عفیفی پور در جمع شرکت های کشتیرانی مطرح کرد؛چهار گام بلند سازمان بنادر برای رونق بیشتر بندر شهید رجایی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
تیر ۲۶, ۱۳۹۶
امضای تفاهم نامه همکاری اقتصادی ایران و ویتنام – مجله خبری اقتصاد پیشرو
تیر ۲۶, ۱۳۹۶

ایران و عراق تفاهم نامه همکاری اقتصادی امضا کردند/عراق خواستار ایجاد پنج شهرک صنعتی توسط ایران در مناطق مرزی بین دو کشور شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو


تفاهم نامه همکاری ایران و عراق در زمینه ایجاد شهرک های صنعتی و بازسازی صنایع بین دو کشور با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران و سرپرست وزارت صنایع و معادن عراق امضا شد..

  ایران و عراق تفاهم نامه همکاری اقتصادی امضا کردند/عراق خواستار ایجاد پنج شهرک صنعتی توسط ایران در مناطق مرزی بین دو کشور شد

به گزارش شاتا، تفاهم نامه همکاری ایران و عراق با حضور «مهندس محمدرضا نعمت زاده» وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان و «محمد شیاع السودانی» سرپرست وزارت صنایع و معادن و وزیر کار و امور اجتماعی عراق روز یکشنبه پس از دیداری دو جانبه امضا شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در این دیدار بازسازی و نوسازی و راه اندازی شهرک های صنعتی در عراق با استفاده از دانش و فنی تخصصی ایران را به عنوان دو پیشنهاد خود مطرح کرد و گفت:  برقراری روابط بین بانکی به صورت طبیعی بین دو کشور برای گسترش مبادلات تجاری ضروری است.

مهندس نعمت زاده آمادگی ایران برای همکاری در  بخش های زیر بنایی به صورت گسترده با کشور عراق اعلام کرد و افزود : ایران برای توسعه مناسبات و گسترش تبادلات تجاری و اقتصادی با کشور دوست و برادر عراق تصمیم جدی دارد.

همچنین سرپرست وزارت صنایع و معادن عراق در این دیدار خواستار ایجاد پنج شهرک صنعتی توسط ایران در مناطق مرزی بین دو کشور شد. 

محمد شیاع السودانی، وزارت صنایع و معادن عراق را تنها دستگاه ذیربط در عقد قراردادهای اقتصادی طرفین معرفی کرد و گفت: ایده آتی عراق گسترش همکاری شرکت های بخش خصوصی دو کشور است.

وی با اشاره به اینکه  پنج بانک ایرانی در عراق شعبه دارند، افزود :  بانک رشید عراق نیز درخواست ایجاد شعبه خود را در ایران داده است که امیدواریم مورد موافقت قرار گیرد.مطلب ایران و عراق تفاهم نامه همکاری اقتصادی امضا کردند/عراق خواستار ایجاد پنج شهرک صنعتی توسط ایران در مناطق مرزی بین دو کشور شد برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *