تعداد مشمولان سهام عدالت در استان‌های کشور اعلام شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
تیر ۲۵, ۱۳۹۶
چراغ سبز به اصلاح مالیات بر ساخت مسکن؟ – مجله خبری اقتصاد پیشرو
تیر ۲۵, ۱۳۹۶

ایجاد بیش از ۲۲ هزار فرصت شغلی از محل طرح رونق تولید در فارس – مجله خبری اقتصاد پیشرو


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: در سال ۹۶ از محل اجرای طرح رونق تولید ۴۵۰ هزار شغل در کشور باید ایجاد شود که از این میزان سهم فارس ۲۲ هزار و ۹۵۲ فرصت شغلی است.

ایجاد بیش از 22 هزار فرصت شغلی از محل طرح رونق تولید در فارس

 به گزارش شاتا علی همتی، افزود: این تعداد فرصت های شغلی باید، در اصناف ۱۴ هزار و ۳۱ نفر، در طرح های صنعتی استان چهار هزار و ۳۷۸ نفر، در طرح های رونق تولید ۲هزار و ۳۷۷ نفر، در معادن ۸۴۶ نفر و در فرش دستباف یک هزار و ۳۲۰ نفر ایجاد شود.

وی، در مورد ادامه طرح رونق تولید در سال ۹۶ و ثبت نام متقاضیان در سایت بهین یاب، گفت: تا کنون ۱۸۵ واحد صنعتی این استان با مراجعه به این سایت اقدام به نام نویسی کرده اند.

همتی اظهار کرد: از ۱۸۵ واحد صنعتی یاد شده، تقاضای ۸۷ واحد در کمیته کارشناسی مورد بررسی قرار گرفته و ۵۲ مورد آن به بانک ها معرفی شده اند.

وی گفت: همچنین در بحث پرداخت تسهیلات رونق تولید در فارس، تا کنون بانک های کشاورزی، صادرات، صنعت و معدن و ملی به ترتیب بیشترین میزان تسهیلات را پرداخت کرده اند.

همتی، با اشاره به اینکه سه طرح از طرح های ۵۰ گانه اقتصاد مقاومتی در این استان است، اظهار کرد: یکی از این طرح ها کارخانه سیمان خاکستری نی ریز با سرمایه گذاری ۴۳۶ میلیارد تومان، با تولید سالانه یک میلیون تن و اشتغالزایی برای ۳۷۴ نفر است که با توجه به پیشرفت فیزیکی ۹۶ درصدی، نیمه نخست امسال این طرح به بهره برداری می رسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس افزود: همچنین طرح فولاد نی ریز نیز که ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، با سرمایه گذاری ۳۴۵ میلیارد تومان، با تولید سالانه ۸۰۰ هزار تن و ایجاد ۲۰۰ فرصت شغلی، شهریورماه ۹۶ به بهره برداری می رسد.

وی اظهار کرد: طرح کربنات سدیم کاوه شهرستان فیروزآباد نیز با سرمایه گذاری ۳۱۰ میلیارد تومان، با ۶۰۰ هزار تن تولید سالانه و ایجاد اشتغال برای ۷۰۰ نفر، با توجه به پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی آن، نیمه دوم سال ۹۶ افتتاح خواهد شد.

 مطلب ایجاد بیش از ۲۲ هزار فرصت شغلی از محل طرح رونق تولید در فارس برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *