افزایش وام مسکن؟! شاید وقتی دیگر


مدتی است که با افزایش قیمت مسکن صحبت از افزایش وام مسکن مطرح می‌شود. از گوشه و کنار صحبت‌هایی درباره چگونگی رخ دادن این اتفاق و سازوکار اجرایی آن نیز سخن به میان آمده است. در این بین وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده سات که دولت برنامه‌ای برای افزایش وام خرید مسکن ندارد.

به نقل از دنیای اقتصاد، محمد اسلامی اضافه کره است که در حال حاضر وزارت راه و شهرسازی برنامه‌ای برای افزایش میزان تسهیلات خرید مسکن ندارد؛ هر چند در اسفندماه سال گذشته مصوبه شورای پول و اعتبار برای افزایش وام ساخت مسکن قابل انتقال به خریدار دریافت شد و این تسهیلات حدودا ۶۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

وزیر راه وشهرسازی اضافه کرده است در این وزارتخانه بر تقویت بخش عرضه مسکن تاکید داریم و معتقدیم تولیدکنندگان و انبوه‌سازان باید تقویت شوند. اسلامی با اشاره به اینکه تسهیلات ساخت مسکن قابل انتقال به خریداران است و کمک می‌کند تا اثر تورمی ایجاد نشود و عرضه فعال شود، خاطرنشان کرد: امیدواریم از این طریق بتوانیم در آینده شاهد عرضه بیشتر مسکن باشیم. وی ادامه داد: اشخاصی نیز که قصد ساخت مسکن دارند می‌توانند از تسهیلات ساخت مسکن بهره‌مند شوند تا در مراحل بعدی بتوان با انتقال تسهیلات ساخت به خریداران برای خانه دار شدن متقاضیان گام‌های بلندتری برداشت.

جدیدترین اخبار بازار مسکنمنبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه