تسویه واریز باقیمانده سود سهام عدالت شامل کارکنان دستگاه های اجرایی، بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی در حال انجام است – مجله خبری اقتصاد پیشرو
فروردین ۹, ۱۳۹۷
آخرین وضعیت آمار تجمعی سفرهای نوروزی اعلام شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
فروردین ۹, ۱۳۹۷

۱۴ هزار نظارت و بازرسی در طرح نوروزی آذربایجان‌غربی انجام شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو


رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: در طرح نوروزی آذربایجان‌غربی، ۱۴ هزار و ۴۸۱ مورد نظارت و بازرسی انجام شد.

به گزارش شاتا، جعفرصادق اسکندری با بیان این مطلب، افزود: در این ارتباط ۴۷۶ پرونده تشکیل و ۵۴۰ تخلف کشف شد که ارزش ریالی آنها ۴۰ میلیارد و ۹۲۷ میلیون و ۹۱۰ هزار و ۷۳۶ ریال بوده است.

وی تصریح کرد: بیشترین بازرسی‌ها در طرح نوروزی امسال به ترتیب مربوط به انواع نان با ۱۸ درصد، سایر ۱۶ درصد، پوشاک و کیف و کفش ۱۱ درصد و مواد پروتئینی ۱۰ درصد را شامل می‌شود.

اسکندری افزود: علاوه بر آن، بیشترین تخلفات پس از سایر کالا و خدمات به ترتیب مربوط به پوشاک و کیف و کفش با ۱۷ درصد، انواع نان ۱۶ درصد و خدمات عمومی هشت درصد را شامل می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی بیان کرد: از هفت بهمن تا ۱۸ اسفند، تعداد ۶۴۴ مورد شکایات قابل پیگیری در سراسر آذربایجان‌غربی اخذ شد که از مجموع شکایات دریافتی ۶۷ درصد به صورت تلفنی، ۲۵ درصد حضوری، هشت درصد کتبی و تعداد ۳۴۹ مورد نیز از گزارش ناظران افتخاری دریافت شده است.

اسکندری گفت: از مجموع شکایات قابل پیگیری ۳۶ درصد متخلف، ۴۸ درصد غیر متخلف و ۱۶ درصد نیز در مرحله بررسی است.

وی با اشاره به فراوانی شکایات اخذ شده کالایی در آذربایجان‌غربی بیان کرد: در این رابطه ۷۶ درصد گزارش کالایی اخذ شده، که از این تعداد ۱۷ درصد مربوط به انواع نان، ۴۱ درصد پوشاک، سه درصد تخم مرغ و بقیه، سایر کالاها را شامل می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه میزان سهمیه پرتقال این استان امسال یک هزار و ۷۶۰ تن است بیان کرد: این مقدار در مجموع، جذب و ذخیره‌سازی شده است .

وی تصریح کرد: علاوه بر آن، میزان سهمیه سیب درختی این استان نیز ۸۰۰ تن بوده که این میزان نیز ذخیره‌سازی شده است .

اسکندری با اشاره به اینکه تعداد ۱۴۱ نفر بازرس و کارشناس در سطح استان در طرح نظارتی نوروز فعال هستند گفت: در این زمینه نیز فهرست کشیک برای ۱۴۱ نفر بازرس در مرکز استان و شهرستان‌های تابعه تهیه شده که به صورت فعال روزهای تعطیل از ساعت ۹ صبح تا ۳۰/۱۳ و روزهای غیر تعطیل پس از وقت اداری از ساعت ۱۶ تا ۱۹ عصر در مرکز استان و شهرستان‌های تابعه فعال هستند.

وی از برپایی ۶۱۵ غرفه فروش بهاره در هفت نمایشگاه در آذربایجان‌غربی خبر داد و افزود: این غرفه‌ها در شهرستان‌های ارومیه، میاندوآب، شاهین‌دژ، مهاباد، بوکان، تکاب و سلماس دایر می‌شوند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی در ادامه با اشاره به اینکه در ارومیه، نمایشگاه بهاره از ۱۸ تا ۲۵ اسفند در ۲۰۰ غرفه برپا است تصریح کرد: در میاندوآب نیز از ۱۷ اسفند تا ۲۷ اسفند و در ۱۰۰ غرفه در سایت نمایشگاهی این شهر برپا می‌شود.

اسکندری با بیان اینکه در شاهین‌دژ از ۲۰ تا ۲۹ اسفند ماه در ۶۰ غرفه، نمایشگاه بهاره برپا می‌شود اظهار کرد: علاوه بر آن، نمایشگاه مهاباد از ۱۸ تا ۲۹ اسفند ماه در ۹۰ غرفه دایر است.

وی بیان کرد: نمایشگاه بهاره و نوروزی بوکان نیز از ۲۸ اسفند ماه آغاز و تا هشتم فروردین سال ۹۷ در ۷۰ غرفه برپا می‌شود.

اسکندری به زمان برپایی نمایشگاه بهاره تکاب اشاره کرد و گفت: در این شهر نیز نمایشگاه فروش بهاره از ۱۷ تا ۲۹ اسفند ماه در ۵۵ غرفه پذیرای علاقه‌مندان است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی اظهار کرد: امسال در سلماس، نمایشگاه فروش بهاره از ۱۶ اسفند ماه آغاز شده و تا ۲۶ اسفند در ۴۰ غرفه ادامه می‌یابد.

وی تصریح کرد: در طول اجرای طرح نوروزی، کشیک‌های مستقر در نمایشگاه‌های فروش بهاره و فروشگاه های بزرگ و محل های عرضه تنظیم میوه شب عید، به صورت فعال حضور خواهند داشت .مطلب ۱۴ هزار نظارت و بازرسی در طرح نوروزی آذربایجان‌غربی انجام شد برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *