تکنیک‌ ها و ترفند های فروش ملک


هر کاری که داشته باشید، می‌توانید پیشرفت را برای خود به ارمغان بیاورید. مهم نیست چه کاری باشد! مهم این است که شما چه آدمی باشید. باور کنید که شخص شما در پیشرفت بیشتر تاثیرگذار خواهید بود تا خود کار! در این مقاله قصد داریم به بررسی تکنیک‌هایی در زمینه کاری مشاورین املاک بپردازیم. همان‌طور که هر شغل، یک سری تکنیک‌های مخصوص به خود برای موفقیت دارد، هر کس هم با یک سری تکنیک‌ها به موفقیت می‌رسد و ممکن است از تکنیک‌هایی خاص بیشتر جلو رفته و بیشتر خانه یا آپارتمان، اجاره دهد یا به فروش برساند. به‌نظر شما دلیل چیست؟ مسلما، یک تکنیک در یک شغل یک نوع اثرگذاری داشته، اما هر مشاور املاکی، تکنیک را مانند دیگری استفاده نکرده است و برای آن تلاش نکرده. هر کس با توجه به تلاش و پشتکار خودش، کاری را انجام می‌دهد. به آن عادت می‌کند و یک روز، آن کار و تکنیک نیز، جزئی از زندگی روزانه او خواهد شد و در زمینه‌های مختلف آن را به‌کار خواهد برد. مهم خواندن مقاله‌های بیشتر در زمینه تکنیک‌های فروش ملک نیست. باید بتوانید، این تکنیک‌ها را به عمل تبدیل کنید. با ما همراه باشید.

۱- تکنیک سنجش موفقیت

آیا همه‌ی مشاورین املاک در حوزه مسکن، به یک اندازه موفقند؟ نه مسلما همه‌ی مشاورین به یک اندازه موفق نیستند. نمی‌توان گفت چون فلانی، مشاور املاک است، پولدار است، یا چون مشاور املاک است اعتبارش در بازار مسکن، بالاست. مشاورین املاک هم با توجه به سطح موفقیت افراد، زمانی که صرف می‌کنند، بهره‌ای که از زمان می‌برند،‌ ممکن است از نظر مالی و اعتباری، تنزل یابند یا به صعود برسند. فروش و اجاره خانه یا آپارتمان کار هر کسی نیست. اگر به این کار علاقه نشان ندهید، با هر قراردادی که انجام نشود، ده برابر ناامید می‌شوید ولی اگر با علاقه وارد کار مشاورین املاک شده باشید، با هر قرارداد نوشته‌شده، ده برابر امیدوارتر خواهید شد. علاقه شما در دیدگاه شما تاثیر می‌گذارد. اولین تکنیک این است:” دیدگاهتان را مثبت کنید!” موفقیتتان را براساس قراردادهای نوشته‌شده‌ی خود بسنجید و سعی کنید ماهانه تعداد آنها را بالاتر ببرید. چه بسا، آنقدر در این کار پیشرفت کردید که خواستید، روی پیشرفت هفته به هفته فکر کنید یا روز به روز. مطمئن باشید اگر میزان موفقیت را بر اساس تعداد قراردادهای ناموفق بسنجید درجا می‌زنید. به صورت ناخودآگاه تعداد فایل‌های شما، تعداد بازدیدهای شما و تعداد قراردادهای شما، کم و کمتر خواهد شد.

ترفند فروش ملک

۲- تکنیک برنامه‌ریزی

برنامه‌ریزی از اثرگذارترین مسائلی است که در تمام مشاغل باید مورد توجه قرار بگیرد. برای روز خود برنامه‌ای مشخص داشته باشید. باید بدانید هر روز، چه کارهایی را در چه ساعاتی انجام خواهید داد. باید آنقدر برنامه منظمی داشته باشید که اگر دوستتان با شما تماس گرفت، نپرسد کجایی و چه‌کاری انجام می‌دهید، بداند الان، مشغول فایل‌یابی مسکن هستی یا مشغول بازدید و کارشناسی خانه و آپارتمان. مسلما کار سختی است. ولی باید برنامه‌ای برای خودتان بچینید، که در تمام روزهای کاری، بتوانید به آن عمل کنید. مهم نوشتن برنامه نیست. مهم عمل کردن به آن است. پس باید به این مساله توجه کنید که با توجه به توانتان برنامه بچینید. حتی باید مشخص باشد شما روزانه چند فایل را به چند مشتری نشان خواهید داد. هر چقدر زمان بگذرد، می‌بینید که کارهای شما در زمان کمتری انجام می‌گیرد و وقت آزاد شما بیشتر می‌شود. آن زمان وقتی است که باید برنامه خود را ارتقا دهید و از زمان اضافه نیز بهینه استفاده کنید. پتانسیل خود را تشخیص داده، به آن فکر کنید و دست‌به‌کار نوشتن برنامه‌ای منظم شوید و از سختی تعهد به انجام آن نگران نباشید. پشتکار پشتکار پشتکار.

۳- تکنیک پرسش و پاسخ

با پیدا کردن هر مشتری و هر فایل در حوزه مسکن باید از خودتان سوال کنید. این خانه یا آپارتمان، برای کدام مشتری‌ام مناسب است؟ از خودتان سوال کنید، این مشتری ممکن است کدام خانه یا آپارتمان موجود در فایل‌های قبلی را بپسندد. اگر این کار را انجام ندهید، ممکن است قراردادهای مختلفی را به دلیل حواس‌پرتی از دست بدهید. تکرار این سوال در طول روز و در موقع برخورد با موارد مختلف، باعث می‌شود چندین و چندبار به آن پاسخ داده و برای پیداکردن پاسخ، تمامی موارد در دسترستان را از نظر بگذرانید. عجیب است ولی قراردادهای خوبی در لابه‌لای همین مشتری‌های در دسترس شما، پنهان شده‌اند؛ ولی شما در تلاش پیدا کردن موارد جدید هستید و آنها را از یاد برده‌اید.

۴- تکنیک جلوگیری از اتلاف وقت

یکی از عوامل موفقیت در شغل مشاور املاک، حفظ زمان است. بنابر برنامه‌ریزی‌ای که کرده بودید، ساعات کاری و غیرکاری شما مشخص است. وقتی که در ساعات کاری خود قرار دارید، مدام این سوال را با خودتان تکرار کنید. آیا این کاری که می‌کنم، مرا به پول بیشتر می‌رساند؟ آیا صحبت من با این دوست،‌ هر چند کوتاه، در زمینه کاری مسکن است و به اجاره و فروش خانه و آپارتمان کمک می‌کند؟ یا تنها تله‌ای برای تلف کردن ساعات کار من است؟ آیا چک کردن شبکه‌های اجتماعی، برای هدف خاصی انجام می‌شود؟ اگر بله، آیا در ساعات مشخص خودش انجام می‌شود؟ پرسیدن این سوال باعث تمرکز حواس شما، در طی ساعات کار خواهد شد. هر کاری که به پیشرفت کاری شما کمکی نمی‌کند، هر چند با ارزش، باید در ساعات غیرکاری انجام گیرد. به این قانون پایبند باشید و به چشم تکنیکی مهم به آن نگاه کنید.

ترفند فروش ملک

۵- تکنیک نگاهی به گذشته

این تکنیک را در پایان هر روز انجام دهید. قرار نیست امور مربوط به سال گذشته‌تان را تحلیل و بررسی کنید. باید در پایان هر روز، به مذاکرات، جلسات و قراردادهای موفق و ناموفق آن روز نگاهی بیندازید. اگر جلسه مذاکره‌ای هیجان‌انگیز داشته که فروش یا اجاره خانه و آپارتمان در این جلسه با موفقیت انجام شده است، ببینید، رفتار طلایی شما در این قرارداد، کدام رفتار شما بوده است؟ اگر جلسه‌ای ناموفق را پشت‌سر گذاشته‌اید، بررسی کنید چه حرفی زدید و چه حرفی نزدید که طرفین مجاب به بستن آن قرارداد نشدند. مسلما، اگر فکر می‌کنید فایلی برای مشتری‌ای مناسب است و جلسه‌ای بی‌سرانجام تشکیل شده، باید به جبران ضعف‌های خود فکر کنید. ببینید چه اتفاقی نظم جلسه را از دست شما درآورد. خریدار یا فروشنده چه شخصیتی داشت و چه برخوردی کرد که شما آن را پیش‌بینی نکرده بودید.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه