کل نظام در قبال میراث‌جهانی یزد تعهد دارد/ خبرنگاران مسائل میراثی را به مطالبه عمومی تبدیل کنند – مجله خبری اقتصاد پیشرو
تیر ۲۵, ۱۳۹۶
دکتر رحمانی به عضویت شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت صنعت، معدن و تجارت درآمد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
تیر ۲۵, ۱۳۹۶

بررسی مشکلات شرکت‌های خدماتی با دستگاه‌های دولتی در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی : – مجله خبری اقتصاد پیشرودر شانزدهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی، مشکلات و موانع شرکت‌های خدماتی شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان با دستگاه‌های دولتی خدمات رسان مورد بررسی قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی، در این نشست رفیعی معاون برنامه ریزی شرکت با تشریح وضعیت شهرک‌های صنعتی استان گفت: عملیات عمرانی در ۱۲ هزار هکتار فضای موجود در شهرک‌های صنعتی استان مرکزی در سه فاز ۴ هزار هکتاری به ۱۲ شرکت خدماتی واگذار شده است.


رفیعی ادامه داد: همچنین در راستای عمل به اصل ۴۴ قانون اساسی ۱۶۰۰ هکتار از این اراضی دراختیار این شرکت‌ها قرار گرفته تا به عنوان بخش خصوصی نسبت به احداث واحدهای صنعتی و تولیدی اقدام نمایند.


وی با اشاره به وجود برخی مشکلات و ناهماهنگی ها بین این شرکت‌ها و سازمان‌های خدمات رسان عمومی و دولتی گفت: تقویت همکاری دستگاه های اجرایی با شرکت های مذکور، روند توسعه در شهرک‌های صنعتی استان را سرعت می بخشد.


وی در ادامه سخنان خود به تشریح وضعیت شهرک صنعتی ایبک آباد اراک پرداخت و گفت: احداث این شهرک در سال ۱۳۶۹ و در فضایی به وسعت ۱۵۶ هکتار به تصویب رسیده است که قابلیت توسعه تا ۵۰۰ هکتار را دارد.


رفیعی از انجام مطالعات توسعه ای این شهرک خبر داد و خاطر نشان ساخت: مراحل طراحی توسعه شهرک به پایان رسیده و به زودی واگذاری زمین در فاز جدید آغاز خواهد شد.


وی افزود: در فضای ۱۵۶ هکتاری موجود کلیه زیرساخت‌های خدماتی و عمرانی از قبیل آب، برق و گاز احداث معابر جدولگذاری، تصفیه خانه فاضلاب و غیر ایجاد شده است و اسناد تفکیکی واحدها نیز آماده واگذاری است.


وی افزود: شهرک صنعتی ایبک آباد به لحاظ برخورداری از امکانات، یکی از بهترین شهرک های استان است اما به‌دلیل قرار گرفتن در مجاورت محور ارتباطی درجه دو شهرستانی چندان مورد توجه قرار نگرفته است.


وی در خصوص تامین آب مورد نیاز شهرک نیز گفت: از سال ۷۲ تاکنون آب مورد نیاز این مجموعه از طریق ۴ حلقه چاه با آبدهی ۶۰ لیتر در ثانیه تامین می شده است که بدلیل افت سطح آب‌های زیرزمینی در حال حاضر چاه های مذکور قادر به تامین آب مورد نیاز نیستند و مطالعات و بررسی های لازم برای احداث چاه های جدید در منطقه گاوخانه اراک انجام و با همکاری شرکت آب منطقه ای استان مجوزهای لازم نیز اخذ شده است.


رفیعی افزود: به زودی عملیات اجرای حفر چاه ها و اجرای خط انتقال به طول ۷ کیلومتر تا خط انتقال شهرک آغاز می شود.


وی در ادامه گفت: آبدهی این چاه ها۵۰ لیتر در ثانیه است و پیگیری لازم جهت اختصاص ۵۰ لیتر دیگر از محل پساب تصفیه شده فاضلاب شهری اراک به این شهرک صورت پذیرفته و این میزان آب خریداری و در اختیار واحدهای صنعتی فعال در شهرک صنعتی ایبک آباد قرار خواهد گرفت.


وی همچنین از طراحی برگشت پساب تصفیه خانه شهرک صنعتی به چرخه تولید خبر داد و خاطرنشان ساخت: عملیات ارتقاء سطح این تصفیه خانه نیز در حال انجام است.


همچنین استاندار مرکزی در این نشست گفت: وظیفه تمامی مدیران استان کمک به حل مشکلات شرکت های خدماتی می باشد و می بایست کمیته ای ویژه در این خصوص تشکیل شود.


استاندار مرکزی نیز با تاکید بر ضرورت اجرای سریع حفر چاه و احداث خط انتقال به منظور تامین آب مورد نیاز صنایع فعال شهرک صنعتی ایبک آباد گفت: مجموعه اقدامات شرکت شهرک های صنعتی نشان دهنده این است که مدیران این شرکت هم در اندیشه توسعه و تامین الزامات شهرک های صنعتی استان هستند و هم بر اساس برنامه ریزی های لازم وارد عمل شده اند.


نماینده هیأت مدیره شهرک صنعتی ایبک آباد نیز در این نشست طی سخنانی با اشاره به قدمت و سابقه فعالیتی این شهرک صنعتی، خواستار توجه بیشتر مسئولین نسبت به رفع چالش های موجود و تامین نیازهای توسعه ای در آن شد.


 


 مطلب بررسی مشکلات شرکت‌های خدماتی با دستگاه‌های دولتی در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی : برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Send this to a friend