انعقاد تفاهمنامه سرمایه گذاری توسط شرکت شهرکهای صنعتی کرمانشاه در حاشیه سفر ریاست جمهوری به استان : – مجله خبری اقتصاد پیشرو
تیر ۲۶, ۱۳۹۶
روایت هوایی از تقابل با تحریم ها – مجله خبری اقتصاد پیشرو
تیر ۲۶, ۱۳۹۶

۹۰۰ محدوده معدنی در خراسان جنوبی آزاد واز طریق فراخوان عمومی واگذار شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو


900 محدوده معدنی در خراسان جنوبی آزاد واز طریق فراخوان عمومی واگذار شد

 به گزارش شاتا؛ «داود شهرکی» گفت:دولت یازدهم در حالی که همراه با اوج تحریم‌های اقتصادی، رکود و تورم اقتصادی در کشور تشکیل شد اما گام‌های خوبی در زمینه تولید برداشته  است.

شهرکی افزود: در زمانی که تولید ضرورت تامین نیاز مردم بوده و اشتغال از دیگر دغدغه‌ها است دولت با اجرای برجام و رفع محدودیت‌ها گام خوبی برداشت.

وی با اشاره بر استراتژی دولت یازدهم بیان کرد: دولت تدبیر و امید سه استراتژی شامل تمرکز بر معدن، اکتشافات برای شناسایی و خروج از رکود را در زمینه‌های اقتصادی مورد توجه قرار داده است.

شهرکی اظهار داشت: در دو سه سال اخیر بدلیل رکود بازار مواد معدنی، استان خراسان جنوبی با توسعه اکتشاف ظرفیت‌های خود را به خوبی شناسایی کرد تا سرمایه‌گذاران بتوانند برای سرمایه گذاری ورود پیدا کنند.

وی از شناسایی و افزایش ۵۰۰ میلیون تنی ذخایر معدنی خراسان جنوبی خبر داد و افزود: در حال حاضر بیش از ۵/۲ میلیارد تن ذخایر قطعی معدنی شناخته شده داریم. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی درادامه افزود: امسال ۲۳۰ میلیارد تومان به واحدهای کوچک و ۴۰ میلیارد تومان به واحدهای بزرگ خراسان جنوبی در قالب اجرای طرح رونق در استان خراسان جنوبی پرداخت شده است.

وی به طرح های بزرگ و در حال اجرای سازمان از جمله فولاد، کک و طرح توسعه زغالسنگ در سال ۹۶ اشاره کرد و خاطر نشان کرد: با بهره برداری از این طرح ها برای بیش از ۱۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.

شهرکی افزود: در حوزه تجارت، فضای خوبی در استان فراهم شده است و حدود ۴۰ درصد افزایش صادرات در استان خراسان جنوبی داشتیم. 

وی با تاکید بر بازگشایی بازارچه‌ مرزی یزدان اظهار داشت: تلاش داریم بازارچه گلورده شهرستان درمیان را به صورت یک طرفه برای صادرات سیمان فعال کنیم.

وی افزایش اقلام مورد نیاز مرزنشینان، سازمان دهی سوخت و توسعه زیرساخت بازارچه های مرزی از دیگر اقدامات انجام شده طی چند سال گذشته برشمرد.

وی به بحث ساماندهی سوخت اشاره کرد و افزود: بحث سوخت یکی از عوامل توسعه قاچاق بود و اکنون بحث ساماندهی سوخت عملیاتی شده است و سوخت توسط خود مرزنشینان صادر می شود. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی تاکید کرد: باید فضای صادرات را گسترش دهیم تا شاهد رونق بیش از پیش تولید و تجارت باشیم.

 مطلب ۹۰۰ محدوده معدنی در خراسان جنوبی آزاد واز طریق فراخوان عمومی واگذار شد برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *