اطلاعیه سایت ارز دیجیتال در خصوص مشکل پیش آمده درباره اضافه شدن توکن کلاهبرداری E2C به لیست قیمت


اخیراً عده‌ای از کاربران با مشاهده نام توکن E2C در لیست قیمت لحظه‌ای سایت ارزدیجیتال، مراتب اطلاع‌رسانی را در این خصوص انجام دادند. همانطور که در نقدوبررسی‌های قبلی این پروژه اشاره کرده بودیم، علائم کلاهبرداری در این پروژه به وضوح مشخص است.

اما مسئله پیش آمده از این قرار بود که سایت کوین‌مارکت‌کپ هفته گذشته این توکن را لیست خود اضافه کرده بود. اعضای این گروه کلاهبرداری که از این اتفاق به عنوان نشانه‌ای از موفقیت پروژه E2C یاد می‌کردند، بار دیگر سعی در گمراه کردن اذهان عمومی نسبت به ماهیت اصلی این پروژه بودند. گفتنی است که این گروه در اقدام‌های قبلی با انتشار عکس جعلی مربوط به لباس تیم‌های استقلال و پرسپولیس در دربی اخیر که بر روی آن نام توکن E2C حک شده بود، سعی در فریب دادن افکار عمومی نسبت به ذات واقعی این پروژه داشتند.

در پی این اتفاق، سایت ارزدیجیتال که برخی از اطلاعات قیمتی خود را از API کوین‌مارکت‌کپ دریافت می‌کند، به صورت ناآگاهانه این توکن را در لیست قیمت لحظه‌ای خود قرار داده بود. لذا پس از قرار گرفتن در جریان این موضوع، به سرعت این توکن را از لیست خود حذف کردیم.

لازم به اشاره است که سایت کوین‌مارکت‌کپ شرایط سختگیرانه‌ای برای اضافه کردن ارزهای دیجیتال پیشنهادی توسط پروژه‌ها مختلف نداشته و لذا با جستجوی ساده‌ای در کوین‌های قعرنشین فهرست آن می‌توان به اسامی پروژه‌های کلاهبردار‌ی زیادی رسید.

از این رو اضافه شدن به کوین‌مارکت‌کپ و حتی صرافی‌‌های بزرگ نمی‌تواند از ماهیت کلاهبرداری این توکن و پروژه‌های مشابه کم کند. نمونه بارز این مسئله بیت کانکت بود که خود را تا جمع ۲۰ ارز دیجیتال برتر کوین‌مارکت‌کپ هم رسانده بود، اما نهایتا در عرض یک شب سرمایه تمام دارندگان توکنش را بر باد داد.

لذا همواره توصیه ما این بوده که تحقیق، مطالعه و آشنا شدن با ماهیت پروژه‌ها در حوزه ارزهای دیجیتال باید جزو اولین گام‌های هر سرمایه‌گذاری باشد.منبع: ارزدیجیتال

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه