سکونت هستند. از دیگر شهرک‌های مسکونی قائم‌شهر می‌توان به شهرک فرهنگیان، شهرک فردوس، شهرک امامزاده خمینی، فرهنگ شهر، شهرک نساجی و شهرک آتش‌نشانی اشاره کرد.

زندگی در قائم شهر

از بهترین محله‌های قائم‌شهر برای زندگی می‌توان به شهرک‌های مختلف مسکونی که از امنیت و آرامش درخور توجهی برخوردارند، اشاره کرد.

محله‌های مرکزی قائم‌شهر

ازجمله بهترین محله‌های قائم‌شهر برای سکونت را می‌توان مناطق مسکونی مرکزی آن دانست. این محله‌ها عموماً از دسترسی خوبی به امکانات شهری علاوه بر دسترسی به سایر نقاط شهر برخوردارند. ازجمله این مناطق می‌توان به خیابان سیدین اشاره کرد. این خیابان که در میانه مرکزی شهر جای گرفته است ازجمله بهترین محله‌های قائم‌شهر برای زندگی است. البته میزان افزایش قیمت خرید خانه و آپارتمان در این محله که بالاتر از میزان متوسط آن در سطح شهر است در این امر دخیل بوده است. دسترسی به مراکز مختلف رفاهی شهر به دلیل موقعیت این خیابان بسیار راحت بوده و درعین‌حال از آرامش نسبی برخوردار است. علاوه بر خیابان سیدین خیابان‌های دیگری ازجمله خیابان کوچک سرا و مسیر جویبار نیز از همین ویژگی‌ها برخوردارند که می‌توان یکی از آن‌ها را برای سکونت انتخاب کرد. در قائم‌شهر به دلیل پراکندگی امکانات و مناطق مسکونی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای انتخاب محل سکونت مناطق میانی شهر است. البته هنوز هم هستند کسانی که تمایل به دوری از شهر و امکانات آن و سکونت در مکان‌هایی دنج و زیبا در این شهردارند.

خرید خانه در قائم شهر

نتیجه

بهترین محله‌های قائم‌شهر برای زندگی درواقع محله‌ها و مناطقی هستند که از استانداردهای بالای شهری برخوردار باشند. از همین رو یکی از بهترین محله‌های قائم‌شهر برای زندگی را می‌توان بلوار کارگر در ناحیه مرکزی و شمال شرقی آن اعلام کرد. علاوه بر آن در قائم‌شهر، شهرک‌های مسکونی بسیاری وجود دارد که امکانات، رفاه و امنیت بالایی دارند و آن‌ها را به یکی از بهترین محله‌های قائم‌شهر برای زندگی تبدیل کرده است. همچنین به دلیل پراکندگی امکانات و تمرکز مراکز تجاری مختلف در میانه مرکزی آن ، محله‌های مرکزی شهر گزینه خوبی برای سکونت و زندگی هستند. چنانچه ازنظر شما بهترین مناطق مسکونی قائم‌شهر به دلیل زیبایی‌های طبیعی آن ، جاهایی دنج و خانه‌هایی ویلایی است ، انتخاب‌های بسیاری در پیش روی شما قرار خواهد داشت.

بهترین محله‌های بهشهر برای زندگی را می‌شناسید؟منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه