فایل ‌یابی املاک ویژه مشاورین املاک


احتمالا شما هم مانند سایر همکارانتان، برای جستجوی فایل املاک، خودتان را به آب‌وآتش می‌زنید اما به نتیجه دلخواهتان نمی‌رسید. فایل‌یابی املاک، جزو تخصصی‌ترین کارهای مشاورین املاک در بازار مسکن است. البته قبلا این مسئله دچار این سختی نبود و نیاز به تخصص خاصی نداشت. در گذشته‌ای نه چندان دور، شمار مشاورین املاک هر شهر یا منطقه به تعداد انگشتان دست نمی‌رسیدند. متقاضیان این مناطق،‌ معمولا به مشاورین محله‌ی خود مراجعه می‌کردند. هر کس نیز فایلی برای فروش داشت، به همان املاکی، می‌رفت. خب ببینید، چقدر کار کردن در گذشته آسان بوده است! ببینید چطور یک املاکی، به راحتی فایل پیدا کرده و به فروش می‌رسانده! خب بس است! از خیالاتتان بیایید بیرون… فکر کردن به گذشته، راهی به ما نشان نمی‌دهد. به این فکر کنید که هر چقدر دنیا پیچیده‌تر و پیشرفته‌تر شود، فکر ما هم دچار پیچیدگی و پیشرفت خواهد شد. فقط کافیست دست به دست گذر زمان، به تغییرات توجه کنیم! اصلا بگذار ببینم، چه چیزی باعث شده فایل‌یابی املاک، به این اندازه دچار مشقت شود؟ نکند در اینجا هم دست تکنولوژی در کار باشد؟ بله. اینترنت به خرید و فروش خانه هم رحم نکرد و آن را نیز تحت شعاع قرار داد. اینترنت، محدودیت مکان و ارتباط را از بین برد. علاوه بر این خیلی‌ها به سمت املاکی شدن، شتافتند و دیگر رقیب بود که پشت رقیب اضافه شد. شاید شما هم از تازه‌کاران حرفه مشاور املاک باشید. یک خبر خوب برایتان دارم. همینطور که رقابت و تکنولوژی، مشتری‌های حضوری را از املاکی‌ها پرواز داد، باعث شد، بتوانید بدون محدودیت زمان و مکان، روی شغلتان تمرکز کنید. با آغوش باز خریدوفروش اینترنتی مسکن، را بپذیرید و سعی کنید اینترنت و تکنولوژی و رقبایتان را پله‌هایی برای ترقی بدانید. اگر بدانید، با زیاد بودن رقیب، بیشتر تلاش خواهید کرد و انسان مفیدترین خواهید بود، از زیاد بودن رقبا در بازار مسکن، ناراحت نمی‌شوید. یا اگر بدانید، فضای اینترنت، باعث می‌شود حیطه شغلیتان، محدود به محله‌ای خاص نباشد و کل شهر را پوشش دهد، خیلی هم از آن متشکر خواهید بود.

فایل مناسب چه فایلی است؟

فایل مناسب یا ملک مناسب برای فروش، فایلی است که قیمتی مناسب نسبت به ارزشش داشته باشد. اگر فکر می‌کنید فایل مناسب، فایلی است که هیچ مشکلی نداشته باشد، در اشتباهید. با این دیدگاه، خیلی از فایل‌های مشکل‌دار را از دست داده‌اید. خیلی از افراد بودجه‌ای متناسب به همان فایل‌هایی دارند، که شما نادیده گرفته بودید. پس در فایل‌یابی املاک، به دنبال فایلی باشید که قیمتی مناسب نسبت به ارزش ملک داشته باشد.

فایل ‌یابی

یک دیدگاه اشتباه درباره‌ی فایل‌یابی

خیلی از افراد گمان می‌کنند، مرحله فایل‌یابی، بعد از مرحله‌ی مشتری یابی است. این باور غلط، مسیر شما را طولانی و دشوار خواهد کرد. بهتر است بدانید، فایل‌یابی املاک، برای یک مشتری، خیلی سخت‌تر است تا یافتن مشتری برای یک فایل مناسب. اگر تکنیک‌های تخصصی مشاوره املاک را بلد باشید، با یافتن یک فایل مناسب، فایل را به راحتی خواهید فروخت. کار را برای خودتان سخت و انجام‌ناپذیر نکنید. قانون جستجوی فایل املاک را رعایت کنید. قانون اولویت فایل‌یابی!

حالا که کمی با فایل‌یابی املاک آشنا شدید، بهتر است به روش‌های فایل‌یابی املاک بپردازیم.

روش‌های فایل‌یابی املاک

فایل‌یابی املاک متشکل از راه‌ها و فنون مختلفی است که شما باید، از کلیه این روش‌ها برای تبدیل شدن به مشاور املاکی موفق استفاده کنید. با فایل‌یابی موفق،‌ نصف مسیر را طی می‌کنید. بیایید راه طی کردن نیمی از مسیر را با هم ادامه دهیم.

  • یکی از روش‌های فایل‌یابی موفق، استفاده از همان استراتژی قدیمی است. یعنی این که در املاکی‌تان بنشینید و منتظر باشید، فایل با پای خودش،‌ وارد املاکی‌تان شود. گرچه امروزه، از تعداد این مراجعین کاسته شده، ولی هنوز بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند، حضوری به املاکی شما بیایند. مخصوصا وقتی که شما از اعتبار بالایی در بازار مسکن برخوردار باشید، این مراجعین را بیشتر ملاقات خواهید کرد. هرچه تجربه کاریتان بالاتر برود، تعداد این مراجعین بیشتر می‌شوند. شما برای قشر عظیمی از این مراجعین، به وسیله مراجعین قبلی معرفی خواهید شد. سعی کنید، همیشه به‌درستی کار کنید. با درست کار کردن، مشتری تبدیل به مشتری خواهد شد و این زنجیره، ادامه پیدا خواهد کرد. یکی از راه‌های حفظ این زنجیره، عدم جابه‌جای محل کارتان است. سعی کنید در محلی که در آنجا به شهرت رسیده‌اید باقی بمانید.
  • یکی دیگر از روش‌های فایل‌یابی املاک، فایل‌یابی بوسیله اینترنت و آگهی‌های اینترنتی است. شما می‌توانید در آگهی‌های خود، فروشنده‌ها را مخاطب قرار دهید و به آنها پیشنهاد فروشی موفق را در حوزه‌ی مسکن بدهید. هم این روش و هم روش ملک‌یابی بین املاک در معرض فروش آگهی‌ها، می‌تواند در جستجوی فایل املاک، کمک‌کننده باشد. چرا که خیلی از افراد فایل خود را با رعایت اصول در معرض فروش قرار نمی‌دهند و ملک آنها توجه مخاطبین را جلب نمی‌کند. شما با حل همین ضعف،‌ می‌توانید فایل‌های منفعل دیگران را به فایل‌هایی فعال تبدیل کرده و از این طریق درآمد داشته باشید.

فایل ‌یابی

  • آگهی‌های خود را از طریق پنل اس‌ام‌اس، به ساکنین یک منطقه ارسال کنید و نام املاکی‌تان را به گوششان برسیانید. استفاده از پنل اس‌ام‌اس از این جهت کمک‌کننده است که قابلیت ارسال پیام با استفاده از محدوده و کدپستی و نقشه را دارد. آگهی در روزنامه هم در شهرت شما، و پیداکردن فایل مناسب، بسیار تاثیرگذار است.
  • تماس‌هایی که با موبایل شما گرفته می‌شوند ارزشمندند. خیلی از متقاضیان، فایلی هم برای فروش دارند. با برخورد مناسب، از این قضیه باخبر شوید. شاید او هم مشتری و هم فروشنده باشد.
  • از جمله افرادی که از سرمایه‌های شما محسوب می‌شوند، بساز بفروش‌ها هستند. با سازنده‌ها در ارتباط باشید و آنها را از دست ندهید. نهایت تلاشتان به جلب رضایت و اعتماد آنها باشد. آنها فایل‌های بالقوه‌ای هستند که هرگز به پایان نمی‌رسند. در فایل‌یابی املاک به آنها توجه ویژه داشته باشید.
  • از دیگر کارهایی که یک مشاور املاک، برای جستجوی فایل املاک انجام می‌دهد، مراجعه حضوری است. مراجعه حضوری به ساختمان‌هایی که ظاهرا، قصد فروش و اجاره دارند. معمولا، نگهبان‌‌ها و دربان‌های مجتمع مسکونی، از واحدهای خالی ساختمان، مطلع‌اند. با آنها در تعامل باشید.

شما با پیداکردن فایل مناسب، نیمی از راه را طی کرده‌اید. نیم دیگر راه پیدا کردن مشتری است. راه پیدا کردن مشتری برای فایل مورد نظر، با روش‌های تبلیغات اینترنتی و تبلیغات پیامکی، بسیار هموار شده است. البته باید روش این تبلیغات را بلد باشید و بتوانید با تکنیک‌های فروش، توجه مشتری را به فایل موجود جلب کنید.

امروزه مشاوره املاک در بازار مسکن، نیازمند روش‌های کاملا نوین است. همین مسئله باعث تخصصی شدن، این شغل شده. اطلاعاتتان را بالا برده و سعی کنید در طول کارهایتان، از اطلاعاتتان استفاده کنید. در این مقاله نگاهی به روش‌های نوین فایل‌یابی املاک انداختیم. امیدواریم، این مقاله در کسب‌وکار شما مفید واقع شود.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه