مسیر‌های گردشگری زیارتی عتبات ‌عالیات در استان ایلام اعلام شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
تیر ۲۵, ۱۳۹۶
صدرا توسط سازمان خصوصی سازی به قرارگاه خاتم واگذار نشد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
تیر ۲۵, ۱۳۹۶

افتتاح نمایشگاه دائمی فرش در زنجان با حضور معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران : – مجله خبری اقتصاد پیشرونمایشگاه دائمی فرش دستباف با حضور سفیر بلژیک در ایران، استاندار زنجان، معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، نمایندگان زنجان در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان استانی در زنجان افتتاح شد.


استاندار زنجان در این مراسم گفت: فرش ایران سابقه چندهزار ساله دارد و هر منطقه از نقشه خاص خود برخوردار است.


اسدالله درویش امیری افزود: نمایشگاه دائمی فرش زنجان ایجاد شده است تا بخشی از سابقه فرش ایران و شناسنامه تاریخی و فرهنگی این کشور را به نمایش بگذارد.


مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان نیز در حاشیه این مراسم با اشاره به تشکیل خوشه فرش استان توسط این شرکت اظهار داشت: با توجه به تولید سالانه قریب به ۳۵۰ هزار مترمربع فرش و ارزش صادراتی بالای این محصول  خوشه فرش دستباف زنجان در سال ۹۳ تشکیل شد و با توجه به پتانسیل موجود در حوزه فرش دستباف و قدمت این هنر در زنجان این امر کمک شایانی به گسترش و شناسایی  تنگناهای این صنعت بومی کرده است.


وی گفت: بر اساس بررسی های بعمل آمده تعداد ۶۶ هزار نفر در استان زنجان در حوزه فرش دستباف فعالیت می کنند.


وی در پایان با شاره به اینکه خوشه فرش در سال پایانی خود قرار دارد اظهار داشت: امیدوارم با توجه به اهداف خوشه ، ذی نفعان و عامل محترم خوشه فرش گامهای نهایی را محکم تر برداشته و در نتیجه شاهد افزایش تولید و توان صادراتی و از همه مهم تر اشتغال پایدار در این زمینه باشیم.


حمیدنیا در پایان خاطر نشان ساخت: شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان در کنار ذی نفعان و عامل توسعه خوشه فرش دستباف استان پیگیر حل مشکلات و نیز اخذ اعتبارات لازم از مراجع ذی صلاح خواهد بود.


گفتنی است نمایشگاه دایمی فرش زنجان در فضایی به وسعت ۵۵۰ مترمربع در زنجان ایجاد و هم اکنون ۱۵۰ تخته فرش در این محل در معرض نمایش و فروش گذاشته شده است.


 


 مطلب افتتاح نمایشگاه دائمی فرش در زنجان با حضور معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران : برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Send this to a friend