قیمت خانه در پرمعامله‌ترین منطقه شرق تهران


منطقه ۵ و منطقه ۴ پرمعامله‌ترین مناطق شهر تهران در سال ۹۷ بوده‌اند. در منطقه ۴ سهم واحدهای نوساز از حجم کل معاملات بسیار کم است و نمی‌توان برای قیمت‎گذاری به آن اعتنا کرد. در عوض سهم آپارتمان‌های میانسال در این منطقه بسیار بالاست. اطلاعات و داده‌ها در منطقه ۴ نیز افایش قیمت در اردیبهشت ماه را تایید می‌کند.

به گزارش دنیای اقتصاد، مقایسه قیمتی آپارتمان‌های میان‌سال که این روزها معامله آنها در منطقه چهار تهران پرتعداد است، نشان می‌دهد قیمت مسکن در اردیبهشت‌ با اسفند سال گذشته متفاوت است. آپارتمان ۱۵ سال ساخت میان‌متراژ در این منطقه در بازار شب عید که دمای معاملات قدری افزایش یافته بود، مترمربعی ۱۲ تا ۱۳ میلیون تومان معامله می‌شد؛ این در حالی است که آپارتمانی تقریبا با همان ویژگی‌ها در همان محله طی هفته‌های اخیر بیش از مترمربعی ۱۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری و فروخته شده است.

نگاهی به معاملات انجام شده در منطقه چهار طی ماه میانی بهار نشان‌دهنده سهم بالای خرید و فروش در محله تهرانپارس این منطقه است. پس از تهرانپارس، شمس‌آباد یکی دیگر از محله‌های پرمعامله منطقه چهار به شمار می‌آید؛ هر چند به‌طور کلی تعداد معاملات در این مناطق همچنان در محدوده فاز رکود بازار مسکن قرار دارد. بر اساس داده‌های اولیه سامانه اطلاعات بازار املاک ایران، حدود ۷۰۰ آپارتمان مسکونی در این منطقه طی مدت سپری شده از اردیبهشت ماه به فروش رسیده که البته آمار مذکور قطعی نبوده و پس از تکمیل ثبت اطلاعات، قدری افزایش خواهد یافت.

قیمت خانه شرق تهرانمنبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه