بخشی از افزایش قیمت خانه در کرج حباب است!


قیمت خانه در کرج نیز با افزایش قیمت مسکن در شهر تهران در سال ۹۷ و شروع سال جدید افزایش پیدا کرده است. استان البرز و شهر کرج نه به تاثیر از افزایش قیمت شهر تهران، که به واسطه کوچ افرادی که توانایی خرید مسکن در تهران را نداشته‌اند به این شهر، رشد قیمت را تجربه می‌کند.

عضو هیئت رئیسه اتحادیه مشاورین املاک کرج با بیان اینکه بخشی از این افزایش قیمت به علت جو روانی است مطرح می‌کند که برخی افراد به علت مشاهده قیمت‌های جدید مناطق مختلف کرج قیمت‌های غیرواقعی روی ملک خود می‌گذارند در حالی که شرایط هر ملکی با ملک دیگر تفاوت دارد.

فریدون کردلو اعتقاد دارد وضعیت مسکن در استان البرز و شهر کرج بغرنج است و بخش زیادی از این وضعیت تحت تاثیر شرایط اقتصادی کشور و افزایش قیمت مصالح ساختمانی است.

کردلو اعتقاد دارد که سهم مشاورین املاک در افزایش قیمت سهم ناچیزی است و عمده نابسامانی از سمت مالکین است که رقم‌های بالایی برای ملک خود طلب می‌کنند. برای مثال مالکی برای ملک ۶ میلیاردی تومانی خود ۸ میلیارد تومان طلب می‌کند که مقصر این اتفاق قطعا مشاورین املاک نیستند.

به عقیده کردلو با توجه به سایت‌ها و اپلیکیشن‌های فروش مسکن حتی اگر مشاورین املاک این قیمت‌ها را نپذیرند مالکین از طریق این سایت‌ها ملک خود را به فروش می‌رسانند.

عضو هیئت رئیسه اتحادیه مشاورین املاک کرج افزود: در حال حاضر نظارت بر قیمت‌گذاری مسکن در توان اتحادیه املاک نیست، برای بهبود وضعیت باید به اتحادیه املاک مجوز داده شود تا بتواند املاک را بر اساس نوع ساخت، مصالح، منطقه و … کارشناسی و قیمت‌گذاری کند.

گران‌ترین و ارزان‌ترین مناطق کرج

در حال حاضر مهرشهر گران‌ترین منطقه کرج به حساب می‌آید و قیمت این منطقه از ۱۳ تا ۱۴ میلیون تومان شروع می‌شود. در عظیمیه  حدود شروع قیمت در همین رنج است ولی کمی پایین‌تر از مهرشهر است.

ارزان‌ترین مناطق کرج درحال حاضر شهرهای اقماری و حیدرآباد است که قیمت مسکن در این مناطق در حدود متری ۲٫۵ میلیون تومان است.

درحال حاضر متقاضی خرید مسکن در کرج بسیار رشد کرده است و مالکین از عرضه واحدهای مسکونی خود امتناع می‌کنند که این باعث رشد بیشتر قیمت‌ها می‌شود.

علت افزایش قیمت خانه در کرج

شاید اصلی‌ترین علت افزایش قیمت مسکن در کرج سرریز جمعیت از شهر تهران باشد. افرادی که مجبورند برای هر مترمربع ۳ میلیون تومان اجاره بدهند تهران را رها کرده و به کرج می‌آیند تا بتوانند با صاحب‌ خانه شوند.

کردلو عقیده دارد، قیمت مسکن در کرج نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است، ۱۰ تا ۱۵ درصد از این افزایش منطقی به نظر می‌رسد اما باقی آن حباب است، البته گرانی مصالح و لوازم نقش زیادی در افزایش قیمت داشته است به طوری که مثلاً سال گذشته هزینه یک آسانسور ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان بود اما امسال به ۱۱۰ میلیون تومان رسیده است، این افزایش بر روی کل ساختمان سرشکن می‌شود.

در نهایت و به عنوان جمع‌بندی از وضعیت بازار مسکن این نکته روشن می‌شود که تمام ما باید برای سامان بخشیدن به بازار مسکن کمک کنیم. این تعداد آگهی مسکن توسط دلال‌ها ثبت نشده و قطعا خود ما تک تک افراد هستیم که به بهم ریختن یا سامان بخشیدن به بازار مسکن کمک می‌کنیم.منبع: مجله آنلاین هومینگ

دیدگاه ها

mood_bad
  • بدون دیدگاه.
  • افزودن دیدگاه