هفته معرفی ۷ نامزد شهرداری – مجله خبری اقتصاد پیشرو
تیر ۲۵, ۱۳۹۶
رونق بهاری در پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران – مجله خبری اقتصاد پیشرو
تیر ۲۵, ۱۳۹۶

لزوم تدوین نقشه راه جهت پیشبرد مصوبات کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ویتنام ظرف دو ماه آینده – مجله خبری اقتصاد پیشرو


لزوم تدوین نقشه راه جهت پیشبرد مصوبات کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ویتنام ظرف دو ماه آینده

 به گزارش شاتا، مهندس محمدرضا نعمت زاده در بخش دوم سخنان خود در نهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری سوسیالیستی ویتنام، اظهار کرد: ظرف دو ماه آینده یک نقشه راه جهت پیشبرد برنامه های مشترک و مصوبات کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ویتنام باید تهیه و تدوین شود و جهت نهایی شدن در اختیار دو کشور قرار گیرد.

وی با اظهار امیدواری جهت برگزاری دهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ویتنام ظرف یکسال آینده در ویتنام، عنوان کرد: برگزاری جلسات کارشناسی و تخصصی به صورت هر سه ماه یکبار برای پیگیری موارد مشترک لازم و ضروری است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن درخواست از سازمان توسعه تجارت ایران جهت برنامه ریزی برای حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه های ویتنام، گفت: از حضور شرکت های ویتنامی در نمایشگاه های ایران نیز به گرمی استقبال می کنیم. همچنین هر کشور می تواند نمایشگاه های خود را به میزبانی کشور طرف مقابل برگزار کند.

مهندس نعمت زاده با اظهار امیدواری جهت دایر شدن مرکز تجاری ایران در ویتنام افزود: امیدواریم که حضور نفت ویتنام در میدان نفتی دانا منجر به سرمایه گذاری و تولید شود‌. همچنین از اینکه یک شرکت معتبر ویتنامی در منطقه آزاد قشم سرمایه گذاری خود را آغاز کرده است، خوشحالیم.

وی راه اندازی یک سایت اینترنتی دو زبانه را برای مناسبات تجاری و اقتصادی دو کشور ضروری دانست و گفت: برای افزایش مبادلات باید رفت و آمد گروه های تجاری تخصصی بین دو طرف جزو برنامه ها قرار بگیرد. همچنین امیدواریم یک پرواز مشترک برای رفت و آمد بین دو کشور راه اندازی شود.

مهندس نعمت زاده در پایان با اشاره به درخواست ایران برای الحاق به سازمان تجارت جهانی (WTO)، اظهار کرد: مشکل فنی جهت پیوستن به سازمان تجارت جهانی نداریم و فقط به خاطر فشارهای سیاسی دولت ایالات متحده آمریکا درخواست عضویت ایران عقب افتاده است که امیدواریم در این زمینه کشور ویتنام نیز با ما همکاری های لازم را انجام دهد.مطلب لزوم تدوین نقشه راه جهت پیشبرد مصوبات کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ویتنام ظرف دو ماه آینده برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Send this to a friend