انواع شیدها و نقش آن ها در خانه


پرده نقش مهم و اساسی در دکوراسیون خانه ایفا می‌کند. پرده‌ها علاوه بر این که  به خانه فضای متفاوتی می‌دهند، باعث به وجود آمدن حریم خصوصی در خانه می‌شوند و به نوعی انرژی و گرما به خانه می‌دهند. در ایران تمام خانه‌های ایرانی دارای پرده هستند و به نوعی جزئی از فرهنگ ایرانی محسوب می‌شود. در بسیاری از دیگر کشورها ترجیح می‌دهند که از پرده استفاده نکنند.

انتخاب نوع پرده در ظاهر خانه بسیار تاثیر می‌گذارد، برای انتخاب نوع پرده معیارهای زیادی وجود دارد مانند سبک کلی خانه، طرح پرده، جنس و فرم کالا و انتخاب هر یک از این‌ها مطابق با سلیقه شما می‌تواند تغییرات زیادی را در خانه به وجود آورد. در هر صورت بسته به نوع پرده ای که انتخاب می‌کنید می‌توانید جلوه و زیبایی خاصی را برای خانه خود سبب شوید.

در هر خانه ای معمولا بخشی از دیوارها را پنجره تشکیل داده است که انتخاب پرده مناسب برای آن در دکوراسیون خانه تاثیر زیادی می‌گذارد. در کل این نکته را بدانید که یکی از راه‌های راحت برای تغییر دکوراسیون تعویض پرده‌های خانه است. چرا که برای این کار نیازی به صرف هزینه بالایی نیست. برای این کار حتما توجه داشته باشید که پارچه را با نورهای متفاوت امتحان کنید و سپس آن را خریداری کنید، چرا که معمولا نور مغازه با نوری که در خانه وجود دارد متفاوت است. می‌توانید برای این کار در روز اقدام به خرید کنید.

پرده در مقدار نور خانه تاثیرگذار است به این صورت که با توجه به نازک  و یا ضخیم بودن پرده مقدار نور متغیر می‌شود. حتی رنگ پرده نیز در این تغییر میزان نور تاثیر گذار است چرا که رنگ روشن نور بیشتری را از خود عبور می‌دهد.

انواع شیدها

پرده شید

پرده شید در اصل به این معنی است که می‌تواند سبب تشکیل سایه شود. به طور کلی پرده شید به لایه ای از پرده گفته می‌شود که کل پنجره را می‌پوشاند، اما همان طور که باعث تشکیل سایه می‌شود مانع روشنایی محیط نمی‌شود.

مزایای استفاده از پرده شید

تنوع در طرح و رنگ

ثبات رنگ در در برابر نور آفتاب

امکان استفاده ریموتی و زنجیری

قابلیت شستشو

قیمت مناسب

پرده شید از نظر عبور نور

مدل پارچه ای:

این مدل از پرده شید ضمن این که پوشش مناسبی دارد نور مناسب و بیشتری را از خود عبور می‌دهد.

مدل سولیت:

این نوع از پرده می‌تواند تا ۹۵% محیط را تاریک کند.

مدل بامبو:

این پرده از متریال حصیر بامبو ساخته شده است که قابلیت چاپ تصاویر بر روی آن وجود دارد.

انواع شیدها

موارد استفاده از پرده رول شیت

مناسب برای ویترین فروشگاه‌ها،دفاتر فروش و..

برای پنجره‌های مکان‌های اداری، تجاری، مسکونی، هتل‌ها و …

قابل استفاده به عنوان پرده‌های نمایش پروژکتور برای استفاده در دانشگاه‌ها، سالن‌های نمایش و …

انواع شیدها بر اساس طرح و مدل

ساده

این پرده‌ها با رنگ‌ها و طرح‌های متفاوت برای تنظیم نور و سایه روشن استفاده می‌شود

طرح دار

در این پرده‌ها قابلیت چاپ تصاویر دلخواه بر روی پرده‌ها وجود دارد. همچنین پرده‌های حصیر بامبو مانند این نمونه قابلیت چاپ تصاویر دلخواه را دارند.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه