قیمت اجاره خانه واحدهای ریزمتراژ شهر تهران


قیمت اجاره خانه یکی از چالش‌های این روزهای بازار مسکن در تهران است. به گزارش هومگ و به نقل از دنیای اقتصاد، شرایط بزارا نشان می‌دهد که مالکان واحدهای ریزمتراژ ۳۰ تا ۶۰ متر بیشترین میزان افزایش اجاره‌بها را به خود اختصاص داده‌اند. براساس تحقیقات بازار مسکن بیشترین رشد در اجاره‌بها نیز متعلق به همین گروه است.

براساس تحقیقات میانگین رهن واحدهای ریزمتراژ در مناطق متوسط شهر تهران به ازای هر مترمربع از حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزارتومان در سال گذشته به حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در سال جدید رسیده است. این در شرایطی است که متقاضیان اینگونه فایل‌ها به علت عدم توانایی در پرداخت بالا اجاره‌بها به واحدهای ریزمتراژ روی آورده‌اند و با شرایط فعلی توان مالی اجاره این واحدها را نیز نخواهند داشت.

بازار واحدهای کوچک و ریزمتراژ به هیچ عنوان با کمبود فایل مواجه نیست. در صورت کنار آمدن با قیمت‌های غیر واقعی درخواستی توسط برخی مالکان به راحتی می‌توان واحد مناسبی را پیدا کرد.

پیشنهاد واسطه‌ها و فعالان بازار مسکن به مستاجران، کنار آمدن با موجر و تمدید قراردادهای سال گذشته است. به احتمال زیاد این گزینه از رهن و اجاره واحد جدید بهتر خواهد بود. به این شکل هم با قیمت‌های غیرواقعی مواجه نخواهند شد و هزینه‌های افزایش یافته جابه‌جایی را متحمل نخواهند شد.

کارشناسان امیدوارند با اجاره نرفتن واحدهایی که قیمت‌های غیرواقعی برای رهن و اجاره آن‌ها درخواست شده، قیمت این واحدهای ریزمتراژ کمی تعدیل شود.

قیمت اجاره خانه

جدیدترین اخبار بازار مسکنمنبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه