متوسط قیمت خرید خانه در نکا چقدر است؟


قیمت خرید خانه در نکا با توجه به موقعیت ملک و امکاناتی که دارد، تعیین می‌شود. بنابراین برای خرید خانه در نکا باید محله‌های مختلف آن را مورد بررسی قرار دهید. همچنین می‌توانید با توجه به سقف بودجه‌ای که در اختیار دارید کل شهر نکا را برای خرید ملک موردنظر جستجو کنید. در تمام شهرها مناطق مسکونی وجود دارند که بنا به دلایلی از قیمت بالا یا حتی ارزان برخوردارند. ازاین‌رو شناسایی این مناطق برای خرید خانه در نکا الزامی است. با توجه به وسعت شهر نکا و نقشه پراکندگی مناطق مسکونی آن، یکی از بهترین مناطق برای سکونت محله‌های مرکزی شهر هستند. در این مناطق شاهد بیشترین امکانات شهری و تجمع مناطق مسکونی هستیم. به‌منظور یافتن خانه مناسب باید موارد مختلف مسکونی اعم از خانه‌های ویلایی یا سازه‌های آپارتمانی را بررسی کنید. بنابراین دو رویکرد متفاوت را می‌توانید در این زمینه دنبال کنید.

سرفصل‌های زیر به بررسی قیمت‌های خرید خانه در نکا اختصاص دارد و اطلاعات لازم را در این زمینه در اختیارتان قرار می‌دهد.

  • خرید خانه‌های ویلایی در نکا
  • خرید آپارتمان در نکا

خرید خانه‌های ویلایی در نکا

خانه‌های ویلایی در شهر نکا با توجه به معماری و مشخصات شهری از تعداد قابل ‌ملاحظه‌ای برخوردارند. خانه‌های ویلایی با حیاط‌های کوچک و بزرگ خود که از فضای سبز درخور توجهی برخوردارند، از ویژگی‌های اصلی خانه‌های این شهر است. اکثر خانه‌های ویلایی در این شهر بیش از ۱۰۰ مترمربع مساحت دارند که همین امر بر میزان قیمت خریدوفروش آن تأثیر بسزایی دارد. برای خرید خانه در نکا با قیمت مناسب می‌توانید به املاک حومه شهر که از قیمت ارزان‌تر و خانه‌های قدیمی با زمین‌های وسیع و باغ‌ها دارد، مراجعه کنید. محله‌های مسکونی و دهستان‌های کوچک و بزرگی با فاصله کم از مرکز شهر وجود دارند، که برای خرید خانه در نکا قیمت مناسبی به مشتریان خود ارائه می‌دهند.  به‌منظور خرید خانه در نکا در محله‌های مرکزی آن نیاز به حداقل ۸۰۰ هزار تومان بودجه برای هر مترمربع خواهید داشت. با این مبلغ می‌توانید خانه‌ای ویلایی در جنوب شهر نکا خریداری کنید. برای این منظور برخی از مناطق خاص خیابان آرامگاه یکی از بهترین انتخاب‌ها خواهد بود.

بیشینه قیمت‌های خرید خانه ویلایی در سطح این شهر به حدود ۳٫۵ میلیون تومان به ازای هر مترمربع میرسد، البته این مبلغ برای خانه‌های چند ساله است. بنابراین خانه‌های نوساز و لوکس شهر طبیعتاً از قیمت بالاتری برای خریدوفروش برخوردار خواهند بود. همچنین محله‌های مانند خیابان ماکروویو و خیابان شهدا از گران‌قیمت‌ترین محله‌های مسکونی برای خرید خانه در نکا هستند. برای یافتن بهترین موارد خرید خانه در نکا می‌توانید از سایت‌های آنلاین خریدوفروش خانه در این شهر استفاده کرده و از آخرین تغییرات قیمتی در بازار املاک آن مطلع شوید. همچنین در زمان مراجعه حضوری به دفاتر املاک می‌توانید درخواست تمام املاک موجود متناسب با بودجه خود را کنید. بدین ترتیب انتخاب‌های بسیاری را در پیش روی خود خواهید داشت.

 

خرید خانه در نکا

 

جستجوی خرید خانه در نکا را می‌توانید بر اساس بودجه‌ای که در اختیار دارد، در تمام سطح شهر گسترش دهید تا انتخاب‌های فراوانی را در اختیار داشته باشید.

بهترین محله‌های ساری برای زندگی

خرید آپارتمان در نکا

در میان خانه‌های ویلایی شهر نکا، امروزه آپارتمان‌های چند طبقه و مجتمع‌های مسکونی متعددی وجود دارند که برای سکونت شرایط مناسبی را به ساکنان خود ارائه می‌دهند. قیمت‌های خرید آپارتمان در این شهر با توجه به موقعیت ساختمان، سن بنا و امکانات آن تعیین می‌شود. ازاین‌رو ساختمان‌های شیک و نوساز در این شهر از قیمت بالاتری برای خریدوفروش برخوردارند. در مورد مساحت آپارتمان‌های نکا نیز عموماً این عدد به بیش از ۷۰ مترمربع میرسد. بنابراین برای خرید آپارتمان در نکا با قیمت مناسب باید سراغ محله‌های ارزان‌قیمت و حتی حاشیه‌ای شهر بروید. متوسط قیمت خرید آپارتمان در نکا در کل سطح شهر و مناطق شهری به حدود متری ۱٫۵  تا ۲٫۵ میلیون تومان میرسد. بنابراین با توجه به مساحت خانه مورد نیاز خود و بودجه‌ای که در اختیار دارید می‌توانید انتخاب‌های فراوانی را در محله‌های مختلف در اختیار داشته باشید. لازم به ذکر است که محله‌های مرکزی با اینکه از دسترسی خوبی به امکانات برخوردارند، قیمت بالاتری نیز در بازار املاک شهر دارند. یکی دیگر از روش‌های خانه‌دار شدن در این شهر مانند اکثر شهرهای ایران خرید آپارتمان‌های مسکن مهر است. این واحدها که اغلب به‌صورت وامدار و شرایطی بفروش می‌رسند برای افرادی که از بودجه کمی برای خرید خانه برخوردارند، مناسب است.

 

خرید خانه نکا

 

در برخی مناطق خیابان راه‌آهن و اطراف آن نیز برای خرید آپارتمان در نکا از قیمت مناسبی برخوردارند. قیمت خرید آپارتمان در این منطقه در حدود ۱ میلیون تومان به ازای هر مترمربع است. برای مثال آپارتمانی ۶۹ متری در این منطقه با قیمت ۷۰ میلیون تومان بفروش میرسد. نکته بسیار مهم در زمان خرید خانه در نکا اطمینان از سنددار بودن و امکان انتقال سند به‌طور رسمی است. متأسفانه در شهرهای شمالی کشور به دلیل طرح‌های حمایت از منابع طبیعی بسیاری از خانه‌ها بدون مجوزهای لازم از سوی سازمان‌های مربوطه ساخته می‌شوند. همین امر نیز در پایین بودن مبلغ برخی از خانه‌های مسکونی این مناطق مؤثر است. بنابراین در هنگام عقد معامله و حتی قبل از آن بهتر است که با استعلام از سازمان‌های مربوطه جواز ساخت آن را تائید و از سنددار بودن ملک اطمینان حاصل کنید.

این شهر زیبای شمالی با توجه به طبیعت زیبا و آب‌وهوای مطلوبش در کنار طرح‌های صنعتی خود مقصد مهاجرت بسیاری از افراد است. بنابراین بازار املاک این شهر در زمینه خریدوفروش از رونق نسبتاً مطلوبی برخوردار است. بافت مسکونی شهر نکا عموماً از خانه‌های ویلایی متعددی در کنار سازه‌های آپارتمانی تشکیل‌شده است. بنابراین برای خرید خانه در نکا باید نوع ملک مسکونی خود را با توجه به بودجه موردنظر خود انتخاب کنید. علاوه بر آن برای خرید آپارتمان در نکا بهتر است مبنای جستجوی خود را به محله‌ای خاص اختصاص نداده و کل سطح شهر را مورد بررسی قرار دهید. بدین ترتیب احتمال یافتن آپارتمان مناسب و دلخواه شما افزایش پیدا می‌کند.

خرید خانه در ساریمنبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه