اجاره و رهن خانه در بوشهر چگونه است؟


اجاره خانه در بوشهر این شهر اصیل ساحلی با توجه به موقعیت و محله‌ای که ملک در آن قرار دارد، تعیین می‌شود. همچنین سن بنا با توجه به خانه‌های سنتی و قدیمی این شهر نیز در تعیین میزان اجاره‌ها مهم است. از دیگر عوامل تعیین‌کننده در میزان اجاره ملک‌های مسکونی بوشهر فاصله آن‌ها تا دریا و مراکز رفاهی شهر است. بوشهر نیز مانند بسیاری از شهرها دارای محله‌های بورژوایی و مرفه نشین و در مقابل آن محله‌های ارزان مخصوص قشر کم‌ درآمد جامعه است. بنابراین شناخت این محله‌ها و آشنایی با محله‌هایی که دسترسی مناسبی به امکانات شهری دارند و از استاندارد بالایی برخوردارند، به شما در یافتن ملک موردنظر کمک می‌کند. به دلیل موقعیت جغرافیایی بندر بوشهر و قرارگیری فرودگاه در میانه مرکزی شهر، مناطق مسکونی به دو بخش تقسیم‌شده است. البته این امر به ‌مرور زمان و گسترش ناحیه شهرسازی رخ ‌داده است. بنابراین قسمت غربی فرودگاه از محله‌های قدیمی و اصیل‌تر شهر است که امکانات اصلی شهری در آن قرار دارد. قسمت شرقی فرودگاه از محله‌ها و شهرک‌هایی تشکیل‌شده که قدمت چندانی ندارند و جزو برنامه‌های توسعه شهری هستند که پس از انقلاب طراحی و اجرا شده‌اند. البته با گسترش تقاضا برای سکونت، این مناطق رشد چشمگیری در سال‌های اخیر داشته‌اند.

سرفصل‌های زیر به بررسی املاک مسکونی و موارد اجاره خانه در بوشهر و محله‌های مختلف آن اختصاص دارد.

  • محله باغ زهرا در بوشهر
  • محله عاشوری بوشهر
  • خیابان توحید محله سنگی
  • خیابان بهشت شهدا بوشهر

محله باغ زهرا در بوشهر

محله باغ زهرا در بوشهر یکی از محله‌های مدرن شهری با خانه‌های زیبا و لوکس است. عموماً افراد ساکن در این محله از قشر مرفه جامعه یا خانواده‌های اصیل این منطقه هستند. محله باغ زهرا از لحاظ استانداردهای شهری در رتبه بالا و قابل قبولی قرار دارد. همچنین کوچه‌ها و فرعی‌های این محله  غالباً جزو بهترین‌های بندر هستند. از همین رو قیمت‌های رهن و اجاره خانه در بوشهر و محله باغ زهرا کمی بالاتر از میزان متوسط شهری است. بافت این محله نیز بیشتر به سازه‌های آپارتمانی خود مشهور است. گرچه در میان آپارتمان‌های مختلف خانه‌های ویلایی دو یا سه طبقه لوکس را نیز می‌توان مشاهده کرد. بنابراین برای اجاره خانه در بوشهر و محله باغ زهرا باید بودجه‌ای چشمگیر در اختیار داشته باشید . برای مثال آپارتمانی ۱۳۰ متری، نوساز و شیک در این محله با مبلغ ۱۱۵ میلیون تومان برای رهن کامل آگهی شده است. با کمی جستجو در این محله همچنین می‌توانید سازه‌های قدیمی‌تر را با قیمت مناسب‌تری پیدا کنید.

باغ زهرا یکی از برترین محله‌های شهر برای اجاره خانه در بوشهر است که ساختمان‌های شیک و گران‌قیمتی دارد.

 

اجاره خانه بوشهر

 

محله عاشوری بوشهر

خیابان عاشوری یکی از خیابان‌های اصلی شهر است که فاصله چندانی تا ساحل ندارد. این خیابان که جهتی شمالی جنوبی دارد، بین دو محله خوش‌نام شهر یعنی سنگی و جفره ماهینی قرار دارد. محله عاشوری به دلیل معماری محلی خود که از خیابان‌ها و کوچه‌هایی منظم و عریض تشکیل‌شده و دسترسی که به امکانات شهری دارد، یکی از پرطرفدارترین مناطق مسکونی شهر است. وجود مراکز خرید و امکانات مختلف شهری نیز بر این محبوبیت افزوده است.  به همین دلیل مبالغ اجاره خانه در بوشهر و این محله با مناطق دیگر متفاوت و کمی بیشتر است. بافت مسکونی این محله ترکیبی از خانه‌های ویلایی و آپارتمان‌های چندطبقه است، بنابراین با کمی صرف وقت می‌توانید خانه مورد نظر خود را جستجو کنید. برای مثال خانه‌ای ویلایی ۲۳۰ متری در این محله با کلیه امکانات و مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان برای رهن کامل آگهی شده است. وسعت این محله و تعداد زیاد واحدهای مسکونی انتخاب‌های زیادی را با قیمت‌های متفاوت برای اجاره خانه در بوشهر، در اختیارتان قرار می‌دهد.

خیابان توحید محله سنگی

محله سنگی بوشهر در مرکز محدوده شهری قرار دارد و یکی از محبوب‌ترین مراکز مسکونی شهر به دلیل موقعیت خود است. این محله به دو بخش شرقی و غربی توسط خیابان امام خمینی تقسیم می‌شود. امکانات متعدد رفاهی شهر در این محله، به همراه سازمان‌ها و ادارات مختلف متمرکز شده‌اند . از همین رو عموماً بازار مسکن در این محله از رونق خاص و تقاضای بالایی برخوردار است. در این محله‌های شهرک‌ها و مجتمع‌های مسکونی دولتی نیز وجود دارد، که از برجسته‌ترین آن‌ها می‌توان به شهرک فضیلت اشاره کرد. لازم به ذکر است که عموماً قیمت‌های اجاره خانه در بوشهر و محله سنگی در قسمت غربی آن بالاتر از قسمت شرقی است. برای مثال آپارتمانی ۱۳۰ متری در این محله با مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان برای رهن کامل آگهی شده است. بافت مسکونی این محله نیز بیشتر به واحدهای آپارتمانی و چند طبقه اختصاص دارد. چنانچه قصد اجاره خانه در بوشهر را دارید محله سنگی یکی از بهترین محله‌های شهر است که در مرکز آن واقع‌شده است. خیابان توحید نیز یکی از بهترین مناطق مسکونی در محله سنگی شرقی است. برای اجاره آپارتمانی ۱۳۰ متری در این خیابان نیاز به حداقل ۱۲۵ میلیون تومان بودجه برای رهن کامل خواهید داشت.

 

با چه بودجه‌ای می‌توان در بوشهر خانه اجاره کرد؟

رهن خانه بوشهر

 

محله سنگی برای اجاره خانه در بوشهر به دلیل موقعیتی که دارد، یکی از بهترین محله‌ها است که از قیمت متوسط رو به بالایی برخوردار است.

خیابان بهشت شهدا بوشهر

محله شکری که با خیابان بهشت شهدا می‌توان آن را از سایر نقاط شهر متمایز کرد یکی از مناطق ارزان‌قیمت برای اجاره خانه در بوشهر است. خیابان بهشت شهدا دو منطقه برجسته مسکونی با نام‌های چهارصد دستگاه و هلالی را در دو طرف خود دارد. از همین رو در این منطقه انتخاب‌های فراوانی برای اجاره خانه در بوشهر خواهید داشت. هلالی در سمت غربی قرارگرفته و فاصله کمتری تا مرکز شهر دارد بنابراین قیمت‌های اجاره بالاتری نسبت به چهارصد دستگاه دارد. برای مثال آپارتمانی ۲۱۱ متری در هلالی با کلیه امکانات ودیعه‌ای ۶۰ میلیون تومانی و اجاره ماهیانه ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای سکونت دریافت می‌کند. اما قیمت‌ها با شیب کمتری در چهارصد دستگاه برای اجاره خانه در بوشهر ارائه می‌شوند.

 

زندگی در بوشهر

 

اجاره خانه در بوشهر به دلیل پراکندگی امکانات شهری و بافت مسکونی آن بسیار وابسته به محلی است که ملک در آن قرارگرفته است. چنانچه از بودجه کمی برای اجاره خانه در بوشهر دارید، می‌توانید در محله‌های قدیمی‌تر و حتی شهرک‌های جدید آن برای جستجو اقدام کنید. محله‌های مرکزی شهر نیز برای اجاره خانه در بوشهر بهترین محله‌ها از لحاظ دسترسی به امکانات و نقاط مختلف شهر است. در این مناطق می‌توانید با جستجویی گسترده بر اساس بودجه‌ای که در اختیار دارید خانه‌ای مناسب را اجاره کنید. خوشبختانه تعداد موارد رهن کامل خانه یا آپارتمان در بوشهر کم نیست و می‌توان از میان آن‌ها مورد مناسبی را برای سکونت یافت.

بهترین محله‌های بوشهر برای زندگی کدام محله‌ها هستندمنبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه