بهترین مناطق ملایر برای زندگی کدام است؟


بهترین محله‌های ملایر برای زندگی معیارهای متفاوتی را در برمی‌گیرند که نکات مشترک بسیاری دارند. بهترین محله‌های ملایر برای زندگی علاوه بر زیبایی و آرامش مناطق مسکونی، از امکانات استاندارد شهری نیز برخوردارند. دسترسی خوب به سایر نقاط شهر، خانه‌هایی زیبا و رؤیایی همگی را می‌توان در بهترین محله‌های ملایر برای زندگی مشاهده کرد. این محله‌ها که عموماً جزو گران‌ترین مکان‌های سکونت در شهر هستند، جزو اولین انتخاب‌های هر خانواده اصیل و مرفه ساکن در ملایر هستند. مناطق بالا شهر و لوکس شهر ملایر ازجمله این محله‌ها هستند و از امکانات بی‌نظیری برخوردارند. در شهرهایی که جزو کلان‌شهرها محسوب نمی‌شوند؛ عموماً بیشتر امکانات در محله‌های بورژوایی و مرفه نشین شهر تمرکز بیشتری دارند . از همین رو بهترین محله‌های ملایر برای زندگی را می‌توان همین محله‌های باکلاس شهر دانست.

عنوان‌های زیر اطلاعات جامعی را درباره بهترین محله‌های ملایر برای زندگی، در اختیارتان قرار می‌دهد.

  • خیابان خلبان از بهترین‌های ملایر
  • خیابان سعدی از محله‌های خوب ملایر
  • بلوار قائم‌مقام یکی از بهترین محله‌های ملایر برای زندگی

زندگی در ملایر

خیابان خلبان از بهترین‌های ملایر

محدوده خیابان خلبان در ملایر یکی از بهترین محله‌های برای زندگی و سکونت خانواده‌ها است. این محله که در قسمت شرقی شهر قرار دارد، دارای بافت شهری مدرن و کوچه‌هایی عریض و زیبا است. این خیابان جهتی شرقی- غربی دارد و از بوستان سیفیه تا تقاطع خیابان تختی گسترده است. دسترسی به امکانات مختلف شهری این محله را جزو یکی از بهترین محله‌های ملایر برای زندگی کرده است. این محله در شرقی‌ترین ناحیه خود به بوستان بزرگ سیفیه منتهی می‌شود. همچنین پارک خلبان فضای سبز این محله را تأمین می‌کند. دسترسی به بیمارستان، داروخانه شبانه‌روزی، مراکز آموزشی و دیگر امکانات شهری در این محله به‌منظور رفاه حال ساکنان آن به‌راحتی وجود دارد. در مقابل هزینه‌های اجاره یا خرید خانه در خیابان خلبان از متوسط مبالغ املاک مسکونی در ملایر بالاتر و جزو مناطق گران‌قیمت شهر محسوب می‌شود. از همین رو بیشتر ساکنان این محله را قشر مرفه و پولدار شهر تشکیل می‌دهند.

بهترین مناطق همدان برای زندگی را می‌شناسید؟

خیابان سعدی از محله‌های خوب ملایر

خیابان سعدی نیز در فهرست بهترین محله‌های این شهر برای زندگی قرار دارد. این خیابان وسیع که در شرق و جنوب شرقی شهر قرار دارد جهتی شمالی و جنوبی داشته و منطقه وسیعی را پوشش می‌دهد. اداره‌ها و سازمان‌های مختلفی در این محله به دلیل موقعیت مناسب آن وجود دارند که از آن جمله می‌توان به سازمان رفاه ، اداره گاز ، گمرک و … اشاره کرد. خیابان سعدی در دو طرف خود دارای کوچه‌هایی وسیع و عریض است که املاک مسکونی متفاوتی را برای سکونت خانواده‌ها در خود دارد. محله سعدی از شمال به بلوار قائم‌مقام، از غرب به خیابان اراک و بلوار آزادی، از جنوب به میدان صارمی و از شرق به خیابان رضایی و ملکی منتهی می‌شود. محله سعدی از طریق خیابان‌ها و بلوارهای مهمی چون بلوار توسی، آزادی و کریم‌خان زند به سایر مناطق شهر دسترسی مناسبی را فراهم کرده است. در این محله هرچه به سمت شمال آن برویم بر میزان هزینه‌های مسکونی اعم از خرید و اجاره افزوده می‌شود. این محله نیز از دیگر محله‌های مرفه نشین و گران‌قیمت ملایر برای اجاره یا خرید خانه است. با توجه به وسعت محله و تعداد کوچه‌های آن بیشتر بافت محله را خانه‌های مسکونی تشکیل می‌دهند. بنابراین برای یافتن خانه یا آپارتمان موردنظر با در اختیار داشتن بودجه آن، انتخاب‌های فراوانی در این محله خواهید داشت.

خیابان سعدی یکی از بهترین محله‌های ملایر برای زندگی است که از قیمت‌های بالایی برای اجاره یا خرید خانه برخوردار است.

بهترین محله های ملایر

بلوار قائم‌مقام یکی از بهترین محله‌های ملایر برای زندگی

با توجه به تمرکز محله‌های مرفه نشین و باکلاس شهر در قسمت شرقی آن، بهترین محله‌های ملایر برای زندگی در این ناحیه قرار دارند. بلوار قائم‌مقام که مانند کمربندی ناحیه شرقی شهر را در برگرفته است؛ یکی از این محله‌ها است. به دلیل همین موقعیت مناسب قرارگیری بلوار قائم‌مقام دسترسی ساکنان محلی آن به امکانات و سایر نقاط شهر بسیار آسان است. در این محله باغ ظهیری و پارک چمران فضای سبز محلی آن را تأمین می‌کنند. لازم به ذکر است که طول بلوار قائم‌مقام از میدان استاندارد تا میدان امام خمینی امتداد دارد. محله قائم‌مقام ملایر در میان دو تا از بهترین محله‌های ملایر برای زندگی یعنی خیابان خلبان و سعدی واقع‌شده است. قیمت‌های اجاره یا خرید خانه در این محله نیز از میزان متوسط شهر بالاتر و جزو مناطق گران‌قیمت مسکونی ملایر است. وجود بانک‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های بسیار در این محله آن را به یکی از محبوب‌ترین محله‌های شهر برای سکونت تبدیل کرده است. سینما بهمن یکی از دو سینمای ملایر نیز در این بلوار وجود دارد که بر معروفیت و محبوبیت آن افزوده است. همچنین نواحی شمالی بلوار قائم‌مقام از محبوبیت و قیمت بالاتری برای سکونت برخوردار است.

بهترین محله‌های ملایر برای زندگی در نواحی شرقی شهر متمرکزشده‌اند و از امکانات و استانداردهای بالای زندگی شهری برخوردارند. ازجمله بهترین محله‌های ملایر برای زندگی  می‌توان به خیابان خلبان، سعدی و بلوار قائم‌مقام اشاره کرد. هر سه این محله‌ها در ناحیه شرقی از شمال تا جنوب آن امتداد دارند. وجود مراکز آموزشی، درمانی و رفاهی به همراه فضای سبز بسیار در این محله‌ها آن‌ها را تبدیل به بهترین‌ها کرده است. ضمن آنکه تمرکز مسکونی خانواده‌های مرفه شهر نیز بر اختصاص امکانات به این مناطق بی‌تأثیر نیست. بنابراین قیمت‌های اجاره یا خرید خانه در این محله‌ها از میزان متوسط املاک مسکونی شهر بالاتر و گران‌تر است. وجود سازه‌های لوکس و شیک در این محله‌ها نیز بر افزایش قیمت‌های آن تأثیرگذار است.

هرآنچه برای رهن و اجاره خانه در همدان باید بدانیممنبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه