رهن و اجاره آپارتمان در نیاوران چقدر هزینه دارد؟


بسیاری از خانواده‌های مرفه که توان پرداخت هزینه‌های بالای رهن و اجاره آپارتمان در نیاوران را دارند، این محله شمالی شهر را برای سکونت انتخاب می‌کنند. این محله یکی از محله‌های قدیمی و درعین‌حال شیک و مرفه نشین شمال تهران است که از سازه‌های لوکسی برخوردار است. به دلیل برخورداری از فضای سبز  و آب‌وهوای مطبوع همچنین سازه‌هایی لوکسی که در این محله وجود دارد، برای سکونت در این محل، یکی از محله‌های خوب تهران است. این محله که در شمال تهران و در مجاورت کوه قرارگرفته است، ازجمله محله‌هایی است که بافت ترکیبی از خانه‌های ویلایی و مجتمع‌های لوکس و شیک را یکجا در خود دارد. معروفیت این محله به‌عنوان یکی از محله‌های بالا شهر تهران و مرفه نشین نیز در استقبال افراد برای سکونت در آن بی‌تأثیر نیست. علاوه به خانه‌های شیک و لوکس این منطقه، دسترسی به سایر امکانات شهری نیز ازجمله مزایای سکونت در آن است.

سرفصل‌های زیر توضیحات جامعی را در رابطه با موارد رهن و اجاره آپارتمان در نیاوران و هزینه‌های آن در اختیارتان قرار می‌دهد.

  • معرفی محله نیاوران
  • دسترسی‌ها و امکانات محله
  • وضعیت اجاره آپارتمان در نیاوران

زندگی در محله نیاوران

معرفی محله نیاوران

 ریشه نام این محله از نیزارهای وسیع این منطقه برگرفته که سراسر این محله را پوشانده بود. محله نیاوران در جنوب رشته‌کوه البرز واقع‌شده است و از همین رو دارای آب‌وهوای بسیار مطبوع  و فضای سبز بسیاری است. محدوده محله نیاوران از شمال به ارتفاعات کلک‌چال و اردوگاه باهنر، از جنوب به محله فرمانیه، از شرق به دارآباد و از غرب به تجریش منتهی می‌شود.

محله نیاوران را بسیاری با کاخ نیاوران که در منتهی الیه جنوب شرقی این محله قرارگرفته می‌شناسند. از همین رو منطقه شاه‌نشین نیاوران ازجمله محله‌های مرفه نشین شمال شهر است که از قیمت بالایی برای رهن و اجاره آپارتمان در نیاوران برخوردار است. بافت این محله شهرت خود را از خانه‌های ویلایی بسیار شیک، استثنایی و سازهای آپارتمانی بسیار لوکس و نوساز وامدار است. به دلیل تقاضای بالای قشر مرفه جامعه برای سکونت در این محله خوش آب‌وهوا بسیاری از خانه باغ‌ها و ویلایی‌های قدیمی در این محله امروزه تبدیل به برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی شده‌اند. گرچه هنوز هم که در کوچه‌های این محله به گردش بپردازید، باقیمانده‌ای از آثار ساکنان قدیمی نیاوران و خانه‌های قدیمی آن را مشاهده خواهید کرد.

رهن خانه با ۱۰۰ میلیون تومان

دسترسی‌ها و امکانات محله

این محله شمال شهری از دسترسی مناسبی برای رفاه ساکنان برخوردار است. ساکنان این محله می‌توانند با استفاده از اتوبان صدر ، خیابان پاسداران و میدان تجریش به سایر نواحی شهر به‌راحتی رفت‌وآمد داشته باشند.

محله نیاوران با توجه به قدمت آن از امکانات رفاهی متعددی برای ساکنان خود برخوردار است. ازجمله مراکز مهم فرهنگی – تاریخی این محله می‌توان به مجموعه تاریخ فرهنگی نیاوران اشاره کرد. بیش از هشت مرکز آموزشی و فرهنگی در این محله دلالت بر اصالت و تخصیص امکانات آموزشی استاندارد در این محله دارد.

مرکز خرید نارون، مرکز خرید روشا، مرکز خرید کیمیا، مجتمع اطلس مال و شهر کتاب نیاوران  ازجمله مراکز تجاری و تفریحی این محله هستند. در این محله همچنین تعداد زیادی رستوران و کافه‌های مشهور که پاتوق شکم گردی هستند نیز به محبوبیت عمومی آن افزوده است. ازجمله بوستان‌ها و فضای سبز این محله می‌توان به پارک نیاوران، پارک نسیم، پارک شکوفه و پارک سرو اشاره کرد که بزرگ‌ترین و معروف‌ترین آن‌ها پارک نیاوران است. روزانه افراد بسیاری از مناطق مختلف برای تفریح و سرگرمی به پارک نیاوران و فرهنگسرای نیاوران مراجعه می‌کنند. همچنین مجموعه ورزشی شهدای نیاوران نیز از دیگر اماکن برجسته این محله است.

پارک نیاوران

 

یکی از برجسته‌ترین مراکز فرهنگی و تفریحی محله نیاوران فرهنگسرای نیاوران یا همان کاخ نیاوران است که منطقه شاه‌نشین نیاوران را از دیگر محله‌های شهر متمایز می‌کند.

وضعیت اجاره آپارتمان در نیاوران

آپارتمان‌های این محله ازجمله آپارتمان‌ها و سازه‌های لوکس شمال شهر است که از قیمت بالایی برای اجاره برخوردارند. همچنین اکثر واحدهای آپارتمانی این محله متراژهایی بیش از ۱۰۰ مترمربع دارند که در میزان بالا رفتن قیمت‌های آن بی‌تأثیر نیست. ازجمله موارد دیگری که به بالا رفتن قیمت موارد اجاره آپارتمان در نیاوران مؤثر است علاوه بر موقعیت املاک می‌توان به سازه‌های لوکس و نوساز این منطقه اشاره کرد.  امکانات بی‌نظیری مانند نگهبان ۲۴ ساعته، سرایدار مقیم، پارکینگ میزبان، سالن اجتماعات، سالن‌های ورزشی، استخر، سونا، جکوزی، فضای سبز و روف گاردن در مجتمع‌های مسکونی محله نیاوران وجود دارد. برای اجاره آپارتمان در نیاوران نیاز به بودجه‌ای بالا و درخور توجه است؛ از همین رو اغلب ساکنان این محله را قشر مرفه جامعه تشکیل می‌دهند.

اجاره آپارتمان در نیاوران را می‌توان به سه دسته مجتمع‌های مسکونی، ساختمان‌های چندطبقه و برج باغ‌ها تقسیم کرد. هرکدام از این موارد با توجه به امکاناتی که برای ساکنان خود در نظر گرفته‌اند از قیمت‌های متفاوتی برای اجاره آپارتمان در نیاوران برخوردارند. برای مثال واحدی ۱۵۰ متری در یکی از فرعی‌های دنج نیاوران و برج باغ با کلیه امکانات رفاهی برای رهن کامل با قیمت ۸۵۰ میلیون تومان آگهی شده است. لازم به ذکر است که در محدوده نیاوران علاوه بر موقعیت ملک و تعداد واحدها همان‌طور که گفته شد، امکانات رفاهی خاص تأثیر بسزایی در تعیین هزینه‌های اجاره آپارتمان در نیاوران دارند. بنابراین برای اجاره آپارتمان در نیاوران باقیمت ارزان‌تر و مناسب‌تر می‌توان ساختمان‌های قدیمی‌تر و شخصی‌ساز چند طبقه را برای این منظور انتخاب کرد. برای مثال یک واحد ۱۳۵ متری در این محله در ساختمانی ۴ طبقه و تک‌واحدی برای اجاره با ودیعه ۱۰۰ میلیون تومانی و اجاره ماهیانه ۴ میلیون تومان آگهی شده است. البته مبالغی که در فوق ذکر شد حدود متوسط قیمت‌های اجاره آپارتمان در نیاوران است که مطمئناً مبالغ بیشتری نیز برای واحدهای آن وجود دارد. مواردی مانند واحدهای لوکس، پنت هاوس­ها و آپارتمان‌های بورژوایی برای رهن و اجاره آپارتمان در نیاوران تا نزدیک به دو میلیارد تومان هم می‌رسند. بنابراین بهتر است جستجوی محل مناسب مسکونی را با توجه به بودجه در اختیارتان آغاز کرده و فهرستی از نیازهای خانواده از محل مناسب مسکونی خود تهیه کنید. این امر در حصول نتیجه بهتر و اجاره آپارتمان در نیاوران با بهترین امکانات کمک بزرگی می‌کند.

محله نیاوران

محله نیاوران یکی از بهترین محله‌های شمالی شهر تهران است که در منطقه ۱ شهرداری قرار گرفته است. محله شاه‌نشین نیاوران از امکانات رفاهی استاندارد مناسب محله‌های لوکس شهر برخوردار است. وجود فرهنگسرا و پارک نیاوران علاوه بر مراکز تفریحی و تجاری بسیار در این محله آن را به یکی از برترین مناطق تهران برای سکونت انتخاب کرده است. بافت این محله ترکیبی از خانه‌های لوکس به همراه مجتمع‌ها و سازه‌های آپارتمانی است که روزبه‌روز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. قیمت‌های اجاره آپارتمان در نیاوران بسیار بالا بوده و حتی در مواردی نجومی و کهکشانی هستند. از همین رو اکثر افراد ساکن در این محله را قشر مرفه جامعه تشکیل می‌دهند. به همین دلیل تعیین بودجه نهایی برای اجاره آپارتمان در نیاوران به شما برای جستجو و یافتن موارد بهتر کمک می‌کند.

نیاوران

با بهترین محله‌های تهران آشنا شویدمنبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • chat
    افزودن دیدگاه