قیمت آپارتمان‌ های میان متراژ


لیست قیمت واحدهای مسکونی مناطق مختلف همیشه از جذابیت برخوردار بوده است. یکی از دلایل این جذابیت امکان تحلیل و پیش‌بینی بازار به وسیله این لیست قیمت‌هاست. با توجه به اطلاعات دریافتی از بازار مسکن و گزارش دنیای اقتصاد، عمده واحدهای عرضه شده در بازار مسکن شهر تهران، واحدهای میان متراژ ینی واحدهایی با متراژ  ۷۰ تا ۱۰۰ متر بوده‌اند.

بررسی‌ها و اطلاعات دریافتی از مشاورین املاک و  نشان می‌دهد قیمت آپارتمان‌ های میان متراژ  ۵ تا ۱۰ درصد قیمت بالاتر از قیمت فروش قطعی ملک در همان منطقه داشته‌اند. ظاهر قضیه نشان دهنده آگاهی مالکین قیمت آپارتمان‌ های میان متراژ به گرایش عمده بازار است که در نتیجه آن مبلغ بیشتری را برای ملک خود طلب می‌کنند.

واسطه‌های ملکی می‌گویند خرید و فروش در قیمت‌های پیشنهادی بالاتر از قیمت آخرین معاملات انجام می‌شود، اما تعداد آنها اندک است و قیمت پایین‌تر نیز که مربوط به هفته‌های قبل بوده، همچنان در بازار مسکن اعتبار دارد. به‌عنوان مثال در محله‌ای که قیمت آپارتمان نوساز حول‌و‌حوش ۱۲ میلیون تومان است، فایل‌هایی با قیمت ۱۳ تا ۱۴ میلیون تومان به چشم می‌خورد؛ اما معامله در سطوح قیمتی پیشنهادی جدید انگشت‌شمار است و اغلب پس از تعدیل قیمت معامله نهایی می‌شود.

قیمت آپارتمان میان متراژمنبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه