بیت کوین به بالاترین سطح اشباع خرید در ۱۵ ماه اخیر رسیده است – ارز دیجیتال


مایک مک‌گلون (Mike McGlone)، تحلیلگر بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence)، در مقاله‌ی منتشرشده در تاریخ ۵ آوریل (۱۶ فروردین) اذعان داشت که بیت کوین، به بالاترین سطح اشباع خرید از زمان رکورد قبلی در ماه دسامبر ۲۰۱۷ تا کنون، رسیده است.

همچنین در این گزارش آمده است که طبق شاخص قدرت جهانی GTI بیت کوین، از زمانی که قیمت آن به نقطه‌ی اوج ۲۰ هزار دلاری نزدیک شد، تا کنون، به چنین سطحی از اشباع خرید نرسیده بود. بلومبرگ همچنین اعلام کرد که الگوهای مشابه در گذشته، نشان‌گر وقوع افت چندهفته‌ای در قیمت بودند.

تحلیلگر بلومبرگ: بیت کوین به بالاترین سطح اشباع خرید در 15 ماه اخیر رسیده استبنا بر گفته‌های مک‌گلون، رشد اخیر بازار، به دلیل فشردگی قیمت و نوسان کم اتفاق افتاد و سبب شد تا قیمت بیت کوین از محدوده‌ی خود فراتر برود. وی پیش‌بینی کرد که پس از این رشد اخیر، روند نزولی مشابه گذشته اتفاق خواهد افتاد. وی اذعان داشت:

اکنون بحث مدت زمان مطرح است و من فکر می‌کنم هنگامی که چنین حباب بزرگی اتفاق می‌افتد، همواره طیف گسترده‌ای از افرادی وجود خواهد داشت که نیاز به فروش پیدا خواهند کرد.

در این مقاله، به نقل از دیوید تاویل (David Tawil)، رئیس صندوق پوششی پروچین کپیتال (ProChain Capital) آمده است که انتظار می‌رود بازار به روند نزولی خود ادامه دهد. وی در ادامه گفت:

با اینکه دیدن یک روند مثبت در مقابل روند منفی خوشایند به نظر می‌رسد، اما این امر تسلی‌بخش نخواهد بود. مطمینا، یک سرمایه‌گذار، بیشتر ترجیح می‌دهد که در روند نزولی کنونی، شاهد رشدی تدریجی با سطحی ثابت در قیمت باشد و نه یک صعود خیلی خیلی سریع. این رشد سریع می‌تواند به آسانی اتفاق بیافتد و به آسانی نیز از بین برود.

تحلیلگر بلومبرگ: بیت کوین به بالاترین سطح اشباع خرید در 15 ماه اخیر رسیده است

اندیکاتور قدرت جهانی GTI بیت کوین

به نظر می‌رسد که تحلیل‌های تاویل و مک‌گلون با تحلیل‌های توماس لی (Thomas Lee)، یکی از بنیان‌گذاران شرکت خدمات مشاوره‌ای Fundstrat Global Advisors در تضاد است. طبق گزارش پیشین سایت، بنا بر اظهارات اخیر توماس لی، بیت کوین به روند صعودی خودش بازگشته است. وی چنین اذعان داشت که قیمت بیت کوین اکنون از میانگین متحرک ۲۰۰ روز گذشته‌ی خود فراتر رفته است.

علاوه بر آن، به نظر می‌رسد که پیتر برندت (Peter Brandt)، تریدر و نویسنده‌ی معروف، با اظهارات مک‌گلون مخالف بوده و روز ۵ آوریل (۱۶ فروردین) در توییتر خود نوشت که از این که قیمت بیت کوین وارد مرحله‌ی سهمی‌وار شود، تعجب نخواهد کرد.

اوایل این هفته، بازار مشتقات پیشروی آمریکایی، گروه بورس بازرگانی و کالای شیکاگو (CME Group)، اعلام کرد که تعداد قراردادهای آتی بیت کوین این گروه، رکورد جدیدی را در ۴ آوریل (۱۵ فروردین) به ثبت رساند.

منبع: cointelegraphمنبع: ارزدیجیتال

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه