اجاره و رهن خانه در نکا چگونه است؟


رهن اجاره و خانه در نکا با توجه به استقبال گسترده خصوصاً در فصل‌های گرم سال برای بازدید و اقامت در این شهر زیبا از بازار داغی برخوردار است. گرچه در طول سال این شهر نیز مانند هر شهر دیگری معاملات اجاره املاک مسکونی ثابتی را دارد که دوره اجاره آن‌ها عموماً یک‌ساله است. برای اجاره خانه در نکا با توجه به بافت زیبای شهری آن و بافت مسکونی که غالباً از خانه‌های ویلایی و آپارتمان‌های نوساز تشکیل‌شده ، برحسب نیاز و بودجه خود انتخاب‌های زیادی خواهید داشت. خانه‌های ویلایی برای اجاره در این شهر طرفداران بسیاری دارد که تمایل به بهره‌مندی از آب‌وهوای پاک این شهر و حیاط‌های باصفای آن دارند. در مقابل گروه دیگری وجود دارند که بیشتر به اجاره آپارتمان در نکا علاقه نشان می‌دهند. بنابراین می‌توان موارد اجاره خانه در نکا را به دو دسته خانه‌های ویلایی و آپارتمانی تقسیم کرد.

سرفصل‌های زیر اطلاعات لازم برای اجاره خانه در نکا را با توجه به بازار مسکن آن در اختیارتان قرار می‌دهد.

  • اجاره خانه در نکا و محله‌های مختلف آن
  • اجاره آپارتمان در نکا

 

اجاره خانه در نکا و محله‌های مختلف آن

شهر نکا یکی از شهرستان‌های استان مازندران است که در همسایگی دو شهر ساری و بهشهر قرارگرفته است. این شهر زیبای شمالی به دلیل طبیعت زیبا و سرسبز خود سالانه پذیرای تعداد زیادی مسافر و گردشگر است که اقدام به اجاره خانه در این شهر می‌کنند. اما از آنجائی که عموماً اقامت این افراد به‌صورت موقت است خانه‌ها و آپارتمان‌هایی برای اجاره روزانه آن‌ها در نظر گرفته‌شده است. علاوه بر اجاره روزانه خانه در این شهر موارد اجاره سالانه برای افرادی که مدت بیشتری در این شهر ساکن هستند، وجود دارد. موارد اجاره خانه در نکا با توجه به بافت شهری آن‌ که اغلب از خانه‌های ویلایی در کنار آپارتمان‌ها تشکیل‌شده، معامله می‌شوند. خانه‌های ویلایی در نکا عموماً مانند اغلب شهرهای شمالی مشخصات ظاهری مخصوص این خطه مانند سقف‌های شیروانی، حیاط‌های سرسبز و … را دارند. از همین رو اغلب خانه‌های ویلایی شهری در نکا مساحتی بیش از  ۱۰۰ مترمربع را دارا هستند. همچنین این شهر زیبا را می‌توان به دلیل پراکندگی محله‌های مسکونی و مساحت به سه بخش شمالی، مرکزی و جنوبی برای بررسی املاک آن تقسیم کرد.

قیمت خرید خانه در نکا

بهترین محله‌ها برای سکونت و اجاره خانه در نکا، محله‌های مرکزی آن هستند که از لحاظ دسترسی به امکانات شهری از قبیل مراکز آموزشی، فرهنگی ، درمانی و تجاری در موقعیت مناسبی قرار دارند. در این میان خیابان آرامگاه  یکی از بزرگ‌ترین خیابان‌های این شهر است که از ویژگی‌های استانداردی برای سکونت برخوردار است و می‌توان برای اجاره خانه در نکا به آن مراجعه کرد. عموماً  قیمت‌های اجاره خانه در نکا و خیابان آرامگاه در رده قیمت‌های متوسط و در برخی نقاط رو به بالا قرار می‌گیرد. همچنین برای اجاره خانه در نکا می‌توانید به خیابان ماکرویو که محلی برای مرفه نشینان شهر است نیز مراجعه کنید. گرچه قیمت‌های اجاره املاک در این محله بسیار بالا است اما از خانه‌های رویایی و لوکسی برخوردار است.

 

اجاره خانه در نکا

 

با توجه به عدم تمرکز مناطق مسکونی، برای اجاره خانه در نکا، محله‌های مرکزی شهر از موقعیت مناسبی برخوردارند.  

اجاره آپارتمان در نکا

سازه‌های آپارتمانی بسیاری در سال‌های اخیر با امکانات و ویژگی‌های خاص برای فروش یا اجاره در شهر نکا ساخته‌شده‌اند. از همین رو بسیاری از افراد برای سکونت خود و خانواده رو به اجاره آپارتمان در این شهر آورده‌اند. با توجه به پراکندگی سازه‌های آپارتمانی در سطح شهر نکا بهتر است که جستجوی خود را بر اساس بودجه‌ای که در اختیار دارید، متمرکز کنید. سازه‌های نوساز در این شهر نیز مانند شهرهای دیگر از قیمت بالاتری برای اجاره برخوردارند. همچنین مجتمع‌های لوکسی که در مرکز یا حومه شهر قرار دارند، قیمت‌های بالایی برای اجاره آپارتمان را به خود اختصاص می‌دهند. چنانچه مرکز شهر را برای سکونت خود انتخاب کرده‌اید، بهتر است با توجه به بودجه خود سراغ آپارتمان‌هایی با تعداد واحدهای کمتر به‌منظور آسایش خانواده بروید. علاوه بر محله‌های مرکزی شهر  مجتمع‌های مسکونی زیبایی در حومه شهر نیز برای سکونت وجود دارد که امکانات بی‌نظیری را در اختیار ساکنان خود قرار می‌دهند.

 

رهن خانه در نکا

 

به‌منظور اجاره آپارتمان در این شهر با قیمت مناسب می‌توانید سری نیز به محله‌های جنوبی شهر بزنید. توصیه می‌شود که از سایت‌های اجاره املاک آنلاین که آخرین موارد اجاره ملک را نمایش می‌دهند، برای جستجوی بهتر ملک موردنظر استفاده کنید. قیمت‌های اجاره آپارتمان در نکا عموماً جزو قیمت‌های متوسط اجاره ملک هستند و تنها در مناطقی خاص مانند خیابان ماکروویو به بیشینه خود نزدیک می‌شوند. برای مثال آپارتمانی ۱۰۰ متری در محله مهرآباد نکا با کلیه امکانات با ودیعه ۲۳ میلیون تومان و اجاره ماهیانه ۵۰۰ هزار تومان آگهی شده است. مهرآباد از محله‌های خوب شرقی شهر است که به مرکز آن نزدیک بوده و دسترسی خوبی به امکانات شهری دارد. بنابراین بهتر است به‌منظور یافتن موارد بهتر برای اجاره آپارتمان در نکا حتی در هنگام مراجعه حضوری به املاک، مبنای جستجو را در کل شهر و بر اساس بودجه خود تعیین کنید.

 

رهن و اجاره خانه در نکا

 

شهر نکا یکی از شهرهای شمالی کشور و در استان مازندران واقع‌شده است. این شهر آرام و زیبا که به‌واسطه فعالیت‌های صنعتی خود مشهور است، یکی از گزینه‌های اقامت و سکونت در این استان است. بافت مسکونی شهر نکا از خانه‌های ویلایی و آپارتمان‌های نوسازی تشکیل‌شده که هرکدام می‌تواند برای سکونت در این شهر انتخاب شود. برای اجاره خانه در نکا بهتر است که اطلاعات دقیقی از محله‌های آن و پراکندگی امکانات شهری در آن داشته باشید. گرچه محله‌های مرکزی شهر نکا برای سکونت به دلیل دسترسی مناسب به کلیه نقاط شهر، گزینه مناسبی خواهد بود. آپارتمان‌های بسیاری در سال‌های اخیر به دلیل تأمین نیازهای متقاضیان مسکن در این شهر ساخته‌شده‌اند. بنابراین می‌توانید در جستجوی خود برای تأمین مسکن موردنیاز، موارد اجاره آپارتمان در نکا را نیز بررسی کنید.

بهترین مناطق ساری برای زندگیمنبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه