گیاهان آپارتمانی – مجله آنلاین هومینگ


برای داشتن محیط مناسبی که سبب سلامت جسم و روح شود و سطح انرژی در خانه را افزایش دهد نیاز به گیاه در خانه حس می‌شود. یکی از فواید نگهداری گل و گیاه در خانه خاصیت پاک‌سازی هوا توسط گیاهان است. با توجه به اینکه ما در طول روز در معرض بسیاری از آلودگی‌ها هستیم، و همچنین برای کاهش سر و صدا بهتر است جایی در خانه برای گیاهان ایجاد کنیم تا بتوانیم تا حدودی از تاثیر این آلودگی‌ها کم کنیم. ایجاد حس شادابی و خوشحالی  و رفع فشارعصبی و استرس از ویژگی‌های گیاهان است. با توجه  به این که نگهداری و مراقبت از گیاهان ذهن را شفاف می‌کند و باعث ایجاد مهربانی و عشق در انسان‌ها می‌شود در نتیجه بهتر است برای ایجاد این محیط از گیاهان در منازل خود استفاده کنیم.

زمانی که در قسمت‌هایی از خانه گیاهان شاداب و زیبایی قرار گرفته باشند، ما با نگاه کردن به این فضا مجموعه‌ای از انرژی‌های مثبت را درک می‌کنیم.

در زیر تعدادی از گیاهان را که برای فضای آپارتمان‌ها مناسب هستند معرفی می‌کنیم:

پوتوس:

گیاهان آپارتمانی

یکی از گیاهانی که برای محیط آپارتمان‌ها مناسب هستند، پوتوس است. این گونه از گیاهان برای پاکسازی و تصفیه هوا بسیار مناسب هستند. این گیاه همیشه سبز است و از ویژگی برجسته آن‌ها زیبایی برگ‌های آن است.

بنفشه آفریقایی:

گیاهان آپارتمانی

از زیباترین گیاهانی که باعث جلوه دادن به منزل شما می‌شود، بنفشه آفریقایی است. این گیاهان زیبا نیاز به مراقبت زیادی ندارند و گل‌های آن‌ها در رنگ‌های مختلفی وجود دارد.

برگ عبایی:

این گیاه از بادوام‌ترین گیاهان است. به این دلیل که با هر میزان آب و نور و در هر خاکی، می‌تواند به زندگی ادامه دهد. برگ‌های این گیاه، سبز پهن و براق هستند و جلوه‌ای فوق العاده به خانه می‌دهند.

کاکتوس:

کاکتوس گیاهی است که دارای برگ زیادی نیست اما برای محیط آپارتمان‌ها که از گل و گیاه دور هستند بسیار مناسب است. کاکتوس‌ها دارای هماهنگی با دکوراسیون مدرن هستند و شکل و شمایل جالب و زیبایی برای محیط به وجود می‌آورند. این گیاهان نیاز کمی به آب دارند و نباید در معرض مستقیم نور قرار بگیرند.

آگلونما:

این گیاهان که به گل همیشه سبز نیز معروف هستند به نور کمی نیاز دارند و نور غیر مستقیم خورشید مناسب‌ترین نور برای آن‌ها است و با نور غیر طبیعی هم می‌تواند به زندگی خود ادامه دهد، به همین دلیل است که این گیاه برای محیط‌های کم نور ایده‌آل محسوب می‌شود.

برگ انجیری:

گیاهان آپارتمانی

برگ گیاه انجیری پهن و دارای بریدگی‌هایی بر روی آن است. این گیاه زیبا دارای ریشه‌های هوایی است که به کمک آن می‌تواند به اطراف تکیه دهد. رنگ برگ‌ها در این گیاه سبز تیره است که در نتیجه باعث زیبایی محیط می‌شود.

پیرومیا:

پیرومیا یا همان قاشقی دارای برگ‌های گوشتی و سبز رنگ است که به دلیل اینکه خوشه‌های آن به یکدیگر نزدیک هستن برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است. به دلیل نوع برگ‌های آن این گیاه می‌تواند تا مدت طولانی آب را در خود ذخیره کند و بدون نیاز به آب زیاد به زندگی خود ادامه دهد. این گیاه همچنین نیاز به نور کمی دارد و در نتیجه گیاه مناسبی برای محیط خانه محسوب می‌شود.

سانسوریا:

گیاهان آپارتمانی

برگ‌های نیزه‌ای سانسوریا این گیاه را تبدیل به گیاهی کرده است که استفاده و ترکیب آن با دکوراسیون مدرن بسیار زیبا خواهد شد. این گیاه همیشه سبز و دارای نقوش بر روی برگ‌ها است. از محاسن این گیاه این است که در برابر کم آبی مقاوم است.

راه‌هایی برای سالم نگه داشتن گیاهان آپارتمانی

نور:

با توجه به این که نور نقش مهم و اساسی در زندگی گیاهان ایفا می‌کند و گیاهان برای ساخت سبزینه به نور احتیاج دارند، بنابراین بهتر است گیاهان در مکانی قرار بگیرند که نور کافی به آن‌ها برسد. البته معمولا گیاهان آپارتمانی به نور غیر مستقیم نیاز دارند و نور مستقیم سبب خشکی و رنگ پریدگی برگ‌های آن می‌شود.

آب:

مانند تمامی موجودات زنده گیاهان برای ادامه حیات به آب احتیاج دارند، به یاد داشته باشید که در زیر گلدان‌ها یک یا چند سوراخ ایجاد کنید تا آب به تمامی قسمت‌های آن برسد و جریا ن هوا و امکان تنفس ریشه گیاهان وجود داشته باشد. همچنین باید بدانید که زمان آب دادن به گیاهان و مقدار آن را فراموش نکنید تا از گندیدگی ریشه‌ها و خود گیاه جلوگیری شود.

هوا:

این نکته را بایستی بدانید که گیاهان آپارتمانی به هوای تازه نیاز دارند و اکسیژن سبب مقاومت در ساقه‌های آن‌ها شده و رنگ برگ‌های آن نیز سرحال‌تر خواهند بود.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه