کشاورزی و دامپروری سفیدرود – مجله خبری اقتصاد پیشرو
فروردین ۱۱, ۱۳۹۷
سازمان بنادر باید به ۸ اولویت در سال ۹۷ توجه کند/ هدایت کالاهای کاپوتاژی از جاده به دریا/ استفاده از ظرفیت های سواحل مکران/توجه جدی به محیط زیست دریایی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
فروردین ۱۱, ۱۳۹۷

صادرات ۸ میلیارد دلاری کالاهای غیرنفتی از هرمزگان – مجله خبری اقتصاد پیشرو


صادرات 8 میلیارد دلاری کالاهای غیرنفتی از هرمزگان

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان هرمزگان گفت: سهم این استان از صادرات محصولات غیر نفتی ۸ میلیارد و ۹۳۷ میلیون دلار در سال جاری تعیین شد که طی ۱۱ ماهه امسال به بیش از ۸ میلیارد و ۹۹۴میلیون دلار رسید که ۱۰۰درصد پیش بینی مورد نظر در این زمینه تحقق یافته است.

به گزارش شاتا خلیل قاسمی با اعلام این خبر، افزود : عمده کالاهای صادرشده از استان هرمزگان شامل : آهن و فولاد، قیر،میوه و تره بار، خشکبار، خرما، بنتونیت (قیر طبیعی)، سنگ آهن، روغن و سایر محصولات از زغال سنگ بود.

وی با بیان اینکه هند، امارات متحده عربی، عمان، چین، ویتنام کشورهای هدف صادراتی استان هرمزگان در۱۱ماهه امسال بوده است، گفت: هرمزگان از ویژگی ها و قابلیت های برجسته ای در زمینه توسعه صادرات برخوردار است که می تواند این استان رابه عنوان یکی از قطب های صادراتی در کشور و حتی خاورمیانه مطرح کند.

قاسمی هم چنین به وجود ۲۲ بندر صیادی، ۱۰بندر تجاری و صنعتی، ۱۳ بندر چندمنظوره، ۳ بندرنفتی و یک بندر اختصاصی معدنی در طول ۹۰۰ کیلومتر نوار ساحلی این استان برای رشد و توسعه صادرات غیرنفتی اشاره کرد.

اخبار مرتبطمطلب صادرات ۸ میلیارد دلاری کالاهای غیرنفتی از هرمزگان برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *