آرامش در بازار شب یلدا/ اجرای طرح تشدید نظارتی ویژه شب یلدا – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آذر ۲۸, ۱۳۹۶
نخستین مرکز استانی مانیتورینگ آثار و بناهای تاریخی کشور در زنجان افتتاح شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آذر ۲۸, ۱۳۹۶

در مراسم گرامی‌داشت روز ملی حمل و نقل صورت گرفت؛۱۰ هزار میلیارد تومان جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در قالب ۱۳ تفاهم همکاری با سازمان بنادرتا پایان سال – مجله خبری اقتصاد پیشرو
در مراسم گرامی‌داشت روز ملی حمل و نقل و با حضور وزیر راه و شهرسازی، ۱۳ تفاهم نامه همکاری سازمان بنادر با هدف جذب ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در بنادر به امضا رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، برنامه گرامی‌داشت روز ملی حمل و نقل، به میزبانی سازمان بنادر و دریانوردی و با حضور عباس آخوندی؛ وزیر راه و شهرسازی، محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی، مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی ، معاونین وزیر راه ، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تنی چند از استانداران ساحلی و فعالان و دست‌اندرکاران حوزه حمل و نقل دریایی برگزار شد.

در ابتدای مراسم پس از خوش آمد گویی و تشریح برنامه ها و تفاهم نامه ها از سوی مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی به عنوان میزبان، وزیر راه و شهرسازی در خصوص اولویت‌های صنعت دریایی سخن گفت و قدرت رقابت جهانی، رویکرد بازرگانی، ترکیب ریل-بندر و رویکرد شهر-بندر را اولویت سازمان بنادرو دریانوردی عنوان کرد .

سپس نماینده بخش خصوصی به دغدغه ها، مسائل و مطالبات بخش خصوصی فعال در حوزه بندری و دریایی پرداخت.

رئیس فراکسیون دریایی مجلس شورای اسلامی نیز سخنران دیگر این برنامه بود که با تاکید بر اصل ۴۴، از خصوصی سازی در صنعت دریایی کشور حمایت کرد و خواهان توسعه این روند شد.

شایان ذکر است، در این مراسم ۱۳ تفاهم نامه توسعه همکاری میان سازمان بنادر و دریانوردی و طرف های دیگر (نمایندگان بخش خصوصی و سازمان های مرتبط) منعقد شد که به موجب آن ها ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی تا پایان سال در بنادر جذب خواهد شد.

همچنین در حاشیه این مراسم ضمن تقدیر از محمد سعید نژاد؛ مدیرعامل سابق سازمان بنادر و دریانوردی توسط وزیر راه و شهرسازی، از دو کتاب تخصصی در حوزه دریایی با عناوین  “مجموعه قوانین و مقررات مناطق بندری” و “تاریخ بنادر؛ فنون دریایی و دریانوردی ایرانیان در آیینه اسناد” رونمایی شد.

 بنا بر این گزارش ؛ فهرست تفاهم نامه های منعقد شده در این مراسم به این شرح است:

  تفاهم نامه با صندوق ضمانت صادرات ایران

  تفاهم نامه با شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی ایران

  تفاهم نامه جستجوی نجات با شرکت فرودگاه ها

  تفاهم نامه هلدینگ گردشگری بنیاد

  تفاهم نامه گردشگری با شرکت بام

  تفاهم نامه با شرکت های بتا و سینا در بندر شهید رجایی

  تفاهم نامه با شرکت های مدیریت بین المللی همراه، پارت پالایش نقش جهان و تضامنی ارجمندی

  تفاهم نامه با دانشگاه گیلان و شرکت آرین پروتئین سویای فارسمطلب در مراسم گرامی‌داشت روز ملی حمل و نقل صورت گرفت؛۱۰ هزار میلیارد تومان جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در قالب ۱۳ تفاهم همکاری با سازمان بنادرتا پایان سال برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *