بلوک ۱۶٫۷۵ درصدی ذوب آهن اصفهان در فرابورس عرضه می‌شود – مجله خبری اقتصاد پیشرو
تیر ۲۷, ۱۳۹۶
بازدید مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی از اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه – مجله خبری اقتصاد پیشرو
تیر ۲۷, ۱۳۹۶

افتتاح طرح توسعه بلوک سبک شیشه اردکان/ بهره برداری از نخستین خط تولید اتوماتیک شیشه ساتینا و دکوراتیو در خاورمیانه – مجله خبری اقتصاد پیشرو


با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت طرح توسعه ای صنایع جانبی گروه کارخانجات شیشه اردکان شامل بزرگترین خط تولید شیشه سکوریت از نظر ابعاد، نخستین خط تولید اتوماتیک شیشه ساتینا و دکوراتیو و بزرگترین خط تولید شیشه ایمنی از نظر ظرفیت تولید در خاورمیانه مورد بهره برداری قرار گرفت.

افتتاح طرح توسعه بلوک سبک شیشه اردکان/ بهره برداری از نخستین خط تولید اتوماتیک شیشه ساتینا و دکوراتیو در خاورمیانه

به گزارش شاتا، مهندس محمدرضا نعمت زاده روز سه شنبه و در جریان سفر یک روزه خود به استان یزد، طرح توسعه ای صنایع جانبی گروه کارخانجات شیشه اردکان را مورد بهره برداری قرار داد.

با بهره برداری از این طرح توسعه ای، گروه کارخانجات شیشه اردکان توانایی تولید سالیانه پنج میلیون متر مربع شیشه سکوریت، چهار میلیون متر مربع آینه نقره ای و بیش از سه میلیون متر مربع انواع شیشه ساتینا و دکوراتیو را دارد.

همچنین تولید سالانه چهار میلیون متر مربع شیشه ایمنی ساختمانی و دو میلیون متر مربع شیشه دو جداره نیز به ظرفیت این واحد تولیدی صنعتی اضافه خواهد شد.

شایان ذکر است که خط تولید شیشه سکوریت این مجتمع بزرگترین خط تولید در خاورمیانه از نظر ابعاد است که توانایی تولید شیشه سکوریت با ابعاد ۳٫۵ در ۸ متر و همچنین قابلیت تولید شیشه خم را دارد. برای راه اندازی این خط تولید که زمینه اشتغال ۶۸ نیروی کار را به صورت سه شیفت فراهم می کند، بیش از ۷۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است.

از سوی دیگر تولید آیینه دو لایه رنگ با کیفیت استاندارد آلمان و ژاپن که قابلیت صادرات به کشورهای اتحادیه اروپا را نیز دارد از مهمترین ویژگی های خط تولید آیینه نقره ای این گروه تولیدی محسوب می شود که برای بهره برداری از این خط تولید که زمینه اشتغالزایی ۴۶ نفر را به صورت سه شیفته فراهم می کند، نزدیک به ۵۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است.

شایان ذکر است که خط تولید شیشه ساتینا و دکوراتیو این مجتمع نیز اولین و تنها خط تولید اتوماتیک شیشه ساتینا و دکوراتیو در خاورمیانه به شمار می رود که قابلیت تولید شیشه رنگی را نیز دارد. گفتنی است که برای راه اندازی این خط تولید که برای ۵۸ نفر به صورت سه شیفته اشتغالزایی دارد، بیش از ۵۶ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

همچنین خط تولید شیشه ایمنی ساختمان بزرگترین خط تولید در خاورمیانه از لحاظ ظرفیت تولید است که با سرمایه گذاری ۸۸ میلیارد ریالی برای ۶۶ نفر به صورت سه شیفته اشتغالزایی به وجود آورده است.

گفتنی است که خط تولید شیشه دو جداره این مجتمع که با بیش از ۱۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری زمینه اشتغال ۶۲ نفر را فراهم آورده است، در زمینه تولید شیشه چند جداره، فریم لس و U Channel و هم چنین شیشه دو جداره با استفاده از Lowe  و مجهز به سیستم تمام اتوماتیک درزگیر به تولید محصول می پردازد.

 مطلب افتتاح طرح توسعه بلوک سبک شیشه اردکان/ بهره برداری از نخستین خط تولید اتوماتیک شیشه ساتینا و دکوراتیو در خاورمیانه برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *