انتخاب بهترین روش فروش ملک


شاید انتخاب بهترین روش فروش و اجاره‌ی ملک در بازار مسکن، انتخاب مطلقی نباشد. همانطور که با توجه به استعداد،‌ تخصص و دیگر مسائلی شغلی مانند فروش و اجاره‌ی خانه و آپارتمان را انتخاب کرده‌اید، به شخصیت و استعدادتان توجه کنید و بهترین روشی که برای فروش ملک در بازار مسکن، می‌توانید بکار ببرید را برگزینید. خیلی از ما از یک روش خاص خیلی بهتر جواب می‌گیریم ولی از روشی دیگر بهره کافی را نخواهیم برد. در صورتی که فروشنده‌ای دیگر کاملا برعکس ماست.

همچنین بهترین روش فروش ملک به عوامل دیگری نیز بستگی دارد. در اینجا فقط ما نیستیم که معامله‌ای خوب را رقم می‌زنیم. فروشنده و خریدار یا طرفین اجاره‌ی خانه یا آپارتمان هم در این مساله تاثیرگذارند. گرچه کار اصلی همیشه بر پایه رفتار مشاور املاک صورت می‌گیرد. بهتر است به خوبی از فروشنده و خریدار شناخت و اطلاع داشته باشید و سپس اقدام به انتقال ملکی از فروشنده‌ای به خریداری کنید. اگر می‌خواهید تاثیر خودتان در ماجرا بیشتر از تاثیر رفتار طرفین باشد، سعی کنید تا مراحل نهایی از برخورد خریدار و فروشنده یا طرفین اجاره مسکن با هم جلوگیری کنید و نقش واسطه‌گریتان را به بهترین نحو انجام دهید. در این مقاله قصد داریم به معرفی روش‌های فروش و اجاره‌ی خانه و آپارتمان در بازار امروزی بپردازیم. هر یک از این روش‌ها با توجه به نوع شخصیت شما ممکن است از بهترین روش‌های فروش ملک باشد. البته فراموش نکنید که زمانی در حرفه‌تان حرف اول و آخر را خواهید زد و در بین رقیبان عرصه خود، نام و اعتبار کسب می‌کنید که در همه‌ی روش‌های فروش، چه روش‌های کم اهمیت‌تر و چه روش‌های فروش پراهمیت‌تر دستی داشته باشید و همه آن­ها را در کارتان دخیل کنید. به عنوان مثال اگر فروش خانه و آپارتمان را به دو روش سنتی و مدرن تقسیم کنیم، فروشنده املاک باید بتواند هم از طریق سنتی ملک بفروشد هم از روش مدرن. نادیده گرفتن هر یک از این روش‌ها،‌ به تخصص شما ضربه خواهد زد. چه بسا، وقتی فکر شما بر یکی از این دو روش متمرکز است، لقمه‌های بزرگی را از دست داده باشید. پس لازم نیست ذهنتان را بر یک روش متمرکز کنید.به شما پیشنهاد می‌کنم فروشنده‌ای همه تن حریف باشید.

فروش ملک

 روش فروش سنتی ملک برای املاکی‌ها

اگر مکان شرکت شما، در منطقه‌ای خوب، از نظر اداری و مسکونی و دیگر امکانات باشد و املاک ناحیه، از درجه‌ی کیفیت پایین تا بالا را پوشش دهد، احتمالا خرید و فروش و ساخت و ساز در این منطقه بالا خواهد بود. از صبح که کارتان را شروع می‌کنید تا زمانی به ساعت کاری خود پایان می‌دهید، افرادی زیادی برای خرید یا فروش یا اجاره و رهن به شما مراجعه می‌کنند. در این موارد شما به راحتی می‌توانید معاملات زیادی را به انجام برسانید. اما به این نکته توجه کنید که اگر می‌خواهید، از این روش به عنوان بهترین روش فروش خانه و آپارتمان استفاده کنید،‌ باید در موقعیت مکانی خوبی از نظر محل شرکت یا مغازه برخوردار باشید.

روش فروش اینترنتی برای املاکی‌ها

امروزه می‌بینیم که خیلی از فروشنده‌ها و خیلی از خریداران، بدون مراجعه به املاکی‌ها و در فضای اینترنت، به خرید و فروش خانه و آپارتمان خود می‌پردازند. این موضوع نه تنها باعث محدودیت کار املاکی‌ها محسوب نمی‌شود بلکه بازار جدیدی را به روی آنها گشوده است. چرا؟ چون کسی که در بستر اینترنت به عرضه یا تقاضای کالای خود اقدام می‌کند، نمی‌خواهد از دست املاکی‌ها فرار کند. برای او مهم نیست ملک مورد نظر خود را از طریق این فضا به یک شخص عادی بفروشد یا یک فروشنده املاک! یا برای او اهمیت ندارد که ملک خود را از یک املاکی اجاره کند یا نه! او برای تسهیل، راحتی و سرعت به فضای اینترنت مراجعه کرده است. چرا شما هم به این وسیله سبب آرامش و راحتی دیگران را فراهم نکنید. در اصل این روش شما را از محدودیت مکان آزاد می‌کند. در این روش برای شما مهم نیست در کجا هستید و موقعیت مکانی شما در چه جایی قرار دارد. با کمی رفتار اجتماعی خوب در فضاهای اجتماعی، به سرعت جای خود را در اذهان باز کرده و نام برندتان را معروف‌تر ‌می‌کنید. پس دست به کار شوید. برای شرکتتان یک سایت طراحی کنید و یا یک وبلاگ بزنید. در شبکه‌های اجتماعی کانال ایجاد کنید و صفحه اینستاگرام شرکتتان را پر بازدید کنید. در نرم‌افزارهای مخصوص عرضه و تقاضای کالا عضو شوید و موارد فروشتان را در معرض دید کاربران اینترنت قرار دهید. خیلی زود متوجه خواهید شد که چگونه روش مدرن فروش املاک شما، به بهترین فروش ملک حرفه‌تان تبدیل می‌شود.

فروش ملک

روش فروش ملک از طریق پنل اس‌­ام ­اس

شاید فکر کنید این روش، با وجود بستر فروش اینترنتی، اهمیت کمتری داشته باشد. ولی اینطور نیست. اهمیت این روش را وقتی متوجه می‌شوید که بدانید خیلی از افراد نه اهل فضای مجازی‌اند و نه قصد خرید و فروش خانه و آپارتمان را دارند تا بخواهند به این منظور در این فضاها حضور پیدا کنند. گاهی ارسال یک اس­ام­اس درباره قیمت یا مشخصات ملکی، برای شخصی که حتی تصمیم به خرید ملک ندارد،‌ وسوسه‌آمیز باشد. یا تقاضای مشخصات خاصی از ملک برای کسی که در فروش یا اجاره دادن ملکش دودل است، دودلی‌اش را به پایان برساند.

اهمیت این روش در کار املاکی‌ها زمانی بیشتر خودش را نشان می‌دهد که شما می‌توانید بر اساس نقشه گوگل یا کدپستی افراد در مخابرات، به تمامی افراد که در موقعیت مکانی خاصی هستند، پیام ارسال کنید. بنابر آمار، حدود ۹۰ درصد این اس­ام­اس‌ ها خوانده خواهند شد. احتمالا الان متوجه شده­اید که این روش هم می‌تواند به عنوان بهترین روش فروش خانه و آپارتمان انتخاب شود.

نکته : به این نکته مهم توجه داشته باشید که روش‌های ذکر شده از بهترین روش‌های فروش ملک از نظر برقراری ارتباط با مشتری محسوب می‌‌شوند. وقتی مشتری خود را به عنوان خریدار یا فروشنده پیدا کردید، کار اصلی‌تان آغاز می‌شود. به این نکته توجه کنید که مراجعه کننده به شما، چه فروشنده و چه خریدار باشد، برای شما یک مشتری محسوب می‌شوند. پس با رفتار و برخورد مناسب به اضافه‌ی برقراری عدالت بین طرفین سعی کنید معامله‌ای خوب بین خریدار و فروشنده منعقد کنید. هیچ چیز به این اندازه پای شما را در این حرفه محکم نخواهد کرد. وقتی رضایت خدا را در کسب و کار خود در نظر بگیرید و نفع و زیان خریدار و فروشنده را مدنظر قرار دهید، به سرعت به عنوان فروشنده‌ای منصف شناخته خواهید شد و هر مشتری، شما را به دیگران هم معرفی خواهد کرد.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه